Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční JavaScript  (Přečteno 3403 krát)

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Nefunkční JavaScript
« kdy: 16 Června 2010, 15:08:31 »
Zdravím, mám už nějakou dobu problém, který bych konečně rád vyřešil. Nevím jestli je způsobený přímo Ubuntu (10.04), ale na strojích s Win se neprojevuje (dokonce ani na tom samém počítači pokud spustím Win). O co kráčí? JavaScript je ve všech prohlížečích, které mám nainstalované (Opera 10.60, Firefox, Chromium), značně rozsypaný, tedy nefunkční. Nefunguje například reklama od WZ.CZ (ne že by mi to vadilo, ale jako příklad dobrá), dále mám na svých stránkách umístěn vzdáleně volaný js fungující jako odpočet k určitému datu, který se rovněž nezobrazí a takovým vrcholem všeho je youtube, které se mi načte jako bílá stránka s černým textem a obrázky videí, kteráž nelze přehrát. V Opeře je k dispozici chybová konzole JS. Poslední řádka:
Kód: [Vybrat]
JavaScript - http://www.youtube.com/

Uncaught exception: TypeError: Cannot convert 'yt.www' to object
Error thrown at line 5, column 2 in http://www.youtube.com/:
    yt.www.thumbnailDelayLoad.setFudgeFactor(0);
Přemýšlel jsem čím by to mohlo být, a podezříval jsem rozbitý router (jednou jsem zkoušel napojit NTB k síti přímo kabelem, jež vede internet do routeru a ejhle vše šlapalo podruhé už se mi připojit nepodařilo vůbec). Dále jsem zde našel něco s prepend domain-name-servers ...; v etc/dhcp3/dhclient.conf a myslím si, že by to mohlo být způsobené konstalací všech nastavení i když nadruhou stranu jsem vědomě nic neměnil a do určité doby vše fungovalo, což by mohlo naznačovat, že moje síť nějak změnila nastavení a Ubuntu odmítá komunikaci, přestože nechápu proč to odnáší JS. Je to celé dosti nanicovaté, jelikož jen odhaduji co za tímto může stát. Snad se nespletu, když řeknu že ve škole mi všechno šlape dobře, ale tam nemám zrovna čas lítat po youtube, takže to nevím jistě. Proto prosím, pokud by s tímhle měl někdo nějaké zkušenost, aby se s nimi podělil. Vřelé díky.
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Nefunkční JavaScript
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2010, 15:19:58 »
instaloval si javu od sun [teraz uz oracle]?
http://wiki.ubuntu.cz/Java
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Nefunkční JavaScript
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2010, 15:27:05 »
Krom názvu má javascript s javou společného co?
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re: Nefunkční JavaScript
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2010, 15:34:39 »
aa sory, som dako prehliadol tento detail, shame on me..tak teda nic, nevsimaj si to :)
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Nefunkční JavaScript
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2010, 15:40:55 »
V pořádku to se mě stává často, naopak se omlouvám za svojí reakci.
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Nefunkční JavaScript
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2010, 16:19:50 »
strilim od boku:
Mozna nebude fungovat spousteni vzdalenych skriptu.
Zkus do firefoxu doinstalovat doplnek firebug, otevrit youtube a podivat se, jake chyby ohlasi
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Nefunkční JavaScript
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2010, 17:38:34 »
Jsi schopen zjistit, jestli to není tím, že skripty z některých serverů není schopen stáhnout?
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Nefunkční JavaScript
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2010, 18:15:23 »
Děkuji za nápady. Z firebugu jsem zjistil, že se vůbec nenačte css ("Tato tabulka stylů je prázdná."), proto ten "vzhled". Z konzolí obou prohlížečů jsem pouze zjistil, že YT je prošpikován JS takže stačí pouze najet na jakýkoliv odkaz a vyskakují mi errory že ta a ta funkce není definována a proměnná není deklarována. Při spuštění YT ve FF se mi to zastaví na
Kód: [Vybrat]
yt.setConfig is not a function
Line 67
což mi hlásí i Opera

Kód: [Vybrat]
63<script>
64
65 yt.setConfig({
66 'XSRF_TOKEN': 'gBQrrKnnH4kHXDoaseTYNAzegXB8MTI3Njc5MDk3Mg==',
67 'XSRF_FIELD_NAME': 'session_token'
68 });
69 yt.pubsub.subscribe('init', yt.www.xsrf.populateSessionToken);
70
71
72 yt.setConfig('XSRF_QL_PAIR', 'session_token=J-3B_zXcs7xTujIuU-RtFrXVi-J8MA==');
73
74
75
76 yt.setConfig('LOGGED_IN', false);
77 </script>

Se spouštěním vzdálených skriptů máte podle mě pravdu, nevím jak to ověřit, zdá se mi jakoby se odmítaly nevyžádané pakety, ale zas tak sítím nerozumím.
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Nefunkční JavaScript
« Odpověď #8 kdy: 25 Června 2010, 16:06:33 »
Dneska jsem zašel do školy a tam mi všechno funguje, takže problém bude pravděpodobně na cestě z domu k internetu.
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Nefunkční JavaScript
« Odpověď #9 kdy: 25 Června 2010, 17:11:02 »
Na ubuntuforums.org jsem viděl podobné vlákno, a tam pomohla změna dns serveru. Jak na to píše třeba Petr Krčmář:
http://petrkrcmar.blog.root.cz/2009/12/22/jak-a-k-cemu-alternativni-dns-server/

Stará nastavení si ale radši vždy zálohuj.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Speirs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Nefunkční JavaScript
« Odpověď #10 kdy: 25 Června 2010, 21:26:51 »
Vřelé díky za pomoc, to je přesně můj problém, nahodil jsem DNS od Google a všechno zdá se jede jak má. Problém je, že když nebyla nastavena adresa DNS ručně, tak se jako DNS nastavil router a ten z nějakého důvodu nejde, zkoušel jsem nastavit i adresu AP, taktéž bezezměny, funguje jedině ten vnější. Nicméně stroje s Windows mají jako DNS router a všechno šlape.
ThinkPad R500 s grafikou Ati, bohužel.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.