Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skype a otočený obraz u webkamery - [vyřešeno]  (Přečteno 19889 krát)

SDan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Skype a otočený obraz u webkamery - [vyřešeno]
« kdy: 26 Srpna 2011, 10:40:47 »
Dobrý den.

Po dlouhé době normálního zobrazování webkamery u komunikaci ve Skype se opět objevil problém s otočeným obrazem. Postup zveřejněný ve vláknu http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,42935.msg313322.html#msg313322 jsem již v minulosti použil a vše fungovalo dobře. Problém je pouze u Skype, u Camorama a Cheese problém s otočeným obrazem není a to ani před použitím těchto dvou programů nevolám po spuštění skriptu otockameru.sh.

Díky za rady a tipy. Dan
« Poslední změna: 30 Srpna 2011, 21:27:17 od Pavel Půlpán »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #1 kdy: 26 Srpna 2011, 11:28:18 »
Dobrý den.

Po dlouhé době normálního zobrazování webkamery u komunikaci ve Skype se opět objevil problém s otočeným obrazem. Postup zveřejněný ve vláknu http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,42935.msg313322.html#msg313322 jsem již v minulosti použil a vše fungovalo dobře. Problém je pouze u Skype, u Camorama a Cheese problém s otočeným obrazem není a to ani před použitím těchto dvou programů nevolám po spuštění skriptu otockameru.sh.

Díky za rady a tipy. Dan
Problém je v tom Ašuse. Priatelka má takisto Asus NB a tento problém je tam takisto. V staršom Ubuntu (10.10.-)(na 10.10 je ppa) bola kamera otočená dolu hlavou...dobre skrátim to:
Kód: [Vybrat]
For the webcam I didn't have to do anything, it's working ok. The only thing is that I'm using Ubuntu 64bit, and for 32bit applications that use the webcam (example: skype) the image is upside down. To solve it I run it like this:

LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so skype

There is a nice utility in the official repositories called 'guvcview' which lets you configure some settings of the webcam (you can invert or mirror the image, for example). I recommend it.

Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

SDan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #2 kdy: 26 Srpna 2011, 12:06:47 »
Hmm, nějak mi ale nedocvaklo jak to aplikovat na Skype  >:(

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #3 kdy: 26 Srpna 2011, 18:40:41 »
Hmm, nějak mi ale nedocvaklo jak to aplikovat na Skype  >:(
Vytvor si niekde (plocha, Domovský priečinok,...) nový textový dokument (pravý klik->vytvoriť dokument) a toto tam prekopíruj. Následne na to klikni pravou->vlastnosti->spúšťať ako program. Potom si do spúšťača (ak máš 10.10) prídáš (v hornej lište) pravý klik na aplikácie->upraviť ponuky->nájdi skype a pridaj tam toto ako cestu k príkazu (nájdeš si tam ten skript a zvolíš ho)->teraz to funguje.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

SDan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #4 kdy: 29 Srpna 2011, 11:31:49 »
To chápu a také jsem to udělal - je to v tom vláknu, které jsem citoval v prvotním popisu problému - nicméně to nefunguje. Výše uvedený příkaz
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so skype lze spouštět i z terminálu. Takže problém stále přetrvává  :-[

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #5 kdy: 29 Srpna 2011, 13:06:43 »
To chápu a také jsem to udělal - je to v tom vláknu, které jsem citoval v prvotním popisu problému - nicméně to nefunguje. Výše uvedený příkaz
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so skype lze spouštět i z terminálu. Takže problém stále přetrvává  :-[
A čo to vypíše po spustení?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

SDan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #6 kdy: 30 Srpna 2011, 03:25:49 »
Kód: [Vybrat]
xyz@xyz-K50IJ:~$ LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so skype
ERROR: ld.so: object '/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #7 kdy: 30 Srpna 2011, 11:11:38 »
No a máš 64bit systém?
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skypePoprípade pozri sem.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

SDan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #8 kdy: 30 Srpna 2011, 16:42:28 »
mám 32-bit systém a návod mi vůbec nepřinesl žádnou ideu  :-\

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #9 kdy: 30 Srpna 2011, 17:43:04 »
Mne neter teraz tiez pisala ze ma tento problem. 10.10 32bit a ntb podobny ako moj pritom na mojom sa to neprejavuje.

P.s teraz som spustil ten vas prikaz a vyhodilo to rovnaku chybu.
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so skypeTal som skontroloval co mam ja v otockameru.sh pretoze s tym to funguje.
Prikaz odtial je
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skypeCize tu knihovnu nenacitaj z /lib32 ale z /lib.
« Poslední změna: 30 Srpna 2011, 17:53:24 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

SDan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #10 kdy: 30 Srpna 2011, 19:00:14 »
Kód: [Vybrat]
xyz@xyz-K50IJ:~$ LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
ERROR: ld.so: object '/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
I s touto variantou to nefunguje. Tak se koukám a v systému vůbec nevidim adresář /usr/lib/libv4l/. Vyhledal jsem si tedy soubor v4l1compat.so a našel jsem ho v úplně jiné cestě, byl v /usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/
Pokud tedy použiji
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/v4l1compat.so skype jede skype už normálně.

Díky za Váš čas a podporu - problém je vyřešen
« Poslední změna: 30 Srpna 2011, 19:31:21 od SDan »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #11 kdy: 30 Srpna 2011, 23:04:03 »
Kód: [Vybrat]
xyz@xyz-K50IJ:~$ LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
ERROR: ld.so: object '/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
I s touto variantou to nefunguje. Tak se koukám a v systému vůbec nevidim adresář /usr/lib/libv4l/. Vyhledal jsem si tedy soubor v4l1compat.so a našel jsem ho v úplně jiné cestě, byl v /usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/
Pokud tedy použiji
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/v4l1compat.so skype jede skype už normálně.

Díky za Váš čas a podporu - problém je vyřešen
Tak to sme ale nemohli vedieť kde to máš...si si sám kompiloval jadro?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

SDan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Skype a otočený obraz u webkamery
« Odpověď #12 kdy: 31 Srpna 2011, 19:28:30 »
Citace
Tak to sme ale nemohli vedieť kde to máš...si si sám kompiloval jadro?

No to ne, vůbec nevím jak se to dělá a co bych tím dosáhl. Používám jen dostupné aktualizace.
« Poslední změna: 31 Srpna 2011, 19:32:10 od SDan »

ajka.ja

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
    • utancovatse
Re:Skype a otočený obraz u webkamery - [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 10 Února 2012, 13:29:23 »
Kód: [Vybrat]
xyz@xyz-K50IJ:~$ LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
ERROR: ld.so: object '/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
I s touto variantou to nefunguje. Tak se koukám a v systému vůbec nevidim adresář /usr/lib/libv4l/. Vyhledal jsem si tedy soubor v4l1compat.so a našel jsem ho v úplně jiné cestě, byl v /usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/
Pokud tedy použiji
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib/i386-linux-gnu/libv4l/v4l1compat.so skype jede skype už normálně.
Díky za Váš čas a podporu - problém je vyřešen

já to měla stejně, taky jsem to našla tam, ale i po opravě mi to píše stále stejnou chybu...?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.