Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 10.10 po připojeni k Internetu PC zamrzne  (Přečteno 1090 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Ubuntu 10.10 po připojeni k Internetu PC zamrzne
« kdy: 14 Února 2011, 13:47:31 »
Zdravím ve spolek
   Poté co jsem přešel na jádro 2.6.35-25 často po připojení na Internet (Opera 11.01/ Firefox 3.6.13) PC zamrzne. Conky zastaví všechny ukazatele, čas se zastaví, klávesnice přestane reagovat (nefungují finesy typu alt+ctrl+backspace, alt+ctrl+F1, ... prostě mrtvo). Jediné co mohu dělat, je pohybovat myší - což je tedy opticky fajn, ale jinak k ničemu. Pomůže je tvrdý restart. Nesetkal se s tím někdo?       
               Pan Google říká,  že nejsem sám, ale řešení žádné (zatím).  A ještě jsem si trapně v rámci úklidu smazal všechna předchozí jádra, takže čekám, až ti banditi z Canonical vydají další.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1669126 - jediný rozdíl je u mě v tom, že používám 32bit Ubuntu 10.10

PS: Když se daří, tak se daří. Sotva jsem to doklepal, tak zjišťuji, že server, na kterém české Ubuntu forum běží je "dole", že by problem se zamrzáním při přístupu na Net :-)). (tohle jsem psal včera 13.2.2011)

PS2: Síťové připojení je realizováno pomocí 100 Mb/s Ethernet síťovky integrované v čipsetu nForce 420 (GFX8100).

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Ubuntu 10.10 po připojeni k Internetu PC zamrzne
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2011, 14:09:21 »
Tak si nainstalujte zpětně starší jádro. Přes příkazovku v "Recovery mode":
Citace
apt-get install linux-image-2.6.xx-xx

Použijte doplňování tabulátorem.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Johnny1213

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Ubuntu 10.10 po připojeni k Internetu PC zamrzne
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2011, 00:49:36 »
Mne sa to tiež párkrát stalo a keďže som začiatočník z LINUXOM tak ma to aj troch znechutilo . Takže to je problém Firefoxu a nie UBUNTU????

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re: Ubuntu 10.10 po připojeni k Internetu PC zamrzne
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2011, 15:22:15 »
Mne sa to tiež párkrát stalo a keďže som začiatočník z LINUXOM tak ma to aj troch znechutilo . Takže to je problém Firefoxu a nie UBUNTU????

Je to jednoznačně chyba Ubuntu. Primárně používám Operu, Firefox jenom v případě, že musím a padá to jak s Operou, tak s Firefoxem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.