Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox v Xubuntu  (Přečteno 2038 krát)

Mike8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Firefox v Xubuntu
« kdy: 29 Září 2014, 17:08:31 »
Ahoj, mám netbook přítelkyně: Acer Aspire One D257, Intel® Atom™ CPU N570 @ 1.66GHz × 4 , 1GB RAM.
Mám zakázáno cokoliv měnit :-) nesnáší změny. Já používám Ubuntu již velmi dlouho (nyní 14.04 ) a nikdy jsem nepotřeboval tady zakládat vlákno, vždy jsem tady našel, to co jsem potřeboval, až teď.
Před dvěma rokama jsem přítelkyni přesvědčil, že W7 starter jsou na nic a to mi dalo spoustu práce.
Nakonec Ubuntu 12.10, zvykla si a naprostá spokojenost. Teď, když skončila podpora, tak jsem ji tam dal Ubuntu 12.04 LTS a ok.
Ale na můj vkus na tento stroj je to pomalý. Zkusil jsem Lubuntu a Xubuntu. Rychlost o dost lepší, ALE :-)
V Ubuntu Firefox zabere 2 horní řádky a ve stavovým se zobrazují ostatní info. V Xubuntu Firefox zabere 3 řádky. Přitom v tom horním je jen to info, které se v Ubuntu umí zobrazit v horním stavovým panelu. Já bych to moc neřešil, ale na 10" je to dost znát. Na moji radu F11 odpověď : "a kde mám ty hodiny nahoře?" :-)
Takže dotaz: má s tím někdo zkušenost, nějaký skin atd.....?
Jinak tam nechám Ubuntu 12.04, ale radši bych, co nejmodernější systém.

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Firefox v Xubuntu
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2014, 19:39:03 »
Nepomohlo by odstrániť dekoráciu okna firefox-u? Potom sa dá presúvať pomocou myšky a ľavého Alt, a na celú obrazovku sa prepne len dvojklikom do okna.(ff - neprepne, je nutné stlačiť alt a kliknúť pravým myš-ítkom) Mne tak funguje vlc v ubuntu. Mám to nastavené cez compiz config. Neviem ako to má poriešené xubu :-\ Ber to, ako postrčenie ;)
Edit
alebo xubuntu-how-to-put-maximized-windows.html



Edit2
Ako na to tak pozerám tak počet riadkov ti to asi neuberie. :( Nejak sa mi nechce sťahovať xubu, aby som to skúšal azda ti niekto help-ne  :)

Alebo doplnok do ff? http://www.webupd8.org/2011/03/firefox-4-get-tabs-in-title-bar-like.html je to z 2011-teho, ale ešte existujú.
« Poslední změna: 29 Září 2014, 20:18:27 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

Mike8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Firefox v Xubuntu
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2014, 21:22:44 »
Tohle asi není ono. Tohle si myslím zvládám. Spíš jde o to, jestli s tím má někdo zkušenost. Nebráním se jiné distribuci, ale s ženskejma jsou v tomhle potíže :-)
Teda ne jenom s nima, kolega v práci koukal jako blázen na Linux :-)

voltaren

  • Host
Re:Firefox v Xubuntu
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2014, 18:29:34 »
Celkom nerozumiem, čo vlastne chceš. Čo tak prispôsobiť prostredie? http://www.linuxexpres.cz/praxe/tipy-a-triky-pro-pepu-i  http://www.linuxexpres.cz/praxe/tipy-a-triky-pro-pepu-ii

Mike8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Firefox v Xubuntu
« Odpověď #4 kdy: 02 Října 2014, 12:41:32 »
Díky Dano V a voltaren. Zkoušel jsem vše možné a nakonec jsem to vyladil. V podstatě jsem chtěl aby se prostředí v Xubuntu chovalo jako Gnome v Ubuntu. Problém nebyl ve Firefoxu. V Ubuntu se mi líbí, že horní panel, když na něj najedu myší, tak nabídne Soubor, Úpravy, Zobrazení atd. Tím vlastně ušetří jeden panel na displeji. To je vše. Takže jsem upravil horní panel v Xubuntu tak, že se to chová skoro stejně. Ten jeden panel ( řádek ) jsem ušetřil.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Firefox v Xubuntu
« Odpověď #5 kdy: 02 Října 2014, 14:30:40 »
Když už to je OK, tak by pro ostatní mohlo být zajímavé, jak to provést. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Mike8

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Firefox v Xubuntu
« Odpověď #6 kdy: 02 Října 2014, 17:30:41 »
Sorry, chtěl jsem to napsat, ale neměl jsem ten netbook u sebe. Xubuntu: panel nahoře, pravý klik, nastavení panelu zaškrtnout "nerezervovat prostor na okrajích". Hned se vše posune výš o jeden panel. Abych mohl ovládat vpravo" - + x" musím v nastavení panelu tamtéž změnit délku panelu cca 95%. Přijdu o možnost vlevo ovládat zarolovat atd. ( ale to přítelkyně nikdy nepoužije ), ale ušetřím na ploše cca 25 pixelů na výšku a to je u 10" znát.
V Lubuntu je to podobné, jen je tam možnost si udělat místo i vlevo vedle panelu a tak tam je možno ovládat i tu ikonu.
Díky všem Michal


zdeans

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re:Firefox v Xubuntu
« Odpověď #7 kdy: 14 Října 2014, 19:57:03 »
A pokud chceš ještě více ušetřit místa na obrazovce tak si ve Firefoxu povol "Režim celé obrazovky" , při najetí myši úplně nahoru se lišta objeví, jinak je schovaná.
Asus M5A99FX Pro r2.0 AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor (Vishera FX-6300), Ram: 8GB DDR3 1866Mhz, nVidia GeForce GTX 960 2GB, HDD: Samsung SP2504C 250GB, WD Caviar Blue 500GB
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.