Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke  (Přečteno 3964 krát)

LuboN78

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« kdy: 22 Července 2014, 14:40:15 »
Ahojte,

chcem si nainstalovat OS na USB flash disk, tak ako sa instaluje na klasicky HDD (tzn. nie ako USB live).

Mam skusennosti s Lubuntu - relativne celkom dobre to bezi (az na obcasne zaseky) ale nie celkom mi vyhovuje.

Uvazujem nad Xubuntu 14.04. Mate niekto skusennosti z hladiska I/O diskovych operacii, ci je velky rozdiel medzi Lubuntu a Xubuntu?

Co sa tyka porovnania spotreby RAM, CPU to sa mi podarilo vygooglit ale kedze cely system bude bezat na USB flash-ke zaujima ma skor ako su na tom Lubuntu a Xubuntu z hladiska zapisov na disk.

USB disk bude zapichnuty na PC s Corei3 (HD4000) s 8GB RAM ale uzke hrdlo je nevykony 32 GB USB flash disk.

Vdaka.



Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2014, 22:18:04 »
......obojí je ubuntu, takže by se lišit nic nemělo.

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2014, 06:09:31 »
Ach jo. Ubuntu je Ubuntu! Je jedno jaké nainstaluješ prostředí - pořád je to Ubuntu! A každý Debian-like OS se dá na USB nainstalovat...

LuboN78

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2014, 09:23:29 »
Nemam problem so samotnou instalaciou. Ide o to, ze ked nainstalujjem napr. Kubuntu tak predpokladam, ze na flashke to bude ovela pomalsie ako lubuntu. Bude to na flasku viacej zapisovat (pri masivnom zapisovani radi flasky odchadzaju ...)  a vacsie objemy dat citat.  Ale mne ide o porovnanie lubuntu vs xubuntu z tohto hladiska.

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2014, 09:31:32 »
Tož - XFCE na ton bude lépe. Poněvadž je menší, méně náročné...

LuboN78

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #5 kdy: 23 Července 2014, 09:38:02 »
Tož - XFCE na ton bude lépe. Poněvadž je menší, méně náročné...

bude lepsie na tom nez lxde?

Myslel som si, ze lubuntu je menej narozne ako xubuntu .. len neviem o kolko ...

Samms

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 297
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #6 kdy: 23 Července 2014, 09:52:23 »
XFCE má závislosti jen na základních X a Thunaru. Zato Lubuntu na mnohem více softwaru... (LXDE má to co XFCE a ještě něco navíc) Možná ale to co má LXDE navíc právě ulehčuje náročnost - nevím - já bych se vsadil, že když je XFCE menší, že bude méně náročné...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2014, 12:48:23 »
Panebože Samms... :(

Lubo, prostředí LXDE (např. distro Lubuntu) je méně náročné, než prostředí XFCE4 (např. distro Xubuntu). Tudíž i zápisu by mělo být méně.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

LuboN78

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #8 kdy: 23 Července 2014, 15:19:50 »
Myslel som si, ze Lubuntu bude menej narocne. Len sa mi nepodarilo vygooglit o kolko cca (v oblasti prace s diskom).
Nevadi, skusim si ho nainstalovat a uvidim.
dik.

LuboN78

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #9 kdy: 08 Srpna 2014, 11:45:04 »
Tak zopar praktickych skusennosti, ak by to niekoho zaujimalo:

- subjektivne sa mi javi praca (s mojim HW) v xubuntu rovnako svizna ako v lubuntu - ziaden rozdiel (co sa deje na pozadi, kolko zapisov a citani to neviem)
- hlavne na zaciatku po boote trochu tuhne (zaseky, rovnako ako v lubuntu) kym sa nacashuje do RAM, potom to fici bez problemov
-  xfce je predsa len trosku vyspelejsie v porovnani s lxde - uzivatelsky komfortnejsie (aspon podla mna)
 - mozno by este pomohlo zoptimalizovat trochu system, podobne ako pri SSD - napr. vypnut cache pri firefoxe, kvoli ochrane USB disku

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #10 kdy: 11 Srpna 2014, 15:32:22 »
... ze ked nainstalujjem napr. Kubuntu tak predpokladam, ze na flashke to bude ovela pomalsie ako lubuntu. Bude to na flasku viacej zapisovat (pri masivnom zapisovani radi flasky odchadzaju ...)  ...

Jen ze zvědavosti, proč by měl systém s KDE (Kubuntu) více zapisovat na disk? Chápu, že musí víc šahat na disk - číst (v případě náročnějších programů), ale tomu zápisu nerozumím.

Co takhle ještě namapovat /tmp do RAMky? Snad by to neměl být ve vašem případě problém, když máte k dispozici až 8GB RAM.  ;)
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

LuboN78

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #11 kdy: 13 Srpna 2014, 14:37:16 »
... ze ked nainstalujjem napr. Kubuntu tak predpokladam, ze na flashke to bude ovela pomalsie ako lubuntu. Bude to na flasku viacej zapisovat (pri masivnom zapisovani radi flasky odchadzaju ...)  ...

Jen ze zvědavosti, proč by měl systém s KDE (Kubuntu) více zapisovat na disk? Chápu, že musí víc šahat na disk - číst (v případě náročnějších programů), ale tomu zápisu nerozumím.

Co takhle ještě namapovat /tmp do RAMky? Snad by to neměl být ve vašem případě problém, když máte k dispozici až 8GB RAM.  ;)

Neviem preco by malo KDE viac zapisovat na disk. Len predpokladam (mozno chybne) ze ano, kedze je vacsie ako napr. LXDE tak viac cita aj zapisuje. Vlastne to som sa pytal hned v prvom prispevku .. len mi islo o porovnanie LXDE a XFC.


/tmp do RAM-ky ... ano bude to lepsie z hladiska zivotnosti flash-ky.
Len tak mimochodom z hladiska bezpecnosti systemu je to rovnake ci je to v RAM alebo na disku?

Odra

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 461
  • Docendo discimus.
Re:Lubuntu vs Xubuntu na USB flashke
« Odpověď #12 kdy: 13 Srpna 2014, 15:34:29 »
Len tak mimochodom z hladiska bezpecnosti systemu je to rovnake ci je to v RAM alebo na disku?

Pokud neřešíš samotné šifrování pomocí LVM a LUKS, tak je podle mě jedno, jestli máš nešifrované data v tmp na disku nebo namapované do RAM.
Audi, vide, tace.
ddg.gg , DNSCrypt

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.