Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prázdný koš??? [vyřešeno]  (Přečteno 3553 krát)

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Prázdný koš??? [vyřešeno]
« kdy: 02 Srpna 2011, 08:36:35 »
Zdar,
čas od času jsem hodil nějaký soubor do koše - obvykle pravým myšítkem s tím, že si tam soubory tak nějak žijí. Teď jsem po delší době koš otevřel a (po delším chroustání) okno je prázdné - ani soubor.
Nevěděl by někdo, kam soubory mizí či co?
Hezký den
« Poslední změna: 03 Srpna 2011, 11:41:01 od Tadeáš Pařík »
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 02 Srpna 2011, 09:50:44 »
Mám tip na automatické mazání starších souborů. -> Zkus se podíat do nastavení koše.
Podívej se také do fyzické složky koše zda-li ty soubory neobsahuje.
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 02 Srpna 2011, 20:38:37 »
Můžeš se do něj kdyžtak mrknout přímo: cd ~/.local/share/Trash/
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 03 Srpna 2011, 09:12:52 »
Takže,
přes Místa - Home - .Local - Share - Trash - Files
jsem se tam dostal. A vida! Jsou tam a je jich hafo. Zůstává otázka, proč se mi nezobrazují, když kliknu na ikonu Koš a také otázka proč si je neumím prohlédnout v Terminálu - příkaz od Sabraq mi nic neukáže. To ale bude jen moje neumění, zřejmě.
Jinak díky za reakce,
hezký den
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 03 Srpna 2011, 09:35:59 »
Jen bych poznamenal, že používat odpadkový koš jako odkladiště, se mi jeví poněkud pošetilé...

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 03 Srpna 2011, 10:21:04 »
Jen bych poznamenal, že používat odpadkový koš jako odkladiště, se mi jeví poněkud pošetilé...
1) Musím s tím souhlasit. IMHO má koš sloužit k tomu, aby jsi omylem něco nesmazal.
Takže,
přes Místa - Home - .Local - Share - Trash - Files
jsem se tam dostal. A vida! Jsou tam a je jich hafo. Zůstává otázka, proč se mi nezobrazují, když kliknu na ikonu Koš a také otázka proč si je neumím prohlédnout v Terminálu - příkaz od Sabraq mi nic neukáže. To ale bude jen moje neumění, zřejmě.
Jinak díky za reakce,
hezký den
2) Příkaz "cd ~/.local/share/Trash/" tě v terminálu přesune do složky "~/.local/share/Trash/" viz "Příkazy pro práci se soubory a adresáři." Co obsahuje adresář "~/.local/share/Trash/" ti odpoví:
Kód: (terminál) [Vybrat]
ls ~/.local/share/Trash/3) Mám dva tipy proč se v přes "ikonu Koš" nic nezobrazí:
  • Čekal jsi moc krátkou dobu na takové množství souborů.
  • "ls ~/.local/share/Trash/info/" nezobrazuje nic, tzn.: složka "~/.local/share/Trash/info/" je prázná a tím pádem se koš může tvářit, že v něm nic není.
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 03 Srpna 2011, 10:54:03 »
Jen bych poznamenal, že používat odpadkový koš jako odkladiště, se mi jeví poněkud pošetilé...
1) Musím s tím souhlasit. IMHO má koš sloužit k tomu, aby jsi omylem něco nesmazal.
No, spíš k tomu, že pokud něco omylem smažeš a včas si to uvědomíš, máš ještě jistou šanci to z toho koše vydolovat. A ta šance je mj. nepřímo úměrná době, která uplynula od smazání, míře zaplnění koše a atd... :-)

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 03 Srpna 2011, 10:56:20 »
Takže:
ad 1) to si musím zapamatovat - použití Koše jako rezervy-ochrany proti příp. omylům, jen nerozumím smyslu slova "pošetilé" v reakci od mka. Hloupé? Nebezpečné? ...
Edit: aha, teď jsem četl poslední příspěvek ...
ad 2) díky, zase jsem se něco přiučil (jen jestli si to budu pamatovat). Po "náročné" úvaze jsem usoudil, že pokud napíšu
Kód: [Vybrat]
ls files, nebo
Kód: [Vybrat]
ls info, dostanu se dál, do těch krásných, barevně označených souborů :-)
ad 3) nevím, čekal jsem třeba i pět minut. Info obsahuje soubory.
Takže závěr: K souborům v koši se dostanu, ale jen naklikáním přes Místa ..... nebo přes Terminál. Přes ikonu na spodní liště to stále nejde.
Ještě jednou díky všem za pomoc.
Ahoj
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 03 Srpna 2011, 12:38:17 »
Zatím bych to nepovažoval za vyřešené dokud se v koši něco nezobrazí. Zkusil bych vytvořit složku "Záloha_koše" a přesunout do ní celý obsah "~/.local/share/Trash/". Poté by měla být složka "~/.local/share/Trash/" prázdná. Následně bych zkusil nějaký soubor (nejlépe vytvořit nový textový soubor a ten) vyhodit do koše. Poté by se to mělo v koši objevit.
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

EBOLAzv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 08 Září 2014, 19:23:40 »
ahojte.
nejedna sa o ten isty problem ale je to dost podobne.
pri mazani suborov  [del] mi vyskoci hlaska, ze kos je plny a mam ho rucne vycistit. jedina moznost je trvale mazanie [shift+del] no je to nebezpecne.
skontroloval som obe zlozky v ~/.local/share/Trash , files aj info no obe su prazdne. nastavenia kosa su 10% velkosti disku takze milne zadanie 0% som tiez vylucil.

s tymto problemom si neporadil ani guuugel  :(

daky napad na co sa pozriet?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 08 Září 2014, 21:48:29 »
Kolko mas volneho miesta na disku?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

EBOLAzv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Prázdný koš??? [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 09 Září 2014, 20:04:32 »
45.2GB na /home a 31.9GB na roote
« Poslední změna: 09 Září 2014, 20:46:55 od EBOLAzv »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.