Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nenáročná grafická prostředí  (Přečteno 2785 krát)

martinSe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Nenáročná grafická prostředí
« kdy: 27 Března 2013, 13:25:47 »
Dneska jsem na internetu narazil na distribuci elementary OS a docela se mi zalíbilo to grafické prostředí. Tak sem začal přemýšlet jestli neexistuje nějaké grafické prostředí, které je zároveň nenáročné a zároveň vypadá hezky na pohled. Znáte nějaké popřípadě máte zkušenosti??

Zatím jsem spokojený uživatel XFCE, protože unity, gnome i kde jsou pro mě zbytečně velké, ale rád bych zkusil i něco jiného, takže pokud máte vyzkoušené nějaké jiné, podělte se  :)

Edit: Díval jsem se, že grafické prostředí se tu dost probírá, ale mě by spíš zajmaly nějaké méně známe (o unity, gnome, kde, xfce, lxde) je toho všude spousta...
« Poslední změna: 27 Března 2013, 13:28:05 od martinSe »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re:Nenáročná grafická prostředí
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2013, 13:59:18 »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Nenáročná grafická prostředí
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2013, 16:39:56 »
jj E17 jsem používal hodně dlouho, a byla to nádhera, ale bohůžel je to prostředí plné kompromisů ale pokud se rád vrtáš v počítači tak to určitě zkus. Odměnou ti bude zcela originální krásné a rychlé prostředí. ;)
http://www.noobslab.com/2012/12/install-enlightenment-17-in-ubuntu.html
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

7R7

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re:Nenáročná grafická prostředí
« Odpověď #4 kdy: 28 Března 2013, 00:25:10 »
No ja teraz mám fluxbox http://fluxbox.org/ chvíľu mi trvalo pochopiť ako sa nastavuje ale teraz si to neviem vynachváliť

martinSe

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Nenáročná grafická prostředí
« Odpověď #5 kdy: 28 Března 2013, 00:49:54 »
Díky za rady, určitě nějaké prostředí vyzkouším :) , hlavně Enlightenment mě zaujalo.

A nezkoušeli jste někdo to prostředí Pantheon? (http://scriptevolution.com/blog/2012/08/top-10-ubuntu-desktop-environments-and-shells/)

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Nenáročná grafická prostředí
« Odpověď #6 kdy: 28 Března 2013, 22:58:56 »
Pantheon je právě to prostředí v elementaryOS ;). A není moc náročné (méně než Unity, GNOME 3 a KDE 4). Používal jsem tu distribuci asi půl roku, do minulého týdne. S prostředím, i když je ještě stále ve vývoji, jsem byl spokojený, ale ta distribuce je stavěná na Ubuntu 12.04, takže mi chyběly aktuální verze některých programů a furt přidávat PPA...
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.