Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Povýšení zakázalo zdroje software [vyřešeno]‎  (Přečteno 1076 krát)

nador

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Povýšení zakázalo zdroje software [vyřešeno]‎
« kdy: 15 Října 2010, 01:29:48 »
Zdravím, po povýšení na 10.10 mi bylo automaticky zakázáno několik zdrojů software, jako je Opera, atp. a bylo u nich přepsáno lucid na maverick ... Můžu je v klidu zaškrtnout a používat, nebo jak najdu za ně náhradu? Díky.

A ještě, jak poznám, které zdroje už můžu nadobro vyřadit, protože jsou nahrazeny? Mám tam teď docela dlouhý seznam nepovolených a nemám rád bordel .-)
« Poslední změna: 16 Října 2010, 01:50:16 od nador »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Povýšení zakázalo zdroje software
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2010, 14:54:04 »
Tak to prostě odkomentuj a zkus aktualizovat, pokud se neobjeví chyba tak je to ok, pokud se objeví tak bys měl poznat kterej zdroj je neplatnej.
Nahrazeny čím ? Pošli /etc/apt/sources.list

parolua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
    • LinuxLex tym
Re: Povýšení zakázalo zdroje software
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2010, 17:29:35 »
Já to vždy řeším jen kontrolou zda je změněna u zdroje distribuce po povýšení a pokud ano, tak otestuji jak psal tady kolega nade mnou. Většina zdrojů tuto podporu má. A jak na bordel ve zdrojích? No chtělo by to na to myslet, pokud děláš odinstalaci nějakého programu se zdrojem. Pokud je tam už na nic...hned jej vyhodit. ;)
LinuxLex OS 10.6 Stable a Ubuntu 11.04 Alpha

nador

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Re: Povýšení zakázalo zdroje software
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2010, 01:48:16 »
OK, díky za rady. Já se jenom bál, abych je nepovolil a nerozbilo mi to pak celej systém třeba nějakou nesprávnou verzí programu pro starší vydání Ubuntu nebo tak :-) Tak dík!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.