Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: prostředí se samo mění na ošklivé [vyřešeno]  (Přečteno 3609 krát)

tadeasb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
prostředí se samo mění na ošklivé [vyřešeno]
« kdy: 16 Ledna 2011, 09:46:33 »
Zdravím, mám takový problém, viz obrázek:

http://webdev.felk.cvut.cz/~brzaktad/img.png

Před pár dny jsem si čerstvě nainstaloval ubuntu 10.10 a tohohle se nemůžu za boha zbavit. Pár dnů je prostředí normální a pak prostě jednou zapnu počítač a je tam tohle. Zkoušel jsem vytvořit nového uživatele, pomohlo to na dva dny a pak zase tohle.
Když si otevřu nastavení vzhledu, tak se již otevřené aplikace (+panel) změní na "správný" vzhled, ale všechno co otevřu pak je zase ošklivé. Už fakt nevím co s tím, přece nebudu po týdnu přeinstalovávat celé ubuntu?
Teď jsem si ještě všiml, že mi to dělá takový ty otravný zvuky při klikání. Zvuky prostředí mám vypnuté, tak co to toto...?

Doteď jsem si vždycky nějak poradil, ale s tímhle si nevím rady. Od windowsů jsem odešel před rokem, protože s nima furt byly problémy... Ale poslední dobou mám takovej ten pocit "z bláta do louže".

Každopádně za každou radu budu vděčný.  ???
« Poslední změna: 25 Února 2011, 15:25:17 od Vojtěch Trefný »

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2011, 09:55:45 »
Toto se děje, když havaruje služba spravující nastavení gnome (gconfd). Systém nespadne, ale přejde k výchozímu nastavení, které je z nepochopitelných důvodů udělané jako takto ošklivé.

Může to být i v něčem jiném, ale pád gconfd je nejpravděpodobnější. Každopádně instaluj aktualizace, když vyjdou.

Když se to stane, co ti vypíše toto?

Kód: [Vybrat]
cat /var/log/messages | tail
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

tadeasb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2011, 10:12:44 »
Já před chvílí udělal obnovení ze zálohy v Ubuntu Tweak (tak nějak jsem tušil, že se ta záloha bude hodit :) ), takže to mám zase na chvíli v pořádku a hádám, že teď už ten výpis k ničemu nebude... Ale hned jak se to zase pokazí, tak ho sem dám.

edit:
No vida, stačil restart a je to zase v háji...
Kód: [Vybrat]
Jan 16 10:14:52 tadeas-netbook kernel: [   20.876138] Skipping EDID probe due to cached edid
Jan 16 10:14:55 tadeas-netbook kernel: [   23.310244] EXT4-fs (sda1): re-mounted. Opts: errors=remount-ro,commit=0
Jan 16 10:15:53 tadeas-netbook kernel: [   81.516180] Skipping EDID probe due to cached edid
Jan 16 10:15:53 tadeas-netbook kernel: [   81.597164] Skipping EDID probe due to cached edid
Jan 16 10:15:53 tadeas-netbook kernel: [   81.628155] Skipping EDID probe due to cached edid
Jan 16 10:15:53 tadeas-netbook kernel: [   81.660185] Skipping EDID probe due to cached edid
Jan 16 10:15:55 tadeas-netbook kernel: [   83.448170] Skipping EDID probe due to cached edid
Jan 16 10:15:57 tadeas-netbook kernel: [   85.408182] Skipping EDID probe due to cached edid
Jan 16 10:15:57 tadeas-netbook kernel: [   85.768567] ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): wlan0: link becomes ready
Jan 16 10:15:59 tadeas-netbook kernel: [   88.144151] Skipping EDID probe due to cached edid
« Poslední změna: 16 Ledna 2011, 10:21:26 od tadeasb »

Rover623

Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #3 kdy: 16 Ledna 2011, 10:34:18 »
Nemáš tam náhodou netbook edici?

tadeasb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2011, 10:40:47 »
edit:
Nemám (nic proti nikomu, ale je to hroznej paskvil  :) )

Ještě doplním, že v jiném uživateli vše funguje... Dokonce přihlašovácí obrazovka je v pořádku. Nenapadá někoho něco? Pomohlo by přeinstalovat ubuntu?
« Poslední změna: 16 Ledna 2011, 10:42:38 od tadeasb »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #5 kdy: 16 Ledna 2011, 11:35:41 »
Občas se stane a čím pomalejší počítač, tím častěji, jako by se něco při startu nestihlo. Nezkoumal jsem ještě příčinu, ale pokud změníš téma vzhledu na to správné, je potřeba ještě restartovat Nautilus, aby se to projevilo i v něm:

Kód: [Vybrat]
nautilus -q

tadeasb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #6 kdy: 16 Ledna 2011, 11:40:18 »
Děkuju moc, ono to fakt jde, otevřu nastavení vzhledu a retartuju nautilus a mám klid! (dokud zas nevypnu počítač) Nedalo by se to nastavení vzhledu spouštět skriptem? Aby se mi třeba při startu otevřelo a pak se restartoval nautilus a měl bych klid.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #7 kdy: 16 Ledna 2011, 11:59:17 »
Děkuju moc, ono to fakt jde, otevřu nastavení vzhledu a retartuju nautilus a mám klid! (dokud zas nevypnu počítač) Nedalo by se to nastavení vzhledu spouštět skriptem? Aby se mi třeba při startu otevřelo a pak se restartoval nautilus a měl bych klid.

Nejdřív zkus toto:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install --reinstall gnome-settings-daemon

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #8 kdy: 16 Ledna 2011, 12:14:58 »
Děkuju moc, ono to fakt jde, otevřu nastavení vzhledu a retartuju nautilus a mám klid! (dokud zas nevypnu počítač) Nedalo by se to nastavení vzhledu spouštět skriptem? Aby se mi třeba při startu otevřelo a pak se restartoval nautilus a měl bych klid.

Nejdřív zkus toto:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install --reinstall gnome-settings-daemon
Keď ani toto nepomôže tak si vytvor (pravým kliknutím) prázdny súbor a tam daj
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
gnome-appearance-properties
nautilus -q
alebo inak..možno by stačilo to dať Systém->Predvolby->Aplikácie..pri Štarte a tam tie príkazy dať.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #9 kdy: 16 Ledna 2011, 12:55:39 »
Vzhledem k tomu, že jsem shodou okolností svůj systém zničil a byl nucen po delší době restartovat celý stroj, a po restartu se mi stalo přesně to, co tu řešíme, mohu podat osobní zkušenst:
Opravdu se nespouští gnome-settings-daemon a jeho reinstalace nepomohla. Přidal jsem ho do aplikací spouštěných při přihlášení a funguje to. Jelikož se takto spouští ještě před Nautilem, není potřeba nic jiného. Zatím.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #10 kdy: 16 Ledna 2011, 13:02:53 »
Vzhledem k tomu, že jsem shodou okolností svůj systém zničil a byl nucen po delší době restartovat celý stroj, a po restartu se mi stalo přesně to, co tu řešíme, mohu podat osobní zkušenst:
Opravdu se nespouští gnome-settings-daemon a jeho reinstalace nepomohla. Přidal jsem ho do aplikací spouštěných při přihlášení a funguje to. Jelikož se takto spouští ještě před Nautilem, není potřeba nic jiného. Zatím.
Jedno z riešení a asi to najlepšie.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

tadeasb

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: prostředí se samo mění na ošklivé
« Odpověď #11 kdy: 16 Ledna 2011, 16:37:13 »
Vzhledem k tomu, že jsem shodou okolností svůj systém zničil a byl nucen po delší době restartovat celý stroj, a po restartu se mi stalo přesně to, co tu řešíme, mohu podat osobní zkušenst:
Opravdu se nespouští gnome-settings-daemon a jeho reinstalace nepomohla. Přidal jsem ho do aplikací spouštěných při přihlášení a funguje to. Jelikož se takto spouští ještě před Nautilem, není potřeba nic jiného. Zatím.
Vyzkoušel jsem, a vše šlape jako hodinky, supr ;D
Díky moc všem!

5ko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: prostředí se samo mění na ošklivé [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 28 Ledna 2011, 13:30:29 »
S týmto istým problémom som sa stretol aj ja. Ale všimol som si, že tá základná téma mi nabehne len keď spustím PC a nechám ho samého nabootovať. Inak stačí že v ponuke bootovania prejdem šípkami z východzej položky na inú a zase naspäť a odklepnem to enterom a systém sa vždy spustil korektne. Možno je to len náhoda :D
linux Anfänger

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: prostředí se samo mění na ošklivé [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 31 Ledna 2011, 12:07:36 »
S týmto istým problémom som sa stretol aj ja. Ale všimol som si, že tá základná téma mi nabehne len keď spustím PC a nechám ho samého nabootovať. Inak stačí že v ponuke bootovania prejdem šípkami z východzej položky na inú a zase naspäť a odklepnem to enterom a systém sa vždy spustil korektne. Možno je to len náhoda :D
To  náhoda asi nebude...to bude velmi ojedinelý prípad zrejme.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Bj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: prostředí se samo mění na ošklivé [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 15 Února 2011, 15:15:24 »
Toto je možná blbost, ale já jsem pro vyřešení si najel do nastavení vzhledu a najednou mi se to hodilo samo zpět na ten původní. Sice to není nijak skvělé řešení, ale mě to tak funguje a je to rychlé.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: prostředí se samo mění na ošklivé [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 15 Února 2011, 18:12:49 »
Ale po reštarte sa ti to  vráti späť. Systém->Predvolby->app spúšťané pri štarte a tam si pridáš nový príkaz a ten príkaz je
Kód: [Vybrat]
gnome-settings-daemon
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Patrik Šíma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
  • Never say never
    • WrongWare s.r.o.
Re: prostředí se samo mění na ošklivé [vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 25 Února 2011, 13:23:23 »
Ahoj, mě se zobrazovaly hnusné aplikace pod rootem (s použitím sudo) a našel jsem řešení tady http://tombuntu.com/index.php/2007/09/18/theme-applications-running-as-root-in-ubuntu/
Digitální pracovník ve WrongWare

David353

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: prostředí se samo mění na ošklivé [vyřešeno]
« Odpověď #17 kdy: 29 Července 2011, 22:08:02 »
dik vse uz funguje

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: prostředí se samo mění na ošklivé [vyřešeno]
« Odpověď #18 kdy: 30 Července 2011, 00:31:20 »
Ale čo som si všimol tak v 11.04 tie autoomaticky spúšťané veci nejak miznú :D...sestra má macbook pro a tam je nejaký port (zrejme jack) a ten svieti na červeno. Vypnúť sa to dá, akurát, že ten príkaz zmizne zrazu a nič sa nespúšťa...:/ divné...inak ubuntu by malo byť kúsok stabilnejšie lebo toto nie je zrovna dobrá prezentácia...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.