Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hledam pomoc[vyřešeno]  (Přečteno 1843 krát)

qwadrax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Hledam pomoc[vyřešeno]
« kdy: 14 Března 2013, 19:07:27 »
Zdravim, jsem novacek i kdyz tu na foru je jiz par prispevku ode mne  ;)

hledam nekoho z prahy kdo by byl schopen a ochoten projit muj notas a prenastavit, a doinstalovet vse co je potreba tak aby to vse fungovalo,  puvodni OS bylo ubuntu 10.xx (asi sry ted fakt nevim) a pak probehlo par aktualizaci a povyseni a vpodstate ted nic nefunguje :D, tak touto cestou bych chtel poprosit nekoho zkuseneho o pomoc, doufam ze jsme to napsal do spravne sekce
« Poslední změna: 19 Března 2013, 09:14:20 od Roman "Rovano" Vacho »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6021
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #1 kdy: 14 Března 2013, 19:39:50 »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

qwadrax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #2 kdy: 14 Března 2013, 20:55:07 »
aktualizace se nikdy nedokonci, wifi nelze pripojit(je spustena najde i sit ale nepripoji se), nektere programy nefunguji(graficke)
obcas nejde spustit video, nevim co s tim

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6021
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #3 kdy: 14 Března 2013, 21:57:11 »
Spusť si konzoli..např. CTRL+ALT+F2.
A zkus
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --configure -a
sudo apt-get install -f
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

qwadrax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #4 kdy: 14 Března 2013, 22:53:51 »
v podstate pak vypise seznam ce ho si ale nic vic a pak se to sekne a musim resnout celej notebook
« Poslední změna: 14 Března 2013, 23:05:21 od qwadrax »

janek-m

  • Host
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2013, 06:41:56 »
Akú máš verziu Ubuntu? Ak nevieš, tak do terminálu zadaj: lsb_release -a
Problémom môže byť aj povyšovanie distribúcie cez Správcu aktualizácií, hlavne z Ubuntu 10.04/10.10 na 11.04 a vyššie, kde sa doporučuje čistá inštalácia. Ak k takémuto povyšovaniu došlo, tak najlepším riešením bude stiahnuť si 12.04 LTS, riadne otestovať Live CD a preinštal systému.

Matesax

  • Host
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #6 kdy: 15 Března 2013, 07:18:56 »
Stáhni nejnovější Ubuntu (KUbuntu/LUbuntu/...), zálohuj dokumenty, a updatuj z CD... Nebo a to spíš - přeinstaluj...

qwadrax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #7 kdy: 15 Března 2013, 09:30:43 »
Ubuntu 12.04 ted ale problem je ze mi to porad vyhazuje hlasku o nedokoncenem povyseni i kdyz povyseni pred tim probehlo udajne v pohode, dale mi to vyhazuje porad hlasky k aktualizaci ale nelze aktualizovat ani povysit(dokoncit povyseni) jelikoz to hazi hlasku ze to nelze, a v podstate nic nefunguje, zkousel jsem preinstalovat a nepomohloto pri nasledne aktualizaci se to opet sekne a povyseni nelze.
« Poslední změna: 15 Března 2013, 09:38:26 od qwadrax »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6021
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #8 kdy: 15 Března 2013, 09:50:45 »
No když jsi to přeinstaloval... doufám že s 12.04.. tak nerozumím tomu, co by se kam mělo povyšovat? Jako na 12.10? Bez konkretních chybových hlášek se nepohneme.
Lze za příkaz přidat >> výstup.txt. A to sem potom dát.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

janek-m

  • Host
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #9 kdy: 15 Března 2013, 10:03:45 »
Ako sa správa Live systém po nabootovaní. Funguje bez problémov?? Nie je dobré povyšovať systém, hlavne, ak si predtým mal 10.04 alebo 10.10. Daj sem výpis sudo fdisk-l, nech vidíme, ako máš rozdelený disk a potom by som odporučil urobiť čistú inštaláciu, aby z predošlých verzií neostalo nič. Čiže formát / a aj /home. (Samozrejme po vyzálohovaní potrebných súborov).
Ak nechceš voliť tento postup, tak si prekontroluj zdroje softvéru a ako uviedol aj Roman "Rovano" Vacho, daj nejaké info o chybových hláškach.

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #10 kdy: 18 Března 2013, 17:28:52 »
doporučuju čístou instalaci... Tohle se mi taky stalo, když jsem si přidával repozitáže Mintu, a pak už jsem to nedal dohromady. 
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

qwadrax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Hledam pomoc
« Odpověď #11 kdy: 19 Března 2013, 08:53:37 »
zdravim, a dekuju vsem za rady, nakonec to vyresil format hdd a instal noveho ubuntu

VYRESENO

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.