Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Poškozený HDD - ddrescue  (Přečteno 2175 krát)

micusss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Poškozený HDD - ddrescue
« kdy: 22 Března 2013, 18:59:31 »
Ahoj, mám problémy s externím HDD, který se už ani nechce zobrazovat. Na začátek bych chtěl uvést, že s linuxem nemám vůbec žádné zkušenosti. Zkoušel jsem záchranu přes různé programy ve windows, ale bez výsledku. Nainstaloval jsem si ubuntu a chci to projet programem ddrescue a pokusit se alespoň něco zachránit. Snažím se postupovat podle stránky http://wiki.ubuntu.cz/ddrescue ale nevím jaké mám zadat přesné příkazy v programu ddrescue, aby se mi data z poškozeného disku zkopírovala na nový - alespoň co půjde. Koupil jsem si nový disk a mám ho rozdělený na 4 partition - 1 - windows, 2 - data, 3 - ubuntu a 4 partition mám prázdný pro nakopírování dat z poškozeného disku. Děkuji všem za radu a nekamenujte mě prosím za některé neodborné výrazy ;)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Poškozený HDD - ddrescue
« Odpověď #1 kdy: 22 Března 2013, 21:12:00 »
co první otestovat
http://wiki.ubuntu.cz/syst%C3%A9m/datov%C3%A1%20%C3%BAlo%C5%BEi%C5%A1t%C4%9B/testdisk?redirect=1
jinak aby ti někdo poradil musíš poskytnout výpis s připojeným diskem
Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -la říct, který je ten poškozený a na který to pak chceš zálohovat
pak použiješ asi
Kód: [Vybrat]
sudo ddrescue -f -r3 /dev/sda1 /dev/sdb4 sda1.log kde sda1 bude např ten poškozený disk a sdb4 cílová oblast nového disku

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Poškozený HDD - ddrescue
« Odpověď #2 kdy: 22 Března 2013, 21:53:43 »
Ve Windows je HDD vidět ve Správci disků?
Případně v Linuxu zastrč USB HDD a
Kód: [Vybrat]
dmesg | tail -20
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

micusss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Poškozený HDD - ddrescue
« Odpověď #3 kdy: 08 Dubna 2013, 15:31:20 »
Tak teď se už nechce externí disk připojit. Píše Nelze připojit Svazek 320 GB. Error mounting /dev/sdb1 at /media/honza/85b59037-cbd5-40a3-8655-76c01509f266: Command-line `mount -t "ext4" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid" "/dev/sdb1" "/media/honza/85b59037-cbd5-40a3-8655-76c01509f266"' exited with non-zero exit status 32: mount: /dev/sdb1 is not a valid block device
Měl by někdo nějaké řešení, jak zachránit svá data? Děkuji za jakoukoliv pomoc  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.