Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 11.10 - Classic vzhled a uprava panelů (šířka, 'widgety') [vyřešeno]  (Přečteno 2556 krát)

linux_user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Ahoj, nyní používám ubuntu 11.10 v tzv. classic vzhledu - nepotřebuju nic z toho co umí unity, z dashe se mi 'dělá zle',.. (+zbytečně si zatěžovat procesor apod..), ale jediné, co mi opravdu chybí je možnost editace panelů. Ve starších distribucích bylo možné libovolně panely přidávat, odebírat, rozšiřovat, a v neposlední řadě si na ně přidávat (jistě pamatujete) widgety (např velmi vhodný pro mě byl správce systému se zobrazenou ram, cpu, sítí, ..), dají se nějak upravit/nahradit panelu v ubuntu 11.10 classic modu aby fungovaly tak jak je popsáno výše??
« Poslední změna: 17 Listopadu 2011, 20:10:38 od daysleeper »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Ubuntu 11.10 - Classic vzhled a uprava panelů (šířka, 'widgety')
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2011, 15:25:41 »
Proč jsi nezůstal u Ubuntu 10.04 když si ti líbí staré gnome2 ?
Indikátory v Ubuntu zde http://wiki.ubuntu.cz/Unity/Panel#Dal.2BAWEA7Q_indik.2BAOE-tory nebo další hromada zde http://askubuntu.com/questions/30334/list-of-application-indicators  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Ubuntu 11.10 - Classic vzhled a uprava panelů (šířka, 'widgety')
« Odpověď #2 kdy: 16 Listopadu 2011, 11:08:04 »
panely přidávat, odebírat...jde to skoro stejně akorát při klikání pravým tlačítkem na myši na panel je nutné držet Alt (pokud běží Compiz, tak Super(Win)+Alt), pak se zobrazí klasická nabídka jako v GNOME 2. Doporučuji nainstalovat Indicator Applet, pak by měly jít nainstalovat i ostatní indikátory na které dal odkaz na wiki RRadek.


RRadek: proč by měl zůstávat na GNOME 2 a Ubuntu 10.04, když GNOME 3 Classic jde nastavit dost podobně:



« Poslední změna: 16 Listopadu 2011, 11:11:56 od Kubino »
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

linux_user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:Ubuntu 11.10 - Classic vzhled a uprava panelů (šířka, 'widgety')
« Odpověď #3 kdy: 17 Listopadu 2011, 14:23:35 »
RRadek: uz predtim jsem mel ubuntu 11.04 a opet jsem tam vyuzival classic vzhled, kde vse okolo panelu fungovalo stejne jako drive, tak jsem myslel, ze to tak bude i v 11.10, proto jsem povysisl (a abych mel nejnovejsi verzi systemu samozrejme).. Kazdopadne thx, o techto unity panel indikatorech jsem nevedel..

Kubino: THX, o tom, ze je mozno takto pridavat, obecne pracovat s, 'aplety' jsem nevedel.To je presne to, co jsem potreboval. THX.

!VYRESENO!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.