Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HP laptopy BIOS problem!!  (Přečteno 4974 krát)

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
HP laptopy BIOS problem!!
« kdy: 31 Března 2010, 19:39:11 »
Zdar lidi,
posledni dobou se na forech HP zacinaji mnozit prispevky, kdy uzivatele tvrdi, ze jim po flashnuti BIOSu totalne vytuhne laptop. Nedoporucoval bych ted updatovat BIOS na techto laptopech. Jak jsem si vsiml, BIOS pro muj laptop uz v nabidce driveru neni, patrne ho stahli..

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #1 kdy: 31 Března 2010, 19:50:49 »
Jo, a co s tím má ubuntu? :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #2 kdy: 31 Března 2010, 20:17:33 »
Jo, a co s tím má ubuntu? :)
V nadpise se pise neco o prenosnych pocitacich a podpore. Nazval bych to pratelska rada, ale pokud to nekomu vadi, neni problem to prece smazat. Vim ze tu dost lidi ma HPcka, stejne jako ja a nektere hw problemy se resi i updatem BIOSu, tak jsem chtel upozornit na dany problem. Jestli je to na obtiz, tak to smazu, staci rict..

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2010, 21:33:24 »
Pro mne je to třeba přínosná informace. O HPčku totiž uvažuju. Nemaž to. Jak jsi s HP spokojen, šlape vše?
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #4 kdy: 31 Března 2010, 23:06:08 »
Pro mne je to třeba přínosná informace. O HPčku totiž uvažuju. Nemaž to. Jak jsi s HP spokojen, šlape vše?
Spokojenost je tak na 50%. Widle a i linux ma problemy s mountovanim usb zarizeni. Udelali sice novej BIOS, ale ten vubec nic nezmenil, spis mozna jeste zhorsil a ve finale je odstranili ze stranek oba. Uz jsem jim psal a taky chatoval s technikem, ale vysledek nula. Mrknul jsem teda na stranky HP a forum a musim rict, ze zacinam mit pocit, jakoby byl HP horsi sunt, nez Acer, protoze tech problemu je fakt hodne a to jsou prakticky vsechno problemy s Windows.. :o
Dalsi problemek je ten, ze mam uz cca 400 spatnych sektoru na disku a to je ten laptop necelej pulrok starej. Pockam a ve finale to poslu zpatky na reklamacku. Mam i7 a turboboost na linuxu nejede(teda jsem ho nerozjel), coz je dalsi prekerka. V BIOSu zadna moznost nastaveni neni, tam se daji nastavit pouze hodiny a boot, jinak nic. Co se tyce systemu jako tak, tak Sabayon(2.6.33) funguje slusne a Koala taky, ikdyz tam jsem musel odinstalovat posledni kernel, hazelo mi to nejake errory..
Celkove jsem ale spokojenej, mozna bych ale sel zpatky do Toshiby, jenze ty mely quad cora pekne mastny.. :)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #5 kdy: 01 Dubna 2010, 00:30:23 »
Taky jsem rád za tuhle informaci. Chystal sjem se flashnout jedno HP :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #6 kdy: 01 Dubna 2010, 01:27:59 »
Když to tak čtu, raději si to HPčko rozmyslím...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #7 kdy: 02 Dubna 2010, 11:15:59 »
ale no tak! to, ze melo nekolik lidi problem s urcitou konfiguraci prestanou vsichni flashovat aktualizovany bios u vseho, co ma logo hp? nevim, jak je to s podporou turboboost v linuxu, ale tady je to snad otazka podpory hw jako takoveho linuxem. jestli jsi to nerozjel, hp za to nemuze - mel sis to overit predem.
Kubuntu 20.04

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #8 kdy: 02 Dubna 2010, 14:34:21 »
ale no tak! to, ze melo nekolik lidi problem s urcitou konfiguraci prestanou vsichni flashovat aktualizovany bios u vseho, co ma logo hp? nevim, jak je to s podporou turboboost v linuxu, ale tady je to snad otazka podpory hw jako takoveho linuxem. jestli jsi to nerozjel, hp za to nemuze - mel sis to overit predem.
Ten turboboost mi ani moc nevadi, nic moc slozityho stejne nedelam a tech 8 jader to pak vynahradi, takze muzu vypalovat, mit pustenej boinc a cumet na filmy zaroven bez problemu.. :)
Tady nejde o lidi na zdejsim foru, ale celkove o uzivatele laptopu HP!! To nebylo "par" lidi s tim BOISem, ale docela dost a tim, ze stahli BIOSy z jejich driverovych stranek to jenom potvrdili...

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #9 kdy: 02 Dubna 2010, 16:24:09 »
ano, vyrobce se muze seknout a vydat fw poskozujici pocitac, to rozhodne nevylucuji. ale ty to tady pises zpusobem, ktery kdyz si precte nejaky bfu, tak si nekoupi nic od hp. nebylo vhodnejsi napsat neco jako : pozor na update u rady xy, jsou tu mozne problemy? nebo chces rict, ze je problem napric celym sortimentem? ja updatoval bez jedineho problemu... jinak ja nechci hp nijak obhajovat, mam od nich netbook, ktery slape zatim vpoho a s ostatnimi kousky nemam zkusenost ani ja ani me okoli...
Kubuntu 20.04

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #10 kdy: 02 Dubna 2010, 18:19:24 »
Mno, kdyz jsem videl jejich forum, tak jsem na chvili zalitoval, ze jsem si to HP koupil sam. Myslel jsem si, ze maji lepsi podporu, nez ve skutecnosti je a jsou za to uzivateli kritizovani. Samozrejme zalezi od kusu na ktery uzivatel narazi. Nekdo nemusi mit problem treba 5 let a nekdo to posila do opravy kazdej mesic..
Osobne bych si HP mozna koupil znova, ale i7 by to nebylo urcite. Pokud mi uznaji relamaci na vadne sektory, tak bych zkusil jinej laptop, pokud to pujde..
Co se tyce BFU, tak u tech je prece uplne jedno, jakej stroj si koupi.. ;)

JoMa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #11 kdy: 03 Dubna 2010, 17:36:11 »
ja mam HP 6730s a plna spokojnost
uz vyse roka tam je ubuntu JJ a bez problemov
zatial som nepostrehol ze by nieco nefungovalo

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #12 kdy: 03 Dubna 2010, 17:54:03 »
no ja s hp zatim spokojenost, ale dnes bych znacku (mluvim o lowendu)moc neresil. setri vsichni vyrobci, i ti velci. muj hp jsem bral jen kvuli velmi vyhodnemu pomeru cena/vybava v dobe koupe.
Kubuntu 20.04

apollo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #13 kdy: 04 Dubna 2010, 15:23:09 »
Taktiez mam HP (konkretne 6830s) s Ubuntu 9.10  a uplna spokojnost. Na starom HP som musel upgradnut BIOS a vsetko bolo tiez v poriadku, jeho terajsiemu majitelovi funguje dodnes na 100%. Zatial sa mi teda HP osvedcilo, takze neplanujem menit znacku pri kupe dalsieho notesu...

mfaifer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #14 kdy: 04 Dubna 2010, 16:30:29 »
mam hp 6810ec a jsem spokojený člověk vše běží jak má jak na win tak i na linux, nikdy jsem neřešil žádný problém s hw a to, že se k tomu ntb nechovám zrovna nejlépe. Takže mohu jen doporučit a to i novější modely protože mám plno známých, které je mají a vše jim hladce a v pořádku jede :)
ubuntu 10.10, ntb asus n61da: AMD Phenon II X4 920M, ATI 5730M, RAM 6GB DDR3

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: HP laptopy BIOS problem!!
« Odpověď #15 kdy: 01 Května 2010, 08:24:10 »
Vcera jsem si nainstaloval 10.04 a po restartu uz mi nenabehl laptop. Vzdycky zamrzne na uvodni obrazovce, kde je logo a moznost jit do BIOSu a podobne. Shodou okolnosti jsem videl na foru HP ten sam problem asi 2 dny pozadu. Ted uz vim, ze mi odesel hard disk, protoze pisu z toho sameho laptopu, akorat bez hard disku, ale zato s usb flaskou a Sabayonu 5.2.. ;D Uz pred instalaci jsem mel cca 400 spatnych sektoru, ale ze mi to 10.04 zrusi uplne me teda nenapadlo.. :-\

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.