Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Propojení navigace Garmin a Geocaching.com (Přenést do GPS)  (Přečteno 4960 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Mám nyní půjčenou navigaci Garmin Dakota 20 (za zapůjčení děkuji geokolegovi Kavasovi) a řešil jsem propojení se stránkami Geocaching.com. Konkrétně funkci, kdy si souřadnice jednotlivých kešek chcete přenést do vaší navigace.

Garmin Communicator Plugin je pouze pro Windows nebo Mac, nicméně existuje i tento projekt -  Linux Garmin Communicator Plugin. Instalace a zprovoznění je velmi jednoduché.

Co je potřeba?

1) Přidáme si repozitář této aplikace, aktualizujeme dostupné zdroje a nainstalujeme balík garminplugin

Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:andreas-diesner/garminplugin
sudo apt-get update
sudo apt-get install garminplugin

2) Máte-li spuštěný Firefox, tak ho restartujte (zavřete a otevřete) a nyní si můžete otestovat funkčnost:

EDIT: Testoval jsem funkčnost i pod Chromiem a tento plugin se načte i tam, čili by to mělo podporovat i další prohlížeče. Otestována i Opera, taktéž funkční.

http://www8.garmin.com/products/communicator/

Objeví-li se vám zelené zatržítko, tak je vše ok a nyní už můžete vesele importovat kešky do vaší navigace a potom hurá na lov!

Pluginy si můžete ve Firefoxu zobrazit i přes about:plugins



A takto vypadá nalezená navigace na Geocaching.com (Firefox):




A takto vypadá nalezená navigace na Geocaching.com (Chromium - musí být povoleno načítání pluginů, jinak nutno načíst ručně):



A takto vypadá nalezená navigace na Geocaching.com (Opera):

« Poslední změna: 11 Února 2013, 10:52:01 od Tadeáš Pařík »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Propojení navigace Garmin a Geocaching.com (Přenést do GPS)
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2013, 10:41:12 »
Kontaktoval jsem majitele repa a během několika hodin bude dostupná verze pro Ubuntu 13.04.

Repa jsou funkční i na Ubuntu 13.10.
Repa jsou funkční i na Ubuntu 14.04.
« Poslední změna: 30 Dubna 2014, 14:18:38 od Tadeáš Pařík »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.