Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s instalaciou linuxu  (Přečteno 2178 krát)

zolden

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Problem s instalaciou linuxu
« kdy: 21 Prosince 2013, 18:23:44 »
Dobry den, chcem skusit prejst na linux pretoze win ma uz omrzel a chcem sa naucit nieco nove ... napalil som bootovacie dvd ubuntu 12.04.3, neskor mint mate 16 ... a v oboch mi robilo to iste ... nastvil som uefi bootvanie z mechaniky vyskocila mi tabulka s moznostami install ubuntu, check memory alebo take nieco a try ubuntu .. podobne moznosti boli aj pri minte no nech vyberiem akukolvek hodi mi ciernu obrazovku a na nej to aj skonci ... musim vypnut pc a nanovo zapnut ... mozte mi polopatisticy poradit kde robim chybu ? dakujem

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Problem s instalaciou linuxu
« Odpověď #1 kdy: 21 Prosince 2013, 18:50:36 »
tak ještě bych zvolil možnost kontroly disku na chyby a jinak i F6
http://wiki.ubuntu.cz/bootovac%C3%AD_parametry

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:Problem s instalaciou linuxu
« Odpověď #2 kdy: 21 Prosince 2013, 20:29:59 »
Nedávno jsem instaloval kolegovi Pear OS na ACER NB a měl jsem podobný problém. Takže jsem připojil exterterní monitor a obraz naběhl dokonce na obou. Nainstaloval jsem systém a po restartu to samé. Bylo vidět, že systém nabíhá, ale zase černá obrazovka. Připojil jsem opět externí monitor a vše naběhlo v pohodě. Vygůglil jsem toto:

Do terminálu zadáš:
Kód: [Vybrat]
gksu gedit /etc/default/grubPo zadání hesla se ti soubor otevře v editoru a tyto dva řádky
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX=""nahradíš těmito:
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_backlight=vendor"
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=Linux"Uložíš a zavřeš.
Dále do terminálu:
Kód: [Vybrat]
sudo update-grub
Po restartu vše naběhlo, jak mělo.

zolden

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problem s instalaciou linuxu
« Odpověď #3 kdy: 21 Prosince 2013, 21:10:38 »
terminalom myslis okno ktore by sa mi malo zobrazit po ctrl+alt+t ? lebo ak ano tak pocas instalacie mi nereaguje na ziadne taketo skratky

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:Problem s instalaciou linuxu
« Odpověď #4 kdy: 21 Prosince 2013, 21:21:30 »
Ano, ale až po samotné instalaci a rebootu. S externím monitorem to jde?

zolden

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problem s instalaciou linuxu
« Odpověď #5 kdy: 21 Prosince 2013, 21:22:23 »
ee nejde mi to ani tak

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:Problem s instalaciou linuxu
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2013, 22:07:26 »
Takže po připojení externího monitoru a vložení instalačního CD obraz nenaběhne?

zolden

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problem s instalaciou linuxu
« Odpověď #7 kdy: 21 Prosince 2013, 22:42:02 »
bohuzial :/

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re:Problem s instalaciou linuxu
« Odpověď #8 kdy: 21 Prosince 2013, 23:04:32 »
Dobry den, chcem skusit prejst na linux pretoze win ma uz omrzel a chcem sa naucit nieco nove ... napalil som bootovacie dvd ubuntu 12.04.3, neskor mint mate 16 ... a v oboch mi robilo to iste ... nastvil som uefi bootvanie z mechaniky vyskocila mi tabulka s moznostami install ubuntu, check memory alebo take nieco a try ubuntu .. podobne moznosti boli aj pri minte no nech vyberiem akukolvek hodi mi ciernu obrazovku a na nej to aj skonci ... musim vypnut pc a nanovo zapnut ... mozte mi polopatisticy poradit kde robim chybu ? dakujem

Jakou verzi jsi si stáhnul 32bit nebo 64bit?  Pak si dej zkontrolovat cd nebo dvd na chyby a vyzkoušej jen live cd bez instalace a když bude vše v pohodě  --- instaluj.

                      zkus to stáhnout zde: http://releases.ubuntu.cz/precise/   ;)
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

zolden

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Problem s instalaciou linuxu
« Odpověď #9 kdy: 22 Prosince 2013, 01:24:40 »
z tej stranky som stiahol a podarilo sa mi to naisntalovat :) len to obcas hadzalo nejake screany s texom pocas nacitania os ... ako keby bugoval ale len pri nacitani ked bezi uz tak ide v pohode ... je to normalne ? pytam sa lebo prvy krat robim s linuxom

ŠVEJK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
  • Mýlit se může každý, učený i nevzdělaný blbec ...
Re:Problem s instalaciou linuxu
« Odpověď #10 kdy: 22 Prosince 2013, 17:10:52 »
z tej stranky som stiahol a podarilo sa mi to naisntalovat :) len to obcas hadzalo nejake screany s texom pocas nacitania os ... ako keby bugoval ale len pri nacitani ked bezi uz tak ide v pohode ... je to normalne ? pytam sa lebo prvy krat robim s linuxom

Nevím o co jde, ale myslím, že je to v pořádku pokud běží, neseká se, můžeš dělat cokoli, vše je ok. Šlo přeci o instalaci a ta se zadařila ... nebo?   ;)
« Poslední změna: 22 Prosince 2013, 17:12:52 od K r a k e n »
Víc lidí má víc rozumu. Ten poradí to, ten vono, a pak se dílo podaří.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.