Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu Natty nefunkčné glxgears a opengl hry  (Přečteno 1309 krát)

ehm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Ubuntu Natty nefunkčné glxgears a opengl hry
« kdy: 03 Května 2011, 14:08:38 »
Zdravím :)

Používam ubuntu natty asi dva týždne,avšak teraz som sa dostal k tomu že by som si nainštaloval hru UrbanTerror. Moj notebook má intel grafiku, väčšinou teda neni žiaden problém. Na predchádzajúcom ubunte mi hra bežala obstojne. Avšak v novom ubunte sa textury vobec nezobrazuju,nevykresluju... Chccel som teda skusiť pustiť glxgears či to pojde a dostal som nasledujúcu chybu:
Kód: [Vybrat]
Running synchronized to the vertical refresh.  The framerate should be
approximately the same as the monitor refresh rate.
Segmentation fault

Čo sa mi nikdy ešte nestalo, a to už linux používam nejaký ten piatok. Paradox je že compiz ide uplne bez problemov, a ak sa nemýlim tak tej funguje tiež na opengl. Skušal som nahodit xorg-edges ppa že či to nevyrieši aktualizácia Xka avšak žiadna zmena.Takže sa pýtam nemá niekto podobný problem? prípadne nejaké riešenie? Ďakujem



[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 03 Května 2011, 15:39:29 od ehm »

glorinand

  • Host
Re: Ubuntu Natty nefunkčné glxgears a opengl hry
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2011, 16:32:45 »
Ja mám rovnaký problém. Podľa toho čo som zistil niet pochýb, že ho spôsobuje samotný compiz – v natty sa prvý krát používa 0.9.x, čo vysvetľuje, prečo tento problém v maverick nebol... Anyway, usudzujem z toho, že v režime classic desktop bez efektov, čiže bez compizu mi idú glxgears normálne.

Čo je najhoršie, spôsobuje to tearing aj v bežnom režime – najlepšie to je viditeľné pri wobbly windows a pri scrollovaní v texte. Je to totálny prúser podľa mňa, takáto chyba tu už dávno nebola – možno preto, že sa málokedy používa taký neodladený SW ako je compiz 0.9.x... :D

Keby niekto prišiel na nejaké iné riešenie než vypnúť compiz, hlboko by ma to potešilo... :D

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Ubuntu Natty nefunkčné glxgears a opengl hry
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2011, 18:12:55 »
No tak pokud to bez compizu běží, tak je to prostě slabší hw, ne? Jinak ta vertikální synchronizace je zapnutá přímo v ovladači a nejde myslím vypnout. Snad by to mohlo jít nějakým parametrem v xorgu, nebo v přidružených skriptech. Jakou máte verzi ovladače/typ grafiky?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.