Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aplikace po spuštění.  (Přečteno 2347 krát)

Cendas

Aplikace po spuštění.
« kdy: 22 Října 2012, 20:26:16 »
Ahoj nevíte někdo kde se dají navolit aplikace po spuštění v ubuntu 12.10

aloisam

  • Host
Re:Aplikace po spuštění.
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2012, 20:54:16 »
alt+f2 → gnome-session-properties

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-session/+bug/1024133

to fakt není nikde v nastaveních systému? Už mě tento "vývoj" gnome/ubuntu začíná pěkně lézt na nervy..

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Aplikace po spuštění.
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2012, 21:33:51 »
Aplikace "Aplikace spouštěné po přihlášení" (Startup Applications) je v systému už mnoho let a alespoň já ji mám i na dvou instalacích 12.10. Stačí se podívat do nabídky systémových aplikací, což je v Unity i GS o to jednodušší, že stisknete Super klávesu, nebo jinak vyvoláte Dash, nebo Činnosti a napíšete třeba "aplikace", nebo "přihlášení" a musíte to najít. To, že to zmizelo z aplikace nastavení systému i menu v panelu je ale fakt.

aloisam

  • Host
Re:Aplikace po spuštění.
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2012, 21:53:25 »
V 12.04 mně dash nic nenajde. Zkoušel jsem "aplikace", "přihlášení", "startup", "applications", "session", "gnome-session-properties". 12.10 nemám..

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Aplikace po spuštění.
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2012, 22:06:00 »
V 12.04 mně dash nic nenajde. Zkoušel jsem "aplikace", "přihlášení", "startup", "applications", "session", "gnome-session-properties". 12.10 nemám..

Zajímavé, instalaci 12.04 jsem měl čistou a bylo to tam. Mám teda anglickou verzi, takže mi stačí napsat "app" a je tam. Z terminálu je to gnome-session-properties a desktopový spouštěč se jmenuje session-properties.desktop

aloisam

  • Host
Re:Aplikace po spuštění.
« Odpověď #5 kdy: 22 Října 2012, 23:18:07 »
hm, možná že je něco špatně u mě, já tu instalaci už rozhodně čistou nemám..

Rover623

Re:Aplikace po spuštění.
« Odpověď #6 kdy: 22 Října 2012, 23:41:42 »
Potvrzuji, že ve 12.04 to mám taky, stačí napsat "apl" a mám ten spouštěč hned na prvním místě. Ve 12.10 to samé. Ani jedno rozhodně není čistá instalace

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Aplikace po spuštění.
« Odpověď #7 kdy: 22 Října 2012, 23:45:51 »
hm, možná že je něco špatně u mě, já tu instalaci už rozhodně čistou nemám..
Tak já tím myslel hlavně to, že jsem si to nepřinesl z minulé verze upgradem, jinak jsem to prasil kde čím :) Ale ta applikace je výchozí součástí systému a když ji úmyslně nezmasakruješ, tak by tam měla být..

Cendas

Re:Aplikace po spuštění.
« Odpověď #8 kdy: 24 Října 2012, 17:52:26 »
ahoj dík za odpověd. Dřív jsem to vždy spouštěl z lišty a tak mě nenapadlo to nechat vyhledat. :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.