Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nenačíta disketu v disketovej mechanike  (Přečteno 1165 krát)

gogo21

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 64
Nenačíta disketu v disketovej mechanike
« kdy: 20 Června 2010, 22:01:28 »
Po inštalácii Ubuntu 10.04 som zistil, že nenačíta disketu v disketovej mechanike, ktorú zatiaľ používam. V predchádzajúcej inštalácii mechanika bola v poriadku. Keď spustím 10.04  z CD tak mi disketu načíta. Tak isto mi načíta aj z Win. Podľa predchádzajúcich návodov v tomto fóre som sa snažil robiť úpravy podľa návodov v modules aj fstab, ale bezvýsledne. Pri spustení mi vypíše "nepodarilo sa  pripojiť umiestnenie - žiaden disk v mechanike"
V modules mám tento zápis:
# /etc/modules: kernel modules to load at boot time.
#
# This file contains the names of kernel modules that should be loaded
# at boot time, one per line. Lines beginning with "#" are ignored.

lp

v f stab:
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid -o value -s UUID' to print the universally unique identifier
# for a device; this may be used with UUID= as a more robust way to name
# devices that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    nodev,noexec,nosuid 0       0
# / was on /dev/sda5 during installation
UUID=f5141156-20c9-4a3d-900f-386cfe392e96 /               ext4    errors=remount-ro 0       1
# /home was on /dev/sda6 during installation
UUID=12fc28a8-224a-46d9-945d-d296bb6cbfd2 /home           ext4    defaults        0       2
# swap was on /dev/sda7 during installation
UUID=31f5f52f-7e44-4d22-999d-7e0177cd7aaa none            swap    sw              0       0
/dev/fd0        /media/floppy0  auto  rw,user,noauto,exec,utf8 0       0

V dev zložku fd0 mám, aj v mediách floppy0.
Neviem kde je chyba.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Nenačíta disketu v disketovej mechanike
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2010, 08:37:06 »
Podle mých zkušeností, poslední Ubuntu, který umělo spolehlivě s disketou bylo 8.04. S novějšími jsem to nikdy nerozchodil.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Nenačíta disketu v disketovej mechanike
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2010, 14:02:34 »
Rád bych s tím pomohl, ale než strávíme X času zprovozněním disket, nemělo by smysl zkusit je zcela nahradit nějakou perspektivnější technologií?
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

gogo21

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 64
Re: Nenačíta disketu v disketovej mechanike
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2010, 21:07:31 »
Rád bych s tím pomohl, ale než strávíme X času zprovozněním disket, nemělo by smysl zkusit je zcela nahradit nějakou perspektivnější technologií?
Mám aj iné technológie, ale nakoľko mám viecej nevyužitých diskiet, chcel som ich ešte využiť na odkladanie malých textových súborov, načo sa mi zdajú výhodnejšie ako CD resp. DVD. Môžem ich síce využiť vo Win kde sa dajú spustiť, ale bolo by dobré keby my išli aj v Ubuntu. Pokiaľ by som mohol vstúpiť a komunikovať z Win do Ubuntu (ext4), tak by ani v tomto nebol problém.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Nenačíta disketu v disketovej mechanike
« Odpověď #4 kdy: 21 Června 2010, 22:32:20 »
Pokud se nejedná např. o komunikaci se starším notebookem či osciloskopem s disketovou mechanikou, doporučil bych i zde flashdisk. Podstatně rychlejší, spolehlivější i levnější na 1 MB. Nechme diskety spát.

Přístup z Win na ext4 bohužel asi ještě není hotový. Pokud je takové sdílení potřeba, doporučil bych sdílená data dát na nový oddíl s ntfs, který je přístupný z obou systémů.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

hdche

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Nenačíta disketu v disketovej mechanike
« Odpověď #5 kdy: 09 Března 2011, 11:26:45 »
ano mne takisto neisla disketova mechanika ani na Ubuntu 10.04 ani Ubuntu 10.10.
co pokladam za velku skodu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Nenačíta disketu v disketovej mechanike
« Odpověď #6 kdy: 09 Března 2011, 11:39:35 »
ano mne takisto neisla disketova mechanika ani na Ubuntu 10.04 ani Ubuntu 10.10.
co pokladam za velku skodu.

Souhlas. Každej slušnej OS má umět číst diskety. I dnes.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Nenačíta disketu v disketovej mechanike
« Odpověď #7 kdy: 09 Března 2011, 11:51:35 »
Mám ještě provozuschopnu děrovačku a čtečku děrných štítků plus hromadu štítků (z blahé paměti EC 1024) a taky mi to nejde připojit. Inu, co se dá dělat...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Nenačíta disketu v disketovej mechanike
« Odpověď #8 kdy: 09 Března 2011, 11:59:13 »
Mám ještě provozuschopnu děrovačku a čtečku děrných štítků plus hromadu štítků (z blahé paměti EC 1024) a taky mi to nejde připojit. Inu, co se dá dělat...

Aspoň se OS netváří, že děrovačku umí...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.