Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nemohu zapnout chybějící okraje a rohy u oken v 12.04LTS [Vyřešeno]  (Přečteno 1228 krát)

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Nainstaloval jsem 12.04LTS a přepnul do Classic ( abych měl staré rozložení jako na 11.04). Nemohu však nijak přijít na to, abych zapnul okraje u oken. Okraje tak mohu chytat jen s velkou trpělivostí. Je možné je nějak zapnout ?

Compiz manager jsem nainstaloval, ale nic jsem tam ohledne okrajů nenašel.
« Poslední změna: 26 Února 2013, 22:47:04 od machura »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nemohu zapnout chybějící okraje a rohy u oken v 12.04LTS
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2013, 17:11:27 »
Co znamena "abych zapnul okraje u oken" a co "Okraje tak mohu chytat jen s velkou trpělivostí". Mas tam tu cast v ktorej su tlacidla minimalizovat, maximalizovat, vypnut alebo nie. Pretoze ak ich tam nemas tak nemas co chytat. Alebo ich tam mas a ide ti iba o tu cast pomocou ktorej sa okno roztahuje.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re:Nemohu zapnout chybějící okraje a rohy u oken v 12.04LTS
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2013, 17:25:49 »
cast max/min/zavrit tam mam.
Chybi mi silnejsi okraje, abych mohl lepe roztahovat okno terminalu ( okraj, roh ). Ja to sice roztahovat mohu, ale musim mit strasnou trpelivost, nez se mi podari nastavit kurzor mysi tak, aby se objevila sipka a mohl jsem podrzet leve tlacitko a okno roztahnul.

jmp

  • Host
Re:Nemohu zapnout chybějící okraje a rohy u oken v 12.04LTS
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2013, 17:31:25 »
zmáčkněte Alt+F8 a můžete začít měnit velikost... (kurzorové klávesy mění, Enter potvrzuje a Escape ruší)

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re:Nemohu zapnout chybějící okraje a rohy u oken v 12.04LTS
« Odpověď #4 kdy: 26 Února 2013, 17:39:55 »
zmáčkněte Alt+F8 a můžete začít měnit velikost... (kurzorové klávesy mění, Enter potvrzuje a Escape ruší)

kdybych to ale chtěl ovládat takto, nebudu psát dotaz do fóra ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nemohu zapnout chybějící okraje a rohy u oken v 12.04LTS
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2013, 18:01:15 »
Ak sa nemylim tak toto je vlastnost pouzitej temy. Cize bud si mozes najst navod ako upravit temu a zvacsit v nej tento okraj alebo najst temu ktora ma tento okraj vacsi. Pripadne je este mozne nainstalovat emerald kde sa da tento okraj zvacsovat v grafickom "klikatku". Ovsem emerald uz nieje oficialne v ubuntu podporovany cize moze sposobovat nestabilitu. Ja osobne pouzivam emerald.
http://goo.gl/76gfz
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jmp

  • Host
Re:Nemohu zapnout chybějící okraje a rohy u oken v 12.04LTS
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2013, 18:09:35 »
aktuálně to nemám na čem zkusit...
Citace
Workaround for Compiz/Unity: Alt+Middlemousebutton resizes a window most comfortably.

Workaround: Edit /usr/share/themes/Ambiance/metacity-1/metacity-theme-1.xml. Set the following values in frame_geometry_normal as desired:

        <distance name="left_width" value="3"/>
        <distance name="right_width" value="3"/>
        <distance name="bottom_height" value="3"/>


machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re:Nemohu zapnout chybějící okraje a rohy u oken v 12.04LTS
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2013, 22:46:39 »
Dik, to je presne to, co jsem potreboval.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.