Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Live CD a automaticke odhlasovani  (Přečteno 2209 krát)

et

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Live CD a automaticke odhlasovani
« kdy: 02 Února 2007, 00:01:28 »
Zdravim vsechny

tak nejak jsem dospel k nazoru, ze pomalu dozral cas na linux a jal se to zkouset. No nicmene se mi na mem PC nepodarilo rozjet live CD. Ani ubutntu ani xubuntu. Vsechno se zda normalni, ale po nacteni desktopu a panelu me to prepne do prihlasovaci obrazovky. Muzu se rihlasovat jak chci a vzdy me to po chvili odhlasi. Nekdy me necha chvilku i na neco klikat, ale moc dlouho mu to nevydrzi.

Nesetkal jste se s tim nekdo? HW> Duron 700, 256SDRAM, Velocity 3dfx, MB CS k7s5a. Napada me ta grafika mozna, ale ......

Mate nejake rady pro zatim zapaleneho zacatecnika?? Nechce se mi to instalovat z alternative CD, protoze mam tucha ze by to delalo to same. :(


Diky ET.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Live CD a automaticke odhlasovani
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2007, 00:15:37 »
Alternate CD by to určitě nedělalo, neboť není grafické...

1) Máte CD správně staženo a vypáleno?
Stažení zkontrolujete možností: Check CD for defects, popř MD5 sumou
http://wiki.ubuntu.cz/Jak_vyp%C3%A1lit_ISO
2) Zkoušel jste ono CD na jiném počítači?

Jinak:
Až vás to zase "odhlásí" zmáčkněte ctrl+alt+f2 a zde zadejte: startx
Něco vám to vypíše, to sem vložte...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

et

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Live CD a automaticke odhlasovani
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2007, 09:37:47 »
CD spravne vypalene je. To jsem zkousel jako prvni. CD jsem nejprve zkousel ve vmwaru, abych se s nim seznamil a tam jelo krasne, zadny problem. Navic jsem zkousel krome ubuntu i xubuntu se stejnym vysledkem, bohuzel. :(

Co se tyka prepnuti do konzole, tak  to jsem zkousel ale nejak se nedarilo. Stale byla zobrazena prihlasovaci obrazovka, ktera byla jakoby blokla. Resp. jakoby se neprekreslil screen. :( Kazdopadne to jeste jednou zkusim a tentokrate mu dam trosku casu.

et

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Live CD a automaticke odhlasovani
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2007, 09:42:11 »
jo a jeste kdyz to bylo UBUNTU, tak to hlasilo neco jako "panel is already exist. ......" presne si to ted nepamatuji, ale jakmile jsem tuto hlasku odklepl, tak okamzity logout. Pokud ne, tak jsem chvili mohl neco klikat, ale po chvili nasledovala stejne cesta do prihlasovaci obrazovky :(

et

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Live CD a automaticke odhlasovani
« Odpověď #4 kdy: 07 Února 2007, 18:44:51 »
Tak asi nevim jak dal. Preknout se to jine session nelze. Proste to zmrzne. Zkousel jsou jenom tak FEDORU, ale tam to zmrzne asi po druhe obrazovce wizzardu.

Napada nekoho cim by to mohlo byt? Asi zkouset menit HW, co?

ped

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Live CD a automaticke odhlasovani
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2007, 00:43:57 »
Nejdriv bych asi zkusil jinou grafiku asi. Velocity 3dfx mi prijde v dnesni dobe docela exoticka.
Popis problemu taky klidne muze sedet i na grafiku (i kdyz i na spoustu jinych veci).
Jestli mate moznost nejdriv zkusit jinou grafickou kartu (nejaka nvidia/ati nebo klasika jako matrox/S3?) ...

et

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Live CD a automaticke odhlasovani
« Odpověď #6 kdy: 15 Února 2007, 09:56:56 »
Tak to bylo grafikou :( Zkusil jsem nejakou ATI a jede. Ma nekdo napad jak tu 3dfx Velocity zprovoznit??


Diky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.