Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: PHP - místo zpracování skriptu bílá stránka [vyřešeno]  (Přečteno 2065 krát)

dobrrak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Podle wiki jsem na svoji ubuntu 10.10 nainstaloval LAMP server, php mod jsem zapnul, restartoval apache, ale od te doby mi nezpracovava skripty. Firefox ukáže jen celou bílou prázdnou stránku a Chrome mi hází hlášku:
Kód: [Vybrat]
HTTP Error 500 (Internal Server Error): An unexpected condition was encountered while the server was attempting to fulfill the request.Někdo víte co s tím? (Skript je rozhodně v pořádku)
« Poslední změna: 06 Ledna 2011, 17:46:56 od Martin - ViPEr*CZ* »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: PHP - místo zpracování skriptu bílá stránka
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2011, 10:13:12 »
Že by jste se podíval do logu?  ::) Pro začátek zkuste také <? phpinfo(); ?> jen či pouhé echo ve skriptu. A taky bych ověřil zda může daný server k tomu souboru vůbec přistupovat.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: PHP - místo zpracování skriptu bílá stránka
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2011, 15:52:17 »
Kód: [Vybrat]
sudo tail -f /var/log/apache2/error.logV prohlížeči načti inkriminovanou stránku a pošli co přibyde v terminálu.

dobrrak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: PHP - místo zpracování skriptu bílá stránka
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2011, 17:43:44 »
Kód: [Vybrat]
sudo tail -f /var/log/apache2/error.logV prohlížeči načti inkriminovanou stránku a pošli co přibyde v terminálu.
Super děkuji, terminál mi jasně naznačil problém s nedostatečnými právy. Původně jsem měl adresář /var/www nastaveno na 775 a myslel že to bude stačit. Úprava na 777 vše vyřešila... jak banální =(

Martin - ViPEr*CZ*

Re: PHP - místo zpracování skriptu bílá stránka
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2011, 17:46:37 »
No ono spíše záleží asi kdo je majitel... jestli root pak je jasné, že 775 nemůže stačit ;-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.