Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: info z programu Audacious v Conky [Vyřešeno]  (Přečteno 1167 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
info z programu Audacious v Conky [Vyřešeno]
« kdy: 21 Prosince 2012, 10:21:01 »
V conky jsem upravil jedno udělátko, které přesně vyhovuje pro mé účely. Bohužel se mi nepodařilo zbavit se problému, že pokud se žádný soubor nepřehrává, dochází k dělení 0, což vede k příslušné chybové hlášce.
řádek 1 - Zde je vše OK
Kód: [Vybrat]
${exec audtool --current-song}řádek 2 - Tady dochází k dělení 0 v případě, že se nic nepřehrává
Kód: [Vybrat]
${exec audtool --current-song-bitrate-kbps} kbps / ${exec audtool --current-song-length} ${execbar expr 100 \* $(audtool --current-song-output-length-seconds) \/ $(audtool --current-song-length-seconds)}                     
Zkoušel jsem výše uvedené nahradit vestavěnými objekty pro audacious, které jsou přímo v conky obsaženy.
řádek 1 - Pokud není přehrávač v provozu, nic se nezobrazí
Kód: [Vybrat]
${audacious_title 30}Pokud se nic nepřehrává, nezobrazuje se nic, v originále je zobrazen nápis No song playing!
řádek 2 - Zde je největěší slabina mého řešení
Kód: [Vybrat]
${audacious_bitrate} / ${audacious_length}${audacious_bar 4,60}1) audacious_bitrate vrací hodnotu pouze v bps a výsledkem není číslo, takže audacious_bitrate /1000 (popřípadě 1024) nefunguje. Nějaký nápad jak získat hodnotu v kbps ?
2)  Pokud audacious nepřehrává zůstává viditelné lomítko  a prázdný progress bar, kdežto bitrate ani délka souboru se nezobrazují, poradíte jak se toho zbavit?

Děkuji za případné rady a přehi hezké Svátky.
« Poslední změna: 25 Prosince 2012, 22:54:19 od majakmp3 »

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:info z programu Audacious v Conky
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2012, 17:25:40 »
no tak otestuješ jestli přehrává a je to, ne?

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:info z programu Audacious v Conky
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2012, 18:43:12 »
no tak otestuješ jestli přehrává a je to, ne?
Ale jak na to? Víš? Povíš? (Napíšeš?)

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:info z programu Audacious v Conky
« Odpověď #3 kdy: 22 Prosince 2012, 20:36:10 »
Kód: [Vybrat]
${execbar l=`audtool --current-song-length-seconds`; [ $l -eq 0 ] && echo 0 || expr 100 \* $(audtool --current-song-output-length-seconds) \/ $l}
co jsem zkoušel tak mně conky nevadilo že tam má dělení nulou

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:info z programu Audacious v Conky [Vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 23 Prosince 2012, 23:31:44 »
Kód: [Vybrat]
${execbar l=`audtool --current-song-length-seconds`; [ $l -eq 0 ] && echo 0 || expr 100 \* $(audtool --current-song-output-length-seconds) \/ $l}
co jsem zkoušel tak mně conky nevadilo že tam má dělení nulou

Conky sice nevadilo, že se dělí nulou, ale pokud se spouštělo z terminálu, tak se periodicky vypisovaly chybové hlášky - ničemu to sice nevadilo, ale byla to prasárna.

Tvé řešení je čisté a funguje jako víno.
MOC DĚKUJI!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.