Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Neotevírají se ".pdf"  (Přečteno 1333 krát)

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Neotevírají se ".pdf"
« kdy: 26 Června 2012, 15:39:47 »
Zdravím všechny.
Prosím o poradu: běžně si stahuji materiály na jednání zastupitelstva z web stránek města - je to .pdf a v něm jsou opět další odkazy na podklady ve formátu .pdf. Dosud to fungovalo - po klepnutí na odkaz se mi v prohlížeči (FF nebo Chromium) otevřel podklad jako nová záložka. Ještě včera. Dneska už nic. Z úplně jiného počítače to jde, takže chybka bude asi u mne. Co jsem kde mohl provést, nebo ještě lépe co mám udělat, aby to fungovalo.
Pokud jsem se díval, mám Acrobat 9.5.
Protože to není žádné tajemství, připojuji odkaz na konkrétní web stránky: http://mucl.cz/cz/urad-a-samosprava/samosprava/materialy-k-jednani-zm/materialy-na-17-jednani-zm/
A jen tak na okraj, z Chromia se nedostanu na stránky psp.cz , které jsou rozbité, ale z FF ano???
Díky moc.
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

aloisam

  • Host
Re:Neotevírají se ".pdf"
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2012, 19:32:22 »
zkusmo jsem nainstaloval chromium (do 12.04, z repositářů) a poslanci jedou v pohodě... A i když máš asi jinou verzi, tak nevím proč by ti to nemělo fungovat. Jestli to nebude jen nějaká blbost, jako cookies, cache, nebo něco takovýho...

acrobat se mně instalovat nechce :) Pdfka (i ty z odkazované stránky) otvírám bez problémů v evince... Ale prvně asi zkus sezení hosta, jestli ti to tam pojede, tak máš bordel někde v ~/home...

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Neotevírají se ".pdf"
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2012, 20:40:11 »
zkus klasicky trick a sice vymazat v rozbitem browseru cache
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re:Neotevírají se ".pdf"
« Odpověď #3 kdy: 27 Června 2012, 15:26:15 »
Tak jsem to zkusil jako jiný uživatel, a napoprvé to šlo, pak zase nic. Já nevím.
Nemám odinstalovat na znovu nainstalovat prohlížeč?
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

janek-m

  • Host
Re:Neotevírají se ".pdf"
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2012, 16:11:06 »
Možno, že to nepomôže, ale skúste doinštalovať doplnok "PDF Download" do firefoxu. Ja som mal tiež problém s otváraním niektorých druhov pdf v prehliadači a doinštalovaním tohto doplnku sa to vyriešilo. Otvorte FF a Nástroje - Doplnky - do vyhľadávača napíšte pdf a po nájdení doplnku "PDF Download" ho nainštalujte.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.