Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skype, který nejde spustit  (Přečteno 2365 krát)

vlooak123

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Skype, který nejde spustit
« kdy: 06 Dubna 2014, 12:01:35 »
Dobrý den,
nově jsem si dal do pc OS ubuntu 13.10 a začal jsem instalovat nějaké aplikace, které jsem tu chtěl mít. S žádnou nebyl problém, ale když chci nainstalovat Skype, tak ten když spustím, tak se mi nic nezobrazí, ale zobrazuje se mi, jakože je spuštěný. Už jsem tu na téma zabývající se tímto problémem narazil, ale je uzavřené a žádné rady odtamtud mi nepomohly. Ani když v terminálu napíšu skype, chová se to stejně, resp. nenahlásí to žádnou chybu, tváří se, že je spuštěný, ale když se na něj chci podívat, nic nevidím. Prosím nevíte někdo, v čem je problém?
Předem děkuji.

janek-m

  • Host
Re:Skype, který nejde spustit
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2014, 12:16:25 »
Citace
Už jsem tu na téma zabývající se tímto problémem narazil, ale je uzavřené a žádné rady odtamtud mi nepomohly.
A aké to boli postupy??

Ako bolo Skype nainštalované?? myslím tým, bol stiahnutý DEB. balíček zo stránok Skype, alebo bol použitý repozitár Ubuntu??

vlooak123

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Skype, který nejde spustit
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2014, 12:46:37 »
Nejdříve přes terminál vymazat skype, který byl nainstalovaný ze stránek skype.com a všechny soubory, který s ním souvisejí. Poté aktivování zdroj Partneři Canonicalu, následně přes terminál updateování a znova nainstalování skypeu příkazem sudo apt-get install skype. Já jsem právě také nejdříve stahoval deb balíček ze stránek Skype a pak jsem zkoušel i tento postup, ale stále to nepomohlo. Sice tomu moc nerozumím, ale teď jsem narazil na to, že typ souboru toho Skype, přes který se normálně má spouště je Soubor nastavení pracovní plochy (application/x-desktop), což mi připadá divné.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Skype, který nejde spustit
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2014, 23:16:35 »
Sice tomu moc nerozumím, ale teď jsem narazil na to, že typ souboru toho Skype, přes který se normálně má spouště je Soubor nastavení pracovní plochy (application/x-desktop), což mi připadá divné.
To je v pořádku, to jsou všechny spouštěče na ploše.
Ten soubor specifikuje, jak ikona vypadá, co spouští, co to je,...; a uvnitř vypadá zhruba takhle:
Kód: [Vybrat]
#!/usr/bin/env xdg-open
[Desktop Entry]
Name=Skype
Comment=Skype Internet Telephony
Exec=env PULSE_LATENCY_MSEC=60 skype %U
Icon=skype.png
Terminal=false
Type=Application
Encoding=UTF-8
Categories=Network;Application;
MimeType=x-scheme-handler/skype;
X-KDE-Protocols=skype
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Patrik Vejrych

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
Re:Skype, který nejde spustit
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2014, 15:40:32 »
Pokud se zobrazil  symbol skype na liště nahoře. Tak stačí pravým myšidlem  kliknout a zvolit položku spustit. Protože je jen minimalizovaný  v liště.

Patrik Vejrych

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
Re:Skype, který nejde spustit
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2014, 12:28:07 »
V Ubuntu 14.04
Pokud se nezobrazuje symbol skype ( spotify atd.) v system tray
zkus tohle :

Kód: [Vybrat]
sudo apt-add-repository ppa:gurqn/systray-trusty
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

potom

Kód: [Vybrat]
sudo reboot
Případně odzkoušeno i  na 14.10

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install sni-qt:i386
« Poslední změna: 17 Února 2015, 13:08:49 od Patrik Vejrych »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.