Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po aktualizaci mi najede pouze terminál  (Přečteno 1486 krát)

svancaram

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Po aktualizaci mi najede pouze terminál
« kdy: 11 Října 2013, 12:10:25 »
Ahoj všem, hledal jsem, ale nikde jsem nenašel, tak se ptám. Byl jsem vyzván k aktualizaci, poté to chtělo restart a už to najelo rovnou do terminálu, kde jsem se normálně přihlásit. zadání startx nefunguje, napíše to: "the NVIDIA kernel module has version 319.32, but this NVIDIA driver componet has version 304.88. Please make sure that the kernel module and all NVIDIA driver components have the same version.
Chápu, že musím mít stejnou verzi, ale jako to z terminálu udělat? Nebo je chyba někde jinde? Mám ntb ACER.

Děkuji moc.

svancaram

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Po aktualizaci mi najede pouze terminál
« Odpověď #1 kdy: 11 Října 2013, 13:17:53 »
přes sudo service lightdm start jsem myslel, že spustím grafické prostředí a nic, seklo se mi to....co s tím? děkuji.

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Po aktualizaci mi najede pouze terminál
« Odpověď #2 kdy: 11 Října 2013, 14:42:06 »
Zrovna včera jsem to řešil taky.
Protože jsem nevěděl v čem je problém, tak jsem nastartoval s předchozí verzí jádra a odstranil jsem a znovu nainstaloval ovladače NVIDIA 319.32.
Comp už pak naběhl i s novým jádrem.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

svancaram

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Po aktualizaci mi najede pouze terminál
« Odpověď #3 kdy: 11 Října 2013, 15:00:01 »
to Deadly: můžeš mi prosím napsat, jak na to. Fakt se v terminálu nějak moc neorientuji a vůbec nevím, jak to udělat.
díky moc.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Po aktualizaci mi najede pouze terminál
« Odpověď #4 kdy: 11 Října 2013, 15:57:45 »
sarší jádro najedeš pomocí grubu. Do něj se dostaneš po spoštění PC mačkáním shiftu. Pak zvolíš starší verzi jádra a potvrdíš..

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Po aktualizaci mi najede pouze terminál
« Odpověď #5 kdy: 11 Října 2013, 16:26:01 »
Neprováděl si instalaci nvidia ovladače z webu nvidie (z .run souboru)?
Pokud ne, tak proveď odinstalaci nesvobodného ovladače pomocí:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get purge nvidia*Systém by nyní měl nabootovat a můžeš zkusit znovu nesvobodný ovladač nainstalovat. Jen nezapomeň prvně aktualizovat informací o balíčcích:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.