Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus a6rp-ap069 problem s instalaci [vyřešeno]  (Přečteno 3246 krát)

hondrej

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Asus a6rp-ap069 problem s instalaci [vyřešeno]
« kdy: 01 Prosince 2006, 19:10:06 »
Zdravim.

Nasel jsem si, ze u Asusu je nejaky problem s Ubuntu. Jsem zacatecnik, ale kdyz jsem pri startovaci nabidce editoval F6 boot prikaz a pridal acpi=off, dostal jsem se na Live CD. Pak jsem instaloval, a rozdelil disky.

Po instalaci me to pozadalo, at restartnu a vytahnu CD. Vse jsem udelal. Nicmene po restartu mi system nenabehl.

Posledni, co se provedlo, bylo, ze se zavadel GRUB. Pak neco jako "GRUB ...3 sec for start menu" (v tom menu se da vybrat, v jakem modu chci bootovat a pripadne editovat prikazy toho daneho boot prikazu), dale "starting up..." a konec..dal uz nic.

Mohl by mi nekdo poradit prosim?

ZKousel jsem do nabidek co se ma bootovat (editovat boot prikazy a mazal jsem safedefault, misto toho acpi=off, hpet=disable), ale nic.

Budu vdecny za jakykoliv napad pripadne reseni chyby.

flashrobot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Asus a6rp-ap069 problem s instalaci [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2006, 21:34:58 »
Edituj v GRUBE prvy riadok stlacenim klavesy E a dopis na koniec hpet=disable potom stlac enter a potom vyber ten riadok, stlac B a nabootuje ti.

Ked sa uz dostanes do linuxu tak si edituj /boot/grub/menu.lst  vyhladaj si riadky z ktorych ti bootuje kernel a tiez tam dopis ten parameter. A uz ti bude bootovat normalne.

pochopitelne musis ten subor editovat ako root.

hondrej

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Asus a6rp-ap069 problem s instalaci [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2006, 14:31:32 »
Uz to mam, dekuji.

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Asus a6rp-ap069 problem s instalaci [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2007, 11:42:09 »
Ešte tu dopíšem ako som vyriešil problém pri odhlasovaní užívateľa. Išlo o to, že ak bol použitý driver fglrx, tak systém (VGA) zamrzol. Stačí editovať súbor gdm.conf a urobiť jednoduchú zmenu:
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/X11/gdm/gdm.confodkomentovať a upraviť tento riadok  #AlwaysRestartServer=false na:
Kód: [Vybrat]
AlwaysRestartServer=true
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Asus a6rp-ap069 problem s instalaci [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2007, 12:05:54 »
A za ďalšie, podľa tohto návodu som rozchodil škálovanie frekvencie procesora (použil som voľbu ondemand=pri záťaži). Ale mi ho podtaktovávalo až na 233MHz, čo bolo dosť málo, lebo sa pri posuve dosť trhali okná. Tak som nastavil minimálnu frekvenciu o stupeň vyššie na 466Mhz. Postup bol, že som do /etc/rc.local zapísal pred exit 0 toto:
Kód: [Vybrat]
echo 466665 > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_min_freq
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.