Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel  (Přečteno 12472 krát)

EnemyXP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« kdy: 06 Ledna 2011, 13:51:12 »
Zdravím, postupoval jsem podle tohoto návodu: http://www.howtoforge.com/how-to-install-latest-intel-driver-2.12-on-ubuntu-10.04-lucid-lynx
ale nemohu se připojit ke keyserver.ubuntu.com. Nevíte někdo co dělat dál?
Můj NB ACER Extensa 5635: Intel Core 2 Duo T6620, grafika Intel GMA 4500MHD, RAM 3GB. Linux UBUNTU 10.10.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2011, 16:06:55 »
Zdravím, postupoval jsem podle tohoto návodu: http://www.howtoforge.com/how-to-install-latest-intel-driver-2.12-on-ubuntu-10.04-lucid-lynx
ale nemohu se připojit ke keyserver.ubuntu.com. Nevíte někdo co dělat dál?
Můj NB ACER Extensa 5635: Intel Core 2 Duo T6620, grafika Intel GMA 4500MHD, RAM 3GB. Linux UBUNTU 10.10.

Hm hm, z toho xorg-edgers nic neinstaluj, pokud si nainstaloval, použij ppa-purge. Zkus přidat tento repozitář https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updates?field.series_filter=maverick.(Te funguje mě, narozdíl od xorg-edgers)

Tohle ppa:ubuntu-x-swat/x-updates přidáš do zdrojů software a tohle sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys AF1CDFA9 spustíš z terminálu. Potom spustíš správce aktualizací.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

EnemyXP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2011, 10:11:28 »
Spustil jsem
Kód: [Vybrat]
ppa-purge xorg-edgersPak jsem pridal dany repozitar pomoci
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/apt/sources.listKdyz chci spustit Správce baliku Synaptic pro pridani zdroje vyskoci chybova hlaska:
Kód: [Vybrat]
E: Type ‘https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updates?field.series_filter=maverick’ is not known on line 59 in source list /etc/apt/sources.list
E: The list of sources could not be read.
Go to the repository dialogue to correct the problem.
E: _cache->open() failed, please report.
Dal jsem se nedostal :(

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2011, 15:52:12 »
https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updates?field.series_filter=maverick je webová stránka, v /etc/apt/sources.list nemá co dělat. Co chceš ty je přidat si zdroj ppa:ubuntu-x-swat/x-updates.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2011, 19:10:55 »
https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updates?field.series_filter=maverick je webová stránka, v /etc/apt/sources.list nemá co dělat. Co chceš ty je přidat si zdroj ppa:ubuntu-x-swat/x-updates.

Svatá pravda ;D.

Tady jsem ti ten postup popsal, včetně správného kódu klíče :

Citace
Tohle ppa:ubuntu-x-swat/x-updates přidáš do zdrojů software a tohle sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys AF1CDFA9 spustíš z terminálu. Potom spustíš správce aktualizací.

Proveď a neměl by být problém..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

EnemyXP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« Odpověď #5 kdy: 14 Ledna 2011, 12:39:47 »
Omlouvám se za pozdní odpověď, byl jsem teď mimo. Díky za radu měli jste pravdu :) Nicméně při pokusu a stáhnutí aktualizací opět vyskočí chybová hláška ve správci balíků Synaptic:
Kód: [Vybrat]
GPG error: http://ppa.launchpad.net maverick Release: Následující podpisy nemohly být ověřeny, protože není dostupný veřejný klíč: NO_PUBKEY 0F2D1009066ADE1DGPG error: http://ppa.launchpad.net maverick Release: Následující podpisy nemohly být ověřeny, protože není dostupný veřejný klíč: NO_PUBKEY 3B22AB97AF1CDFA9Selhalo stažení http://ppa.launchpad.net/PPA_NAME/ppa/ubuntu/dists/UBUNTU_VERSION/main/binary-amd64/Packages.gz  404  Not Found
Některé indexové soubory se nepodařilo stáhnout, jsou ignorovány, nebo jsou použity starší verze.

Jestli není někde problém v source listu, jestli jsem tam něco nesmazal? (měl jsem nějaké problémy a trochu jsem do něj zasahoval). Díky.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2011, 21:57:43 »
sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys AF1CDFA9 spustíš z terminálu a hodíš sem výsledek...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

EnemyXP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2011, 11:45:09 »
Po zadání výše uvedeného se zobrazí toto:
Kód: [Vybrat]
Executing: gpg --ignore-time-conflict --no-options --no-default-keyring --secret-keyring /etc/apt/secring.gpg --trustdb-name /etc/apt/trustdb.gpg --keyring /etc/apt/trusted.gpg --primary-keyring /etc/apt/trusted.gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys AF1CDFA9
gpg: požaduji klíč AF1CDFA9 ze hkp server keyserver.ubuntu.com
?: keyserver.ubuntu.com: Connection timed out
gpgkeys: HTTP fetch error 7: couldn't connect: Connection timed out
gpg: nenalezena žádná platná data ve formátu OpenPGP.
gpg: Celkový počet zpracovaných klíčů: 0

Zde je aktualni seznam zdroju:


Uploaded with ImageShack.us


sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2011, 22:05:53 »
Po zadání výše uvedeného se zobrazí toto:
Kód: [Vybrat]
Executing: gpg --ignore-time-conflict --no-options --no-default-keyring --secret-keyring /etc/apt/secring.gpg --trustdb-name /etc/apt/trustdb.gpg --keyring /etc/apt/trusted.gpg --primary-keyring /etc/apt/trusted.gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys AF1CDFA9
gpg: požaduji klíč AF1CDFA9 ze hkp server keyserver.ubuntu.com
?: keyserver.ubuntu.com: Connection timed out
gpgkeys: HTTP fetch error 7: couldn't connect: Connection timed out
gpg: nenalezena žádná platná data ve formátu OpenPGP.
gpg: Celkový počet zpracovaných klíčů: 0

Zde je aktualni seznam zdroju:


Uploaded with ImageShack.us



No tak to zkus později, někdy to prostě drhne. Ještě ho tam můžeš nakopírovat ručně, ale to se podívej na tu stránku, jak. Ten repozitář můžeš použít i bez klíče, akorát to bude řvát, že instaluješ z nepodepsaných zdrojů. Mě to takhle dělávala Opera.

Všiml jsem si, že tam máš ještě jiný ppa pro intel ovladače - doporučuji jeden vypnout, může tam být kolize závislostí, prostě zkoušet jen z jednoho zdroje.

U mě to proběhne v pořádku:

Kód: [Vybrat]
~$ sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys AF1CDFA9
[sudo] password for ros:
Executing: gpg --ignore-time-conflict --no-options --no-default-keyring --secret-keyring /etc/apt/secring.gpg --trustdb-name /etc/apt/trustdb.gpg --keyring /etc/apt/trusted.gpg --primary-keyring /etc/apt/trusted.gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys AF1CDFA9
gpg: požaduji klíč AF1CDFA9 ze hkp server keyserver.ubuntu.com
gpg: klíč AF1CDFA9: "Launchpad PPA for Ubuntu-X" 3 nových podpisů
gpg: žádný absolutně důvěryhodný klíč nebyl nalezen
gpg: Celkový počet zpracovaných klíčů: 1
gpg:         nové podpisy: 3
ros@time-killer:~$
« Poslední změna: 20 Ledna 2011, 22:08:06 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

EnemyXP

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« Odpověď #9 kdy: 21 Ledna 2011, 12:38:37 »
Ani po deaktivování těch ppa v různé kombinaci nemůžu stáhnout ten klíč. Pokud si myslel použitím repozitáře bez klíče toto, tak to taky nepomohlo:
Kód: [Vybrat]
ofa@ofa-Extensa-5635:~$ sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys
Executing: gpg --ignore-time-conflict --no-options --no-default-keyring --secret-keyring /etc/apt/secring.gpg --trustdb-name /etc/apt/trustdb.gpg --keyring /etc/apt/trusted.gpg --primary-keyring /etc/apt/trusted.gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys

Co se týče těch balíčků na této stránce:
https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updates?field.series_filter=maverick
Tak mám nainstalované ppa-purge a xserver-xorg-video-intel. Dal jsem vše aktualizovat, ale tento balíček xserver-xorg-video-intel mám jen ve verzi 2:2.12.0, zatímco na té stránce již mají verzi 2:2.13.9.
Slouží ten balíček xserver-xorg-video-intel jako ovladač ke grafice, nebo se mýlím? Popřípadě jak lze zjistit aktuální verzi ovladače?
Díky

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Aktualizace ovladačů grafické karty Intel
« Odpověď #10 kdy: 21 Ledna 2011, 19:10:06 »
Ani po deaktivování těch ppa v různé kombinaci nemůžu stáhnout ten klíč. Pokud si myslel použitím repozitáře bez klíče toto, tak to taky nepomohlo:
Kód: [Vybrat]
ofa@ofa-Extensa-5635:~$ sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys
Executing: gpg --ignore-time-conflict --no-options --no-default-keyring --secret-keyring /etc/apt/secring.gpg --trustdb-name /etc/apt/trustdb.gpg --keyring /etc/apt/trusted.gpg --primary-keyring /etc/apt/trusted.gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys

Co se týče těch balíčků na této stránce:
https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updates?field.series_filter=maverick
Tak mám nainstalované ppa-purge a xserver-xorg-video-intel. Dal jsem vše aktualizovat, ale tento balíček xserver-xorg-video-intel mám jen ve verzi 2:2.12.0, zatímco na té stránce již mají verzi 2:2.13.9.
Slouží ten balíček xserver-xorg-video-intel jako ovladač ke grafice, nebo se mýlím? Popřípadě jak lze zjistit aktuální verzi ovladače?
Díky

Citace
Slouží ten balíček xserver-xorg-video-intel jako ovladač ke grafice, nebo se mýlím?

Ano, slouží.

Citace
Popřípadě jak lze zjistit aktuální verzi ovladače?

Nejjednoduššeji v synapticu, přes vlastnosti belíku xserver-xorg-video-intel.


Deaktivování ppa, důvod: když jsou aktivní současně dva různé neoficiální zdroje, v tomto případě oba s odlišnou verzí ovladače pro gk. Intel, mohou obsahovat různé verze balíků - APT bere vždy nejvyšší verzi balíku a tak je může nevhodně nakombinovat, nebo může docházet ke konfliktům.Dají se použít i bez klíče, ale zdroj nebude podepsaný a APT na to upozorní.

Podívej se v synapticu odkud je ta verze nainstalovaná, případně tam zjistíš jestli není něco v konfliktu.

Ppa-purge se používá tehdy, když je software přidaného ppa nepoužitelný. Spustí se z konzole s příslušnými parametry a jménem ppa, který chceme odstranit. Zruší jej ve zdrojích software a balíčky nainstalované z tohoto zdroje vrátí na původní verze (což můžou být někdy desítky balíků a mnohdy to kvůli konfliktům závislostí ručně nejde).

Takže podle mě bys měl postupovat takto:
1. pomocí ppa-purge postupně zrušit zdroje x-swat (sudo ppa-purge ppa:ubuntu-x-swat/x-updates) a glasen (sudo ppa-purge -p intel-driver glasen), vrátit se na původní ovladač
2. potom třeba zapnout x-swat a zkusit aktualizovat.
3. Vyzkoušet ovladač a pokud nepomůže,
4. opět ppa-purge x-swat a
5. zapnout zdroj glasen.

Potom případně zas ppa-purge --> původní ovladač.
« Poslední změna: 21 Ledna 2011, 19:12:52 od sabraq »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.