Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém si instalací systému (problém hardwaru) [vyřešeno]  (Přečteno 992 krát)

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Dobrý den,
chci nainstalovat ubuntu (10.04.02), ale po načtení zprávy "Isolinux Debian...." a krátkém zobrazení fialové obrazovky s klávesnicí u doního okraje následuje černá obrazovka s blikajícím podtržítkem ( _ ), přičemž z této obrazovky se již nedostanu... Kontrolka aktivity HDD od tohoto bodu nesvítí, ale když jsem disk připojil přes USB k notebooku tak se mi ho podařilo načíst a posléze i zformátovat...
Nevíte někdo původ toho problému a jak ho vyřešit? Děkuji moc!
« Poslední změna: 05 Srpna 2011, 18:17:14 od Václav Sobota »

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Problém si instalací systému (problém hardwaru)
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2011, 16:10:52 »
Zkus zkontrolovat disk na chyby.
Do menu kde tohle vybereš se dostaneš stisknutím libovolné klávesy v momentě, kdy vidíš fialovou obrazovku a dole je ta klávesnice.
Pokud bude disk v pořádku, tak bude nejjednodušší zkusit stáhnout a vypálit jiný obraz.
Spíš se zkus kouknout, jestli nemáš nějaký exotický hardware, který nemusel ubuntu vonět.

Václav Sobota

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 222
Re: Problém si instalací systému (problém hardwaru)
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2011, 00:08:10 »
Dobry den, dekuji za odpoved, nicmene problem se mi podarilo vyresit jinak - stacilo pri instalaci vypnou ACPI... Ale nevim proc, pri prvni instalaci Ubuntu 10.04 jsem nic vypinat nemusel...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Problém si instalací systému (problém hardwaru)
« Odpověď #3 kdy: 23 Června 2011, 01:28:20 »
Možno by stačilo zadať boot parameter nomodeset. Pri Nvidiach sa mi stalo pár krát to isté.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.