Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci  (Přečteno 2653 krát)

API124

  • Host
Dobrý den,
Píši knihu o tom jak přejít na Ubuntu a slibuji si od ní že Přejde více čechů na Ubuntu (ostatně já taky přešel na Ubuntu díky knize).
Potřebuji ale pomoci. Prosím pošlete mi někdo screen vaší obrazovky na které nebude nic spuštěno (ani miniaplikace) na email j.tetek@gmail.com. Potřebuji Gnome, KDE, Xfce a prostředí z Lubuntu.
K emailu prosím napište že mi dáváte oprávnění na volné použití na jméno Jakub Tětek za podmínky, že vás napíši na seznam poděkování díla.
Velice děkuji za všechny screeny, budu vám za ně velice vděčný  :)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #1 kdy: 05 Srpna 2012, 13:29:00 »
No, zařídím to - Unity asi už máš, že?
Btw, stačí rozliško 1024*600 ?
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

API124

  • Host
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #2 kdy: 05 Srpna 2012, 13:54:50 »
Určitě ano, ale čím více tím lépe.
P.S.: Ale pouze z jednoho monitoru

API124

  • Host
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #3 kdy: 05 Srpna 2012, 15:01:20 »
Děkuji moc, už mám KDE  :)

API124

  • Host
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #4 kdy: 05 Srpna 2012, 15:28:28 »
Děkuji moc, Obrázky už mám, velice za ně děkuji, hodně mi pomohli.
Pokud ještě někdo máte hezký obrázek a chcete abych ho mohl použít v knize, budu rád za jeho poslání.

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #5 kdy: 05 Srpna 2012, 17:04:55 »
Aha, takže já neposlal nic :D - zašel jsem na chvíli ven a jak jsem se vrátil, už si napsal, že máš obrázky, nevadí, hodně štěstí s přípravou knihy.
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

API124

  • Host
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #6 kdy: 05 Srpna 2012, 17:52:59 »
Děkuji, to určitě budu potřebovat, jinak i když už obrázky mám, tak uvítám další, vyberu nejlepší.

API124

  • Host
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #7 kdy: 07 Srpna 2012, 11:27:23 »
Ještě mám jednu prosbu. Mám pouze PC a proto nemám možnost vložit screen jak to vypadá když se připojuji k wifi a jak vypadá menu sítí v horním panelu.
Moc děkuji za všechny screeny :)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6020
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #8 kdy: 07 Srpna 2012, 12:57:17 »
utg=Use The Google
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

API124

  • Host
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #9 kdy: 07 Srpna 2012, 18:42:17 »
Citace
K emailu prosím napište že mi dáváte oprávnění na volné použití na jméno Jakub Tětek za podmínky, že vás napíši na seznam poděkování díla.
již jsem se pokusil kontaktovat autory nějakých screenů, ale bez úspěchu

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #10 kdy: 07 Srpna 2012, 21:34:16 »
Citace
K emailu prosím napište že mi dáváte oprávnění na volné použití na jméno Jakub Tětek za podmínky, že vás napíši na seznam poděkování díla.
již jsem se pokusil kontaktovat autory nějakých screenů, ale bez úspěchu

Já nechci kazit Tvou aktivitu, ta je fajn, ale nějak tomu nevěřím... jak má ten tvůj výtvor vlastně vypadat? Je to srovnatelné s něčím jako Ivan Bíbr nebo to bude nějaký samizdat?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #11 kdy: 08 Srpna 2012, 07:29:34 »
Nainstalujte si VirtualBox, do něj příslušnou instalaci Ubuntu a obrazovky si můžete udělat sám.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #12 kdy: 08 Srpna 2012, 08:19:40 »
Já bych se chtěl zeptat, zda-li spolupracuješ také s někým, řekněme v linuxu "kovaným" ? Je dost podstatné zachytit zásadní změny v přechodu, aby to lidi naopak neodradilo.

Pokud mluvím za sebe, tak jsem na linux přešel jen proto, že rád experimentuju a uvedení prvního Ubuntu do provozuschopného stavu se podařilo po pár týdnech..nevím, kolik lidí tuto trpělivost bude mít. Ikdyž je pravda, že ovladače, se kterýma jsem měl problémy před 5ti lety, jsou teď na jiné úrovni..

Tak jako tak bych určitě popsal to NEJ, čím může Ubuntu nové lidi nalákat...ale to NEJ budou vědět právě linuxoví veteráni :-) Veterán sice nejsem, ale něco mám také za sebou a pro rozšířeni Ubuntu mezi lidi milerád s čímkoliv pomůžu.
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

API124

  • Host
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #13 kdy: 08 Srpna 2012, 08:27:20 »
Pavel Hrnčíř: Ale když to nainstaluji na PC, tak se mi tam stejně nezobrazí okolní wifi a nebudu se moc připojit.
On: Ano spolupracuji.
Tadeáš Pařík: Srovnatelné to nebude už jen proto, že toto je krátká příručka jak přejít na Ubuntu a ne rozsáhlá kniha o Ubuntu obecně. Tudíž úplně jiná kategorie.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Píši knihu "přecházíme na Ubuntu" a potřebuji pomoci
« Odpověď #14 kdy: 23 Srpna 2012, 21:51:09 »
Čau, tvorba různých tiskovin nebo stránek o ubuntu je stará jako projekt samotný. Je dobře, že ses toho ujal s vervou, ale určitě mrkni i na to, co jsme tady v ČR v posledních letech podnikali, ať se neduplikuje práce.

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=9350.msg66374#msg66374 -- první nápad z r. 2007
http://wiki.ubuntu.cz/Marketing/Propagační%20materiály/Brožura -- podoba, která šla v létě 2008 do tisku (náklad 1000)
http://wiki.ubuntu.cz/Uživatelská%20příručka -- rozsáhlejší manuál z článků na fóru od Vojty Trefného

A pak vyšla taky řada vydání opravdové knihy od Ivana Bíbra a jeho týmu, ale to asi znáš.

A Stano Hoferek psal příručku tady: http://ipv6.google.com/url?sa=t&rct=j&q=ubuntu+kayle+sk&source=web&cd=5&cad=rja&ved=0CE8QFjAE&url=http%3A%2F%2Flinuxos.sk%2Fmedia%2Fdownloads%2Fmanualy%2Fudapper1.4.odt&ei=e4k2UI-IGJL74QSj54D4BA&usg=AFQjCNHXUol7wYm6yPmylOlLlmV8QrKrfQ

http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.