Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proč nelze mazat do koše?  (Přečteno 3499 krát)

pat82

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Proč nelze mazat do koše?
« kdy: 23 Května 2010, 11:01:41 »
Zdravim, zajimalo by mne, kde se da nejak nastavit v Kos. Kdyz mazu v Krusaderu male soubory (napriklad jednotlive fotky), maze se do kose, ten muzu normalne vycistit. Pokud chci ale smazat neco vetsiho (slozku fotek, video, ...) vyskoci hlaska "Koš dosáhnul maximální velikosti! Vyčistěte koš ručně." Pritom kos predtim vyprazdnim. Misto na disku mam dost, at by se to chtelo presunout kam chtelo.. Nema nekdo tip co s tim?

A dalsi zjisteni, Nautilus maze do kose bez problemu. Ze by nejaky zadrhel v Krusaderu, pripadne KDE?

Ubuntu 10.04, Gnome.

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Proč nelze mazat do koše?
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2010, 11:06:11 »
Myslím, že v KDE je to obmedzené na nejaké % kapacity. Treba popozerať nadstavenia.

pat82

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Proč nelze mazat do koše?
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2010, 20:05:51 »
Myslím, že v KDE je to obmedzené na nejaké % kapacity. Treba popozerať nadstavenia.

To mne taky napadlo, ale jakozto uzivatel Gnome nemam zdani kde nastavit toto v KDE a jestli na to mam vubec nastroj. Kazdopadne jsem si vsiml, ze velikost souboru presunujicih do kose se zaznamena textove do ~/.local/share/Trash/metadata. Pri vysypani kose se uz ale nevynuluje :(( Asi nejaka Gnome/KDE "kompatibilita" :-/

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: Proč nelze mazat do koše?
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2010, 13:04:20 »
podívejte se do ~/.local/share/Trash/files/ a do ~/.local/share/Trash/info/ jestli to obsahuje nějaký soubor, protože právě tam se v KDE "přesunuje do koše"
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Proč nelze mazat do koše?
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2010, 17:27:20 »
Jděte do nastavení Dolphinu a v něm už najdete položku "Koš", tam už to uvidíte.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Proč nelze mazat do koše?
« Odpověď #5 kdy: 29 Května 2010, 20:27:14 »
Taky mi to někdy dělá. Řeším to tak, že to smažu bez použití koše (CTRL-DELETE).
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

pat82

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Proč nelze mazat do koše?
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2010, 16:09:15 »
Firzen: Diky, sice jsem Dolphin musel jakozto uzvatel Gnome doinstalovat, ale aspon vim pro priste, kde nastavit kvotu kose, nebo kvotu vypnout uplne.

Jan Skořepa: O tehle zkratce jsem nevedel, dik za tip .)

Erumoico: v tech adresarich nic neni. Teda kdyz dam neco smazat do kose, tak pak ano, ale kdyz dam vysypat kos, zmizi, to je v poradku. Problem je v tom, ze velikost kose se zapisuje do zmineneho souboru ~/.local/share/Trash/metadata ve stylu:
[Cached]
Size=15864872

to cislo se zvysuje s kazdym smazanym souborem do kose dle jeho velikosti. Ale kdyz dam vysypat kos v Gnome, tak se to cislo nezmeni na nulu. A vesele pak stale pricita az se kvota pro kos vycerpa. Takze mam prozatim dve reseni, v nastaveni Dolphinu zrusit omezeni kose, nebo do ~/.local/share/Trash/metadata napsat nulu a zmenit prava pouze na cteni. Pro jistotu oboji a slape to jak ma.. Nicmene vedomi, ze je nekde neco spatne tu stale je.. :)



Jan Skořepa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
    • JaSovy stránky
Re: Proč nelze mazat do koše?
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2010, 21:46:13 »
Nemáte zač.

S tím košem jsem to taky kdysi řešil (Krusader používá jiný koš než Nautilus), podívejte se sem:
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,13689.msg98237.html#msg98237

Snad Vám to taky pomůže. :)
MB ASUS P5KPL/EPU - CPU Pentium(R) Dual-Core E5300 2600 MHz - RAM 4 GB DDR2 - GK GIGABYTE GeForce 8400 GS - OS Debian Stable (64bit)

Numirah

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 191
Re: Proč nelze mazat do koše?
« Odpověď #8 kdy: 01 Ledna 2011, 11:55:34 »
Stalo sa mi presne to isté, koš je prázdny, ale nejde do neho nič vymazať, Krusader vypisuje "koš dosáhl maximální velkosti". Adresáre "files" a "info" sú prázdne. Problém je v tom, že do súboru metadata sa zapisuje veľkosť súborov a keď sa kôš vysype nezmení sa hodnota na 0. Jednoduché riešenie je ako píše pat82 nastaviť právo len na čítanie.

Má niekto elegantnejšie riešenie?
Ubuntu12.04, Asus M2N-X PLUS, AMD Athlon 64X2 4200+ (2.2GHz), 2GB RAM Kingston 800MHz, 1TB HDD SATA, n-Vidia GeForce 8500GT 512MB, zvuk onboard

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.