Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Stažení a instalace Libreoffice z webu jedním příkazem  (Přečteno 3913 krát)

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Ahoj,

repozitář Libreoffice bývá mizerně aktualizován a instalace z webu je složitá. Musí se stáhnout 2 archivy, každý rozbalit, ve té správné složce otevřít terminál, dát v jednom případě 3 příkazy a při instalaci jazykového balíku dva...

Čas od času si tu webovou verzi stáhnu a nebavilo mne dělat tolik kroků pořád dokola, a proto jsem si udělal neumětelský skript, resp. jeden příkaz do terminálu, který dokáže balíky stáhnout do /tmp (po restartu počítače se automaticky vymažou, protože už nejsou potřeba), rozbalit a nainstalovat. Jen mám jeden problém, protože jsem nikdy nic takového nedělal. Pro většinu to jistě bude triviální. Funguje pouze pro aktuální verzi ze včerejška 4.0.4. Kdyby někdo příkaz dokázal upravit tak, aby to fungovalo pro případ jakékoliv verze bez toho, aby se musela měnit čísla verzí v příkazu např. z 4.0.4 na 4.1.0 atd. tak bych byl potěšen. A teď samotný příkaz pro terminál:

Libreoffice 4.0.4.:

Kód: [Vybrat]
cd /tmp && wget http://download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/4.0.4/deb/x86/LibreOffice_4.0.4_Linux_x86_deb.tar.gz && tar -xvzf LibreOffice_4.0.4_Linux_x86_deb.tar.gz && cd LibreOffice_4.0.4.2_Linux_x86_deb && cd DEBS && sudo dpkg -i *.deb && cd desktop-integration && sudo dpkg -i *.deb && cd /tmp && wget http://download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/4.0.4/deb/x86/LibreOffice_4.0.4_Linux_x86_deb_langpack_cs.tar.gz && tar -xvzf LibreOffice_4.0.4_Linux_x86_deb_langpack_cs.tar.gz && cd LibreOffice_4.0.4.2_Linux_x86_deb_langpack_cs && cd DEBS && sudo dpkg -i *.deb


A kdyby chtěl někdo nové fešné monochromatické ikony, tak využijte následující příkaz:

Kód: [Vybrat]
cd /tmp && wget https://github.com/hotice/myfiles/raw/master/images_flat.zip && sudo cp images_flat.zip /opt/libreoffice4.0/share/config/images_crystal.zip
Po otevření Libreoffice je pak potřeba změnit je ručně v:

Nástroje/Možnosti/Zobrazení/Velikost a styl ikon je potřeba dát Crystal.

Čerpal jsem zde: http://www.webupd8.org/2013/06/try-new-libreoffice-flat-icon-set.html

« Poslední změna: 20 Června 2013, 17:33:34 od František Zatloukal »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Stažení a instalace Libreoffice z webu jedním příkazem
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2013, 17:00:44 »
No já nejsem zastánce těchto ručních změn, v budoucnu při nezkušenosti uživatelů to končívá dost blbě. Prostě ppa je ppa i když jim to občas chvilku trvá. :)

Jinak ty ikonky Flat nevypadají věru zle, snad je napadne něco podobného zařadit do výchozího tématu, už by bylo na čase. ;)

PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Re:Stažení a instalace Libreoffice z webu jedním příkazem
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2013, 17:06:23 »
No já jsem si právě u uživatelů dost naběhl s PPA. Při sérii 4.0 a výš se musel ručně odinstalovat nějaký balík. Teď už si to přesně nepamatuji který, ale řešil jsem to v několika případech, takže to náhoda zřejmě nebyla. Výsledek každopádně byl, že nešlo provést jakoukoliv aktualizaci, v panelu se objevila značka jednosměrky, takže jsem měl taky práci :0).

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Re:Stažení a instalace Libreoffice z webu jedním příkazem
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2013, 17:35:15 »
Ano, to bylo ono. Vzpomínám si. V tu chvíli jsem si řekl, že i když to byla maličkost, tak nebudu lidi děsit a downgradoval jsem na distribuční balík.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Stažení a instalace Libreoffice z webu jedním příkazem
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2013, 17:44:47 »
No já mám na 12.04 co všude instaluji s tímto PPAčkem jen dobré zkušenosti a to co ty popisuješ jsem nikde na desítkách stanic nezaznamenal.

Měl jsem jen jeden problém který se ovšem velice rychle opravil a defakto to nikdo nepocítil protože nedělají aktualizace každý den..  :D
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=68019.msg487722
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Rover623

Re:Stažení a instalace Libreoffice z webu jedním příkazem
« Odpověď #6 kdy: 20 Června 2013, 18:55:47 »
Při přechodu z 3.6 na 4 za pomoci PPA tam byl konflikt v případě, že v systému existoval balík anglické nápovědy LO. To tam viselo asi 14 dní než se to opravilo, asi se spoustě lidí ta aktualizace neprovedla korektně

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.