Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze se připojit k MySQL  (Přečteno 3187 krát)

snakeeater_stbk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Nelze se připojit k MySQL
« kdy: 23 Října 2010, 16:00:43 »
Zdravím,
podle návodu zde na wiki jsem si nainstaloval LAMP a vše se zdálo být v pořádku. PHP i MySQL mi bez problémů fungovalo a to dokonce i v MySQL manežerovi, který jsem spouštěl přes Wine. Jednou jsem ale PC restartoval a MySQL přestalo fungovat. Konkrétně mi to při připojování píše hlášku:

Could not connect to host 'localhost'.
MySQL Error Nr. 2002
Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Zkoušel jsem se připojit přes dva programy. Tušíte, čím by to mohlo být způsobeno? Našel jsem topic, kde se to řešilo v archivu, ale ten mi vůbec nepomohl.
Děkuji za každou odpověď

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Nelze se připojit k MySQL
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2010, 18:14:44 »
Zdravím,

zkontroluj jestli existuje tento soubor /var/run/mysqld/mysqld.sock. Pokud ano zkus mysql spustit příkazem /etc/init.d/mysql start
pro otestování se můžeš přihlásit i z konzole pomoci mysql -u root -p
jabber: etnyx@jabbim.cz

snakeeater_stbk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Nelze se připojit k MySQL
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2010, 21:28:49 »
ne, ten soubor neexistuje, nejakym zahadnym zpusobem zmizel... zvlastni... nejdriv mi ubuntu vymaze zalozky z opery a ted tohle. nevite, proc se to stalo? predpokladam, ze jedinym resenim je reinstall LAMP

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Nelze se připojit k MySQL
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2010, 22:29:58 »
Pochybuji, že to Ubuntu dělá samo :-D

Nicméně ten soubor může být i na jiném místě. Zkuste ho vyhledat pomocí find
Kód: [Vybrat]
sudo find / -name m*.sock.
Pokud ho nenajdete tak spusťte mysql ručne a sledujte zda-li se soubor vyrvoří.
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/mysql start.
Případně reinstall.
jabber: etnyx@jabbim.cz

Dragonn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: Nelze se připojit k MySQL
« Odpověď #4 kdy: 27 Října 2010, 13:52:26 »
A jsou v souborech /etc/mysql/debian.cnf a /etc/mysql/my.cnf správně cesty k socketům? U mě teda konkrétně k /var/run/mysqld/mysqld.sock
Pokud něco alespoň trochu funguje, je lepší se v tom nešťourat.
Ntb: MSI EX300X, Core 2 duo 2GHz, 4GB RAM, ATI HD3450 256MB, Ubuntu 9.10

snakeeater_stbk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Nelze se připojit k MySQL
« Odpověď #5 kdy: 29 Října 2010, 11:11:18 »
soubor najit nemuzu a v souborech jsou cesty zadany spravne. pokousel jsem se o reinstall serveru, ale nevim, jak na to. kdyz si spustim spravce baliku synaptic a dam "oznacit balicky podle ucelu", tak tam vidim zaskrtnuty LAMP, ale nevim, jak ho odskrtnout nebo reinstalovat. jsem novacek. diky za pomoc

EDIT: oka, tak uz jsem to reinstalloval, uvidime, jestli mi ten soubor zmizi i tentokrat
« Poslední změna: 30 Října 2010, 09:58:30 od snakeeater_stbk »

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: Nelze se připojit k MySQL
« Odpověď #6 kdy: 21 Dubna 2011, 14:48:54 »
soubor najit nemuzu a v souborech jsou cesty zadany spravne. pokousel jsem se o reinstall serveru, ale nevim, jak na to. kdyz si spustim spravce baliku synaptic a dam "oznacit balicky podle ucelu", tak tam vidim zaskrtnuty LAMP, ale nevim, jak ho odskrtnout nebo reinstalovat. jsem novacek. diky za pomoc

EDIT: oka, tak uz jsem to reinstalloval, uvidime, jestli mi ten soubor zmizi i tentokrat

Zajímalo by mě, jak to dopadlo po reinstallu? Už se soubor mysqld.sock objevil tam, kde má být? Zřejmě totiž řeším to samé.
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.