Placená komunitní podpora
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
mojeID OpenID
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Autor Téma: Problem s VLC a titulkama  (Přečteno 2174 krát)

polo23

  • Člen
  • **
  • Karma: +8/-5
  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Problem s VLC a titulkama
« kdy: 03 Červen 2009, 15:56:40 »

Ahoj chci se zeptat ohledne VLC a titulku jestli je nejaka moznost je posunout do cerneho pruhu. Myslim tim kdyz mate obraz 16:9 tak se mi titulky zobrazuji "ve filmu". Mohu jimi sice posouvat ale bohuzel jen v ramci "filmoveho obrazu". Rad bych se nejakym zpusobem presunul do cerneho pruhu aby tak nezavazely. Diky
IP zaznamenána

aloisam

  • Host
Re: Problem s VLC a titulkama
« Odpověď #1 kdy: 03 Červen 2009, 20:42:08 »

bohužel, tohle VLC neumí.. :(
IP zaznamenána

mizik

  • Návštěvník
  • *
  • Karma: +1/-2
  • Pohlaví: Mužské
  • Příspěvků: 72
    • Zobrazit profil
    • mizici.com
Re: Problem s VLC a titulkama
« Odpověď #2 kdy: 05 Červen 2009, 15:07:40 »

Ja si prvne myslel, ze to jde posunout pres Nastroje->Preferences->Titulky &OSD->Vynutit pozici titulku. Jenze po par testovani, jsem zjistil ,ze jakmile zadam rozmer mimo viditelnou plochu videa, tak se to bere jako max. posunuti. Tim myslim, ze to mimo video do cerne casti nejde.

Podle fora na vlc (stary prispevek):
Subtitles are drawn within the video, and not within the window, therefore are subtitle code does not know there are blackbars and is physically limited to draw in that code.
In the future we plan to add support for "padding" where we add black 'video' to the video in an earlier state, much like cropping where you remove video from the movie. However this may take some time to implement.

Takze si jeste chvili budem muset pockat. :-\
IP zaznamenána

Adam09

  • Návštěvník
  • *
  • Karma: +1/-1
  • Pohlaví: Mužské
  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re: Problem s VLC a titulkama
« Odpověď #3 kdy: 07 Červen 2009, 13:01:05 »

Jo je to smůla tohle ještě VLC neumí...podívám se ti na nějaké jiné přehrávače ..možná něco najdu  ::) ;) :P :-[
IP zaznamenána

Roman "Rovano" Vacho

  • Člen placené komunitní podpory
  • Moderátor
  • Guru
  • *****
  • Karma: +211/-45
  • Příspěvků: 5379
  • Jeden vykope studnu, tisíce z ní pijí tisíc let.
    • Jabber/AQQ
    • Zobrazit profil
Re:Problem s VLC a titulkama
« Odpověď #4 kdy: 29 Únor 2012, 19:15:24 »

Tak prý to lze, ale je třeba přidat video filter, co udělá černý pruh ještě jeden přes obraz a do toho by měli jít kreslit titiulky.
IP zaznamenána
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít dodáním znaků "[vyřešeno]" do názvu téma v editaci prvního příspěvku.
Skript poskytnu komunitě. Už nemám možnost jej dále rozvíjet.

Bum

  • Člen
  • **
  • Karma: +13/-1
  • Pohlaví: Mužské
  • Příspěvků: 373
    • Zobrazit profil
Re:Problem s VLC a titulkama
« Odpověď #5 kdy: 04 Březen 2012, 20:40:51 »

Vraj to ide v najnovsej verzii vlc. neskusal som to. Len som cital nejake recenzie tusim na www.root.cz
IP zaznamenána