Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace z minimal ISO 14.04 (Thrusty) z flash  (Přečteno 886 krát)

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Instalace z minimal ISO 14.04 (Thrusty) z flash
« kdy: 03 Července 2014, 23:09:32 »
První co by mělo zaznít, na pevném disku byla Vista a za ní Fedora 20, instalovaná bez jediného problému z neinstall ISO. Protože jsem chtél (musel) přeinstalovat Visty a instalovat Ubuntu zformátoval jsem Fedoru, z Grubu bylo stále možné zavádět Visty. Pak jsem instaloval Visty do toho samého místa a k mému překvapení po instalaci tam Grub zůstal jak byl, i když se tvrdí, že Visty si pokaždé svůj zavaděč instalují do MBR. Visty jsem tedy zaváděl z Grubu. Je to disk s MS-DOS tabulkou. Pak následuje instalace Ubuntu, u druhého pokusu  (viz příběch dole) už je obnovený Windows zavaděč z opravárenského cd od Paragonu, protože ani Gparted na SystemRescuecd nedokázal pomoci a instalačku Vist mám omezenou (nelze provádět opravy).
 
Pokoušel jsem instalaci z flešky kdy byla zasunuta po celou dobu, jenže to selhávalo u kroku instalace zavaděče Grub 2 (nemožnost výběru kam instalovat) i LiLo (možný výběr kam). Totiž flash se připojila jako sda a pevný disk byl sdb, a mám podezření, že Grub zkoušel hledat boot na flash.
Pevný disk jsem měl rozdělený takto (to s tím možná i souvisí ale budu mít dotaz nesouvisící)
1. VistaOS (primární)
5. Swap (logický LV)
6. /boot (logický LV)
7. / (logický LV)
8. /home (LV)
5-8 (VG)
Vždy oddíly nastavuji ručně ale občas zkouším jen bez zápisu asistované rozdělení. Chybí mi tam možnost pro LVM, použít dostupné volné místo pokud je tam jen ta Vista a za ní je nenaformátované místo, vždy chce použít LVM tak, že by mi smazal ty Visty. Naznačuje mi to, že LVM nemůžu použít pokud jsou na tom ty Visty, že by to bylo problematické? i když u ručního rozdělení, nic nevhodného nehlásí a lze se dostat až k instalaci základního systému.

2. pokus jsem jen zkoušel na otestování jestli budu mít větší úspěch s Grubem. Totiž našel jsem na AskUbuntu možné řešení, když vytáhnu chvíli po načtení z flash tu flash protože se načetla do paměti.
Opravdu to pomáhá, a instalátor rzpozná pevný disk jako jediný tedy sda. Disk sda byl teď naporcovaný takto
1. Vista 2. swap 3. / 4. /home (všechny primární)
Jenže, ono to nevidělo ani jeden oddíl z těch čtyř, jen se ukázal disk sda. Ani možnost rozdělení nenabízelo "ruční" dělení. Klepnul jsem tedy na ten disk ale jen mi to chtělo zapsat novou tabulku na disku, takže bych přišel i o ty Windows, samozřejmě to jsem neudělal.

Ještě zkusím vypálit cd, ale musel jsem se podělit protože rádbych Ubuntu instaloval z minimalu. Zkoušel jsem jak instalaci normal tak tu expert vždy se to podělalo na těch místech jak u toho prvního pokusu tak ..

A co se týče instalování jen balíků přes Aptitude z v minimalu, nemusí jít některé instalovat když se předtím zatrhne zdroj extras.ubuntu.com kvůli chybě nemožnosti získat veřejný klíč.
« Poslední změna: 04 Července 2014, 00:21:30 od jadd »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.