Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po instalaci nespustí systém  (Přečteno 942 krát)

Danza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Po instalaci nespustí systém
« kdy: 19 Dubna 2014, 22:15:36 »
Zdravím, dnes jsem zkusil nainstalovat na PC ubuntu 14.04. Instalace proběhla bezproblémů, ale po zadání uživ. hesla naběhne jen základní tapeta, kurzor myši se kterým se dá hýbat ale ikony nikde. PC nereaguje na klávesnici a musím ho vypnout natvrdo. Jsem absolutní začátečník tak budu rád za každou radu.
edit
Instalace byla z vypáleného iso souboru na DVD. verze Ubuntu 14.04 "Trusty Tahr" 64bit. stejný problém je i se spouštěním z live dvd.
« Poslední změna: 19 Dubna 2014, 22:20:24 od Danza »

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Po instalaci nespustí systém
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2014, 22:24:44 »
Zkusím postup od boku: (omlouvám se, že to je přes terminál, jinak to neumím, řešil jsem to také)
1) Zmáčkněte Ctrl+Alt+F1
2) Přihlašte se do terminálu
3) Zadejte
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
sudo apt-get install gnome-panel gnome-session-flashback
sudo service lightdm restart
Poslední příkaz vás vrátí na grafickou přihlašovací obrazovku.
5) Zadejte heslo + vedle jména klepněte na ikonu Ubuntu, a v tom menu, co vyjede vyberte GNOME Flashback (Metacity).
Jak rozchodit Unity netuším.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Danza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Po instalaci nespustí systém
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2014, 22:40:37 »
Bohužel se mi nedaří přihlásit, vyskočí na me ,,název pc login:'' ať zadám co vyskočí na mě ,,password'' kam nemůžu zadat nic jen zmáčknout enter a vyjede incorect login, jak zjistím login? Omlouvám se za tak stupidní otázky ale přes tohle jsem opravdu dřevák.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Po instalaci nespustí systém
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2014, 22:43:39 »
Uživatelské jméno je to, co jste v instalátoru zadal jako "uživatelské jméno": http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD#krok_7_-_vytvo%C5%99en%C3%AD_u%C5%BEivatele
U hesla je to podobné.
EDIT: U hesla si nikdy nic nikomu nezobrazuje, ale ve skutečnosti se píše - to je opatření proti koukání přes rameno :)
« Poslední změna: 19 Dubna 2014, 22:45:26 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

janek-m

  • Host
Re:Po instalaci nespustí systém
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2014, 22:46:36 »
Citace
Instalace byla z vypáleného iso souboru na DVD. verze Ubuntu 14.04 "Trusty Tahr" 64bit. stejný problém je i se spouštěním z live dvd.
Tu by som videl hlavný problém. Ak Live systém (Ubuntu vyskúšať) nefungoval správne, tak pravdepodobne (skôr isto) nepôjde ani po nainštalovaní.
Treba overiť, či bol ISO súbor stiahnutý dobre - kontrola MD5Sum a skontrolovať, či bolo ISO napálené správne.

Danza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Po instalaci nespustí systém
« Odpověď #5 kdy: 19 Dubna 2014, 23:15:02 »
Jakub Vaněk: ok zítra to vyzkouším dnes už na to nemam nervy.
janek-m: bohužel už nemám možnost jak vyzkoušet, píšu z netbooku bez mechaniky, při nejhoršim zkusim udělat bootovací flashku.

Danza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Po instalaci nespustí systém
« Odpověď #6 kdy: 19 Dubna 2014, 23:51:41 »
Nakonec mi to nedalo a zkusil sem to ještě teď, problém vyřešen. Děkuju moc za radu ušetřilo mi to spustu nervů  ;)
Možná, že se tady na fóru ještě ukážu, protože uvažuju o ubuntu do netbooku jen si nejsem moc jist jestli to má cenu... Přeji hezký večer a ještě jednou děkuju.
« Poslední změna: 19 Dubna 2014, 23:55:52 od Danza »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.