Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktuální ovladače Nvidia a ATI po aktualizaci jádra  (Přečteno 6034 krát)

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Aktuální ovladače Nvidia a ATI po aktualizaci jádra
« kdy: 12 Února 2007, 13:35:39 »
Nepíšu nic nového, ale opakování je matka moudrosti :D. Nedávno zde bylo založeno téma, kde najít aktuální (tj. nové) ovladače pro grafické karty Nvidia a ATI v souvislosti s 3D desktopem. O víkendu proběhla aktualizace jádra v Edgym a jistě se objeví první stížnosti, že po aktualizaci jádra běží pouze příkazová řádka. Než se v oněch neoficiálních repozitářích s ovladači objeví balíky pro novou verzi jádra, nabízím jednoduché řešení pythonovskou aplikací envy. Stačí z uvedeného odkazu stáhnout správnou verzi balíčku (pro Dappera nebo Edgyho), nainstalovat, po nabootování systému s novým jádrem a zalogování v příkazové řádce zadat "envy" a pak už se jen držet pokynů na obrazovce. Jak Alberto Milone na svých stránkách píše, envy:
 
Citace
1) detekuje model vaší grafické karty (podporovány jsou karty ATI a Nvidia)
2) stáhne správnou verzi proprietárního ovladače pro vaši ATI nebo Nvidia kartu ze stránek ATI nebo Nvidia
3) ošetří závislosti (kompilátory, OpenGL, atd.) potřebné k tvorbě modulů
4) nainstaluje ovladač
5) nastaví váš xorg.conf (t.j. konfigurační soubor Xserveru)
6) restartuje váš Xserver (chcete-li)

Ještě nezbývá než upozornit (na domovských stránkách je výstraha červeně), že se může zdát, že program "zůstal viset". Může za to splash screen (prý obyčejně v Kubuntu), řešením je přepnout se Alt+F1 do první konzole.
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 16:56:47 od Anna Taliánová »

mdkako

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Aktuální ovladače Nvidia a ATI po aktualizaci jádra
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2007, 00:46:25 »
díky za " envy " .....zkusil sem snad všechno ale 3d se mi na mojí stařičký gforce2 GTX rozchodit nepodařilo. Než sem objevil "ENVY" ... stačilo se přepnout do druhý konzole a už jenom koukat jak se to pěkně instaluje . Za cca 3 minuty mi chodilo 3D. Ještě jednou dík...)

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Aktuální ovladače Nvidia a ATI po aktualizaci jádra
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2007, 11:31:37 »
Mno,já s tím mám pořád problémy.Už několikrát jsme psal svoje problémy s instalací grafiky. Ani envy mi moc nepomohl.Skusil jsme to i na uplně čistou instalaci ubuntu 6.10 a stejně po instalaci ovladačů,po startu a probéhnutí uSplash mi svítila jen černá obrazovka..ALT+F1 jsem taky vyzkoušel,přepínat mezi konzolema a nic,nenaskočila mi ani ta konzole,tak jsme si musel přes live CD přepsat xorg.conf a teď mi to jede,ale přez "nv" jenom :-/
Maximálně mě napadlo vyzkoušet to na Fiesty,ale nejsem si moc jestej,jestli je Fiesty v takovým stavu,abych si jí nainstaloval,zrovna vývojář nejsem :)
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 16:57:53 od Anna Taliánová »
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Aktuální ovladače Nvidia a ATI po aktualizaci jádra
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2007, 12:07:51 »
Feisty si klidně nainstalujte. Na konsoli se dostanete přes CTRL+ALT+F1 až F9. Zpět do Xserveru je ALT+F7 až F9.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

kaisips

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Aktuální ovladače Nvidia a ATI po aktualizaci jádra
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2007, 12:55:23 »
mam geforce 2 Ti ale ani pomocou envy sa mi nepodarilo aktualizovat ovladac :(. Po instalacii ovladaca sa ma opytalo ci chem restart Xservera dal som yes a nahodilo mi toto ...sudo: /etc/init.d/kdm :command not found. uz neviem vazne ako to spojazdnit.
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 16:59:00 od Anna Taliánová »

cunik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Aktuální ovladače Nvidia a ATI po aktualizaci jádra
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2007, 10:48:22 »
No mně tohle envy moc nepomohlo...Nevíte někdo, jestli to může být tím, že mám monitor připojen přes DVI? (BenQ FP 93, grafika ATI Radeon 9000 Pro)
Podporuje vůbec fglrx DVI?
Při startu grafického režimu monitor najednou zahlásí, že nemá signál, ale když ho připojím přes analog, vše funguje. Open Source ovladač s DVI fungoval, ale obraz byl posunutý asi o 30 px doprava a nešlo s tím nic dělat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.