Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: virtualbox  (Přečteno 4229 krát)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
virtualbox - a placená verze řeší USB
« Odpověď #25 kdy: 01 Března 2013, 20:55:05 »
VB opravdu ve free verzi špatně zvládá USB zařízení. Oproti CD/DVD mechanikám špatné.
Zkušenost s VB pod MS operačními systémy a virtualizací Linux-dister a obráceně rovněž.
Když jsem se o to hlouběji zajímal (Googloval), tak na stránkách Sun a později Oracle opravdu objevíte, že USB je řádně podporováno jen v placené verzi.
 >:( Ani VirtualBox Extension Pack nepomůže. Ověřeno i v diskusích. Ale myslím, že v novějších verzích už není potřeba instalovat samostatně VirtualBox Extension Pack, je ihned součástí prvotní instalace. Navíc to nějak souvisí i s procesorem.
USB je celkově zmetek (záleží i na výrobci HW), VB za to nemůže.
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:virtualbox - a placená verze řeší USB
« Odpověď #26 kdy: 01 Března 2013, 21:32:49 »
na stránkách Sun a později Oracle opravdu objevíte, že USB je řádně podporováno jen v placené verzi.

Link?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
virtualbox - konektování USB
« Odpověď #27 kdy: 03 Března 2013, 08:19:14 »
Link nejsem schopen poskytnout, protože jsem se seznamoval s VB ještě pod Sun VirtualBox. Oracle má své stránky dosti zmateční (no - vykuchal patenty a VB pohodil). :o Ale protože profesně spolupracujeme s SGI a máme implementovánu na terminálech konektivitu na USB, tak vím, že mají nějaký zdroják (koupený - licencovaný) a pomocí jejich know-how SGI chyby odstraňují a USB je funkční (řádně).  :D
K USB externím zařízením (dále USB-EZ) obecně. Host po spuštění předává Guest-u USB-EZ a v Host již není dostupná. Po ukončení Guest-a se má řízení vrátit USB-EZ na Host-a. Což zní krásně, ale v drsné realitě není zcela funkční.
Pro příklad. Zkuste si (VB teď pomíjím) odpojit USB-EZ například ve Windows 7 či XP (skalní prominou  ;) ). Na některých kompech není problém, ale na některých si externí jednotka disku nadále poblikává (Widle ji "nějak" skenují), zahlásí, že nejde odpojit. A skutečně je USB-EZ nadále mout-nuté, softwarově se neodpojí (a VB vůbec neužíváte  ???) . Pokud tedy končí VB a odpojuje USB-EZ, tak podle výše uvedeného, se řízení USB-EZ nevrátí na Host-a. Na jiném kompu není problém.
Z toho vyvozuji. Problém není ve VB, ale ve vlastní implementaci USB. Asi se nedodržují standardy a každý výrobce/tvůrce si implementuje USB jinak. Je zajímavé, že u CD/DVD mechnik problém neznám (asi se dříve lépe dbalo na standardy).
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

Petr Valach

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 367
Re:virtualbox
« Odpověď #28 kdy: 10 Března 2013, 23:29:11 »
Já jsem naštěstí v tomhle prozatím happy. Mně to funguje, ale jen ve free verzi od Oraclu. Tu open-source jsem myslím necheckoval.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.