Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nepřístupné oddíly Windows 8  (Přečteno 1513 krát)

mickkey

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Nepřístupné oddíly Windows 8
« kdy: 27 Listopadu 2014, 10:07:02 »
Ahoj, může mi někdo poradit co mám udělat, abych viděl v Ubuntu disky Windows 8? Pokaždé je mi přístup k těmto diskům zamítnut a nikde jsem nenašel návod jak to vyřešit. Potřebuju to vědět kvůli zálohování dat. Díky

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Nepřístupné oddíly Windows 8
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2014, 10:53:57 »
Prečti si pravidla fora -> Jak se správně ptát
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Nepřístupné oddíly Windows 8
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2014, 19:46:44 »
musíš ty windows vypnout, zahibernované ti zamknou disky. A prosím tě se nehádej, že je máš vypnuté  :D tohle si řeš na windows fóru. Jen tak ze zvědavosti, pokud windows restartuješ, tak v ubuntu jsou disky v pohodě přístupné?

Ondra Kadlec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Nepřístupné oddíly Windows 8
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2014, 22:37:53 »
... problém je v tom že v tom, že W8/8.1 rozumí tlačítku "Vypnout" jako "hibernuj se". Takže je nutné v příkazové řádce zadat: shutdown -s -t 1 . Tak se počítač vypne stejně jako to dělali dřívější Windows a budeš moct na oddíly přistupovat i z Ubuntu ;)
- Jinak jak už naznačil Cuore, tak by mělo stačit i jenom restartovat. (to samé jako by v CMD udělalo shutdown -r -t 1 )

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Nepřístupné oddíly Windows 8
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2014, 12:45:25 »
... problém je v tom že v tom, že W8/8.1 rozumí tlačítku "Vypnout" jako "hibernuj se". Takže je nutné v příkazové řádce zadat: shutdown -s -t 1 . Tak se počítač vypne stejně jako to dělali dřívější Windows a budeš moct na oddíly přistupovat i z Ubuntu ;)
- Jinak jak už naznačil Cuore, tak by mělo stačit i jenom restartovat. (to samé jako by v CMD udělalo shutdown -r -t 1 )

Chtěl bych tě poopravit.

Win8/8.1 rozumí tlačítku "Vypnout" jako "Uspat se" ... v podstatě se ty laptopy (i PC) nikdy nevypnou ... ale u 8.1 to naštěstí lze nastavit.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

Dimitrij Fedoryno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Re:Nepřístupné oddíly Windows 8
« Odpověď #5 kdy: 29 Listopadu 2014, 22:53:34 »
Zdravím,
pokud se jedná o dual boot s win 8.1 tak windows 8 & 8.1 tlačítku vypnout rozumí "hybernovat". Jak bylo už výše zmíněno.
Avšak pokud chcete docílit přístupu na win. disky z linuxu, musíte si nejprve vypnout rychlý start v nastavení. Následně vypnout pc pomocí commandu
Kód: [Vybrat]
shutdown -r -t 0.
Následně nastartuj ubuntu, mělo by ti to fungovat.
Arch Linux, Intel Core i7 3930K 3,3 GHz (6x) (3,8 GHz) 12mb, 32 GB DDR3 - 1 600 MHz, 2 TB (240 GB SSD), GeForce GTX660 - 1 536 MB - stram-cpu 1 920ks, 875 W

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Nepřístupné oddíly Windows 8
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2014, 12:39:55 »
anebo jednoduše to ve win vypnout
ovládací panely → hardware a zvuk → možnosti napájení → nastavení tlačítek napájení → tam odškrtnout zapnout rychlé spuštění (doporučeno)

Ondra Kadlec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re:Nepřístupné oddíly Windows 8
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2014, 21:43:01 »
Chtěl bych tě poopravit.

Win8/8.1 rozumí tlačítku "Vypnout" jako "Uspat se" ... v podstatě se ty laptopy (i PC) nikdy nevypnou ... ale u 8.1 to naštěstí lze nastavit.

Díky :) ono se mi to plete hlavně proto, že hibernace na Ubu hibernuje a na Win uspává... nebo naopak? -Každopádně ve Windows 8 "vypnout" neznamená vypnout.

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Nepřístupné oddíly Windows 8
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2014, 21:47:49 »
Chtěl bych tě poopravit.

Win8/8.1 rozumí tlačítku "Vypnout" jako "Uspat se" ... v podstatě se ty laptopy (i PC) nikdy nevypnou ... ale u 8.1 to naštěstí lze nastavit.

Díky :) ono se mi to plete hlavně proto, že hibernace na Ubu hibernuje a na Win uspává... nebo naopak? -Každopádně ve Windows 8 "vypnout" neznamená vypnout.
Nee, technicky je to stejné, i Ubu i Win když hibernuje tak hibernuje, když uspává tak uspává, když vypíná tak vypíná.
Jen ti blbci v M$ a u výrobců nastavují na všechny volby jen uspání. V podstatě se laptop na několik nanosec vypne jen při restartu.... ale ten musíš vyvolat u W8 ručně, a nebo po velké aktualizaci.

Jinak by nedokázali to že je W8 rychlé při startu, protože nastartuje za, kolik to dává Asus 8sec ?,  super rychle.
Stačí tomu vytáhnout baterku, a zjistíš, že start W8 je stejně tragický jako všechny ostatní Windows.... když to nemáš na SSD HDD.....
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.