Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek  (Přečteno 4642 krát)

orii2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Dobry den,chtěla bych se zeptat zda je realn docilit takoveho  prostredi postupne i pro laika a zda to vubec je realne: odkaz: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=4QokOwvPxrE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4QokOwvPxrE</a>&feature=share

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2012, 21:22:18 »
viz nazev toho videa ;)
staci nainstalovat compiz, cairo dock a pripadne KDE a pohrat si s nastavenim

PS realne to je, jen to chce trochu casu
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Pinhole

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2012, 21:23:40 »
Zajímavé video, jde se tvořit :D Je podpora těchto programů i na 11.10? Přece jenom to video je starší :)

orii2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2012, 21:39:41 »
Tak jako opravdu jeto super to prostředí,kam se hrabou windows 7 .

orii2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2012, 21:41:56 »
Myslite ,že to pujde i s Kubuntu,už mam instalované Kubuntu:-)

vasicekabc

Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2012, 21:48:31 »
Moc hezké video. Otázkou zůstává, zda chci mít prostředí prostě na efekt nebo na práci, a kolik chci věnovat času nastavování compizu atd. Já tomu kdysi věnoval času opravdu hodně, a přesto se mi nepodařilo vytvořit něco takhle pěkně celistvého. Asi to nemám v krvi. Postupem času jsem přišel na to, že tyhle fičury jsou fakt jen na oko, a pokud chci prostředí, ve kterém se mi fakt dobře dělá, není to o efektech. Teď už dlouho používám openbox a vychytaný systém klávesových zkratek, nic moc na oko, ale práce je rychlejší než průjem ;)

aloisam

  • Host
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #6 kdy: 30 Ledna 2012, 21:56:37 »
Myslite ,že to pujde i s Kubuntu,už mam instalované Kubuntu:-)

s kubuntu to půjde líp, už jseš rovnou v KDE. Doinstalovat cairo dock, nebo nějakej jinej dock a pohrát si s efektama. Myslím je tam i kostka a další, netřeba doinstalovávat compiz. ;)

Zajímavé video, jde se tvořit :D Je podpora těchto programů i na 11.10? Přece jenom to video je starší :)

podpora je. Jen bacha, až budeš používat manažer nastavení compizu, protože unity je plugin compizu, tak je možný, že se něco pokaká. :) Ale stačí si zazálohovat nastavení compizu a je to..


tak vlnící se okna jsou fakt k ničemu, ale stejně je tam mám už x let. :)) A něco je i užitečný. Expo, scale, vůbec aktivní okraje, lupa, průhlednost a někdy i psaní na obrazovku. :))

orii2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #7 kdy: 30 Ledna 2012, 22:00:12 »
Super dekuji za rady.. vim,ze pro vetsinu z Vas  je ucel systemu dulezitejsi nez  design.Asi ktomu take dospeju kazdopadne me to okouzlilo  kdyz vidim jak proti tomu jsouWIN 7 jen staticka hracka s nejakym Aero maximale

Pinhole

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #8 kdy: 30 Ledna 2012, 22:08:39 »
aloisam: Pozdě... :D Po každé změně compizu mi unity spadne :D Radši asi nechám vše jak je :D

Rover623

Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #9 kdy: 30 Ledna 2012, 22:11:22 »
Když měníš nastavení již povolených voleb, tak se obvykle nic nestane, horší je když zapneš něco co defaultně povoleno není.

Pro tazatelku, v KDE není potřeba zabývat se rozhozením Compizu, protože V Kubuntu prostě Unity není

orii2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #10 kdy: 30 Ledna 2012, 22:12:11 »
co to znamena? ze to nepujde v Kubuntu? Chtela byc tam ty efekty ,ale co je teda  lepsi aniz by neco padalo..Ubuntu nebo Kubuntu?Uz jsem ztoho  zmatena s tech Kubu Ubu Lubu Bubu a Xubu :)

aloisam

  • Host
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #11 kdy: 30 Ledna 2012, 22:17:19 »
co to znamena? ze to nepujde v Kubuntu? Chtela byc tam ty efekty ,ale co je teda  lepsi aniz by neco padalo..Ubuntu nebo Kubuntu?Uz jsem ztoho  zmatena s tech Kubu Ubu Lubu Bubu a Xubu :)

to znamená že to půjde. Nejspíš. :) Nastavení systému→Vzhled a chování oken→Efekty plochy. (nebo tak nějak) A tam vyzkoušet...

aloisam

  • Host
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #12 kdy: 30 Ledna 2012, 22:18:40 »
aloisam: Pozdě... :D Po každé změně compizu mi unity spadne :D Radši asi nechám vše jak je :D

to bude tou kostkou. ;) unity vyžaduje desktop wall... Ale na netu jsem někde viděl návod jak to rozběhat...

aloisam

  • Host
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #13 kdy: 30 Ledna 2012, 22:39:23 »
http://ubuntuguide.net/enable-compiz-desktop-cube-in-ubuntu-11-10-oneiric-unity

Vyzkoušeno. Když jsem zapl kostku a otáčení kostkou, tak se vypl desktop wall a unity. Unity jsem pak zapl, a konflikt pluginů jsem vyřešil tak, že jsem dal "přesto nastavit". :) Zatím to funguje. Mám inteláckou grafiku..

orii2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #14 kdy: 30 Ledna 2012, 22:50:49 »
Ještě dotaz k instalaci  Kubuntu.Ja ho instalovala přes nejaký manažer wobi,znamena to ,že to není plnohodnotna instalace?

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #15 kdy: 30 Ledna 2012, 23:07:12 »
Ještě dotaz k instalaci  Kubuntu.Ja ho instalovala přes nejaký manažer wobi,znamena to ,že to není plnohodnotna instalace?
bohuzel neni. pokud to myslis s ubuntu vazne, tak ho budes muset asi preinstalovat ..


- jinak stran tech tech efektu tohle je pekny video, ale to same umel pred 5ti lety beryl+emerald ;) ,, ted pouzivam factory kde ktere jsou na pohled hezke dost a tyhle efekty obsahuji (vetsinu) a melo by to jit out-of-box ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

orii2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #16 kdy: 30 Ledna 2012, 23:26:25 »
Tak to netuším jak ,To Live CD  kde je i wobi  funguje i jako bootovaci CD?Umim instalovat Windows ,dam 1st boot CD a pak už to jede,ale  linuxem si nejsem jista vubec Dal by mi prosim sem někdo odkaz, ktere image si mam stahnout aby mi to nabootovalo z mechaniky abych mohla instalovat klasicky?Raději to Kubuntu prosím .

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #17 kdy: 31 Ledna 2012, 05:11:44 »
Je to bootovací, takže přesně jak píšeš: boot z cd a pak už to jede.
Xubuntu 12.04

Pinhole

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #18 kdy: 31 Ledna 2012, 05:55:28 »
A nebo možnost instalace z Flashky. Jak na to!

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1079
    • Lords Of Tech
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #19 kdy: 31 Ledna 2012, 08:27:57 »
Odporúčal by som to neskúšať s Unity, ktoré sa obecne nekamarádi s kockou, "wobbly windows" a niektorými ďalšími fičúrami. Kocku som dlho pre efekt používal, ale zistil som, že omnoho praktickejšie (a pre mňa i estetickejšie) je mať 3x2 plôch rozmiestených do zakrivenej steny :) Animácie som si však nastavil, najmä užitočná je magic lamp pri minimaizácii. Vždy je jasné, kam sa tá mrška aplikačná skryje :P
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

aloisam

  • Host
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #20 kdy: 31 Ledna 2012, 10:35:57 »
Odporúčal by som to neskúšať s Unity, ktoré sa obecne nekamarádi s kockou, "wobbly windows" a niektorými ďalšími fičúrami.

jak jsem psal výše, wobbly windows mám furt, a ta kostka taky šlape. ;) Obecně to vypadá, že 11.10 je na změny v ccsm daleko méně háklivá než 11.04, a i tam to šlo nastavit...

orii2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #21 kdy: 31 Ledna 2012, 13:34:41 »
Tak super jdu na to teda na Kubuntu, jeste  finálni dotaz  jake? mam i3 core  procesor a 4GB  DDR 3. Jsou tam 2 verze  amd a 386 tak jakou?:-)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #22 kdy: 31 Ledna 2012, 13:38:29 »
Tak super jdu na to teda na Kubuntu, jeste  finálni dotaz  jake? mam i3 core  procesor a 4GB  DDR 3. Jsou tam 2 verze  amd a 386 tak jakou?:-)

myslim, ze je to na tvoji konfiguraci celkem jedno, kterou zvolis ;)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1079
    • Lords Of Tech
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #23 kdy: 31 Ledna 2012, 15:24:03 »
Odporúčal by som to neskúšať s Unity, ktoré sa obecne nekamarádi s kockou, "wobbly windows" a niektorými ďalšími fičúrami.

jak jsem psal výše, wobbly windows mám furt, a ta kostka taky šlape. ;) Obecně to vypadá, že 11.10 je na změny v ccsm daleko méně háklivá než 11.04, a i tam to šlo nastavit...

wobbly windows vypne snappy windows, čo je ultra užitočná vec a kocka pošle dokelu expo tlačidlo na
paneli, čím dosť ochromia celkovú použiteľnosť Unity. To, že to nezhodí DE je sice pekné, ale hoci grafické vychytávky beriem všetkými desiatimi, kocka je len na parádu.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

orii2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Je toto reálné docílit toto s Ubuntu? viz . příspěvek
« Odpověď #24 kdy: 31 Ledna 2012, 15:49:26 »
O jake kocce se tu bavite? Ja tam zadnou kocku nemam:-(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.