Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Selhávání NetworkManageru po usnutí/probuzení  (Přečteno 867 krát)

Joefs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Selhávání NetworkManageru po usnutí/probuzení
« kdy: 15 Dubna 2011, 12:38:16 »
Zdravím s dotazem. Povýšil jsem Ubuntu 9.04 na 9.10. Stává se (zatím pokaždé), že po uspání a probuzení (netbook Asus EEE100) se nepodaří připojení k síti. Dříve se to vzácně také stalo, stačilo však restartovat NetworkManager a spojení se navázalo samo. Včil však je NetworkManager nastavený nějak jinak a je třeba jej shodit, pak naběhne znovu sám a spojení se zase povede.

Problémy jsou takové:
Po uspání a probuzení se musí NetworkManager restartovat (ukončit). Dá se nějak zabránit tomu, aby se "nepokazil" nebo zařídit, aby při probuzení skončil (a restartoval se)?

Současně jsem přišel na to, že pomocí "Sledování systému" se nedá ukončit program ze seznamu procesů. Když se o to pokusím, chvíli běží hodiny a pak spadne celé Sledování systému, zatímco ukončovaný program stále žije vlastním životem. Jde to jen "ručně" z konzoly pomocí kill. Jedná se tady o novou vlastnost nebo dělám něco blbě?

Děkuji za radu.

Pohoda, hezký den

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Selhávání NetworkManageru po usnutí/probuzení
« Odpověď #1 kdy: 15 Dubna 2011, 12:43:50 »
9.10 končí podpora. Nainštalujte si buď 10.04, 10.10 alebo počkajte na vydanie 11.04.

Joefs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Selhávání NetworkManageru po usnutí/probuzení
« Odpověď #2 kdy: 15 Dubna 2011, 13:11:35 »
Včil se zrovna dívám, že mi Správce aktualizací nabízí 10.04 LTS. Tož začínám stahovat. To mi blbec nemohl říci už včera, abych si počkal jeden den a ušetřil tak jedno odpoledne?

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Selhávání NetworkManageru po usnutí/probuzení
« Odpověď #3 kdy: 15 Dubna 2011, 13:20:33 »
Ehm, neviem či on vie prechádzať cez 2 verzie. Preto nasjkôr na 9.10 potom na 10.04. V každom prípade ak problémy budú pretrvávať, bolo by lepšie spraviť tú inštaláciu komplet na novo. Ak sa budú vyskytovať aj tak, tak potom to riešiť.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Selhávání NetworkManageru po usnutí/probuzení
« Odpověď #4 kdy: 15 Dubna 2011, 13:46:31 »
Povyšovat systém lze pouze na další aktuální verzi, tzn. 9.04 -> 9.10 -> 10.04. Výjimka je pouze u LTS verzí, čili 8.04 -> 10.04, tam to lze přeskočit.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Joefs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Tož jsem povýšil na 10.04.2 LTS. Bylo to zdlouhavé, ale některé věci běží kupodivu svižněji. Další verzi to po mně zatím chválabohu nechce:)

Jediný problém, s nímž si zatím nevím rady, je ten, že když roluji kolečkem myši na další pracovní plochy, zarazí se na první zleva nebo na poslední zprava a nejde dál dokola. Klávesami to jde, ve verzi 9 a něco málo to šlo i kolečkem myši. (Používám ty 3D srandičky.))

Taky když se přepínám z X do konzole a zpět, zůstává mi v X černě svítit notebooková obrazovka, zatímco u verze 9 (a něco málo) se při přechodu do X vypínala a svítil jen velký připojený displej.

Rovněž se (zatím) nevyskytl problém, že při spuštění videa v Totemu chcípl X Window, restaroval se a přitom přestaly fungovat všechny textové konzole -- jak to dělalo v té první -- myslím devítkové -- verzi.

To jen FYI, kdyby to někoho zajímalo.

Pohoda, hezký den

Josef

Joefs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Selhávání NetworkManageru po usnutí/probuzení
« Odpověď #6 kdy: 15 Dubna 2011, 22:10:00 »
A navíc -- po spuštění mi jdou v pohodě všechny 3D radovánky, ale jakmile se přepnu na jiný displej, všecko je ploché, čtveraté a dá se přepínat jen klávesami, nikoliv myší. Nevíte. co dělám špatně?

Pohoda, hezký den

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.