Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konverze kódování v DBF [VYŘEŠENO]  (Přečteno 1905 krát)

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Konverze kódování v DBF [VYŘEŠENO]
« kdy: 30 Ledna 2015, 22:33:27 »
Ahoj.

Existuje nějaký způsob, jak provést konverzi DBF souboru z kódu Kamenických CP895 na cp1250?
Nedaří se mi najít nic, co by mělo fungovat pod Linuxem.
Konvertovaný soubor by měl vzniknout ideálně též v DBF nebo CSV.
« Poslední změna: 11 Února 2015, 20:23:26 od Tauchy »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Konverze kódování v DBF
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2015, 22:58:41 »
Netusim co je DBF, ale "cstocs" by to mel zvladnout
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Konverze kódování v DBF
« Odpověď #2 kdy: 31 Ledna 2015, 08:09:02 »
DBF je starý soubor databáse. Na Windows se s ním pracuje pomocí BDE, na Linuxu bych to viděl pracovat pomocí wine. Obvykle se s ním pracovalo pomocí vývojového prostředí Delphi, i když to pro BDE nebyl nativní soubor.
Pro linux jsem našel třeba toto, ale nevím jestli to umí export do csv.  http://sdteffen.de/gtkdbfeditor/
Taky jsem našel tohle http://www.whitetown.com/cdbflinux/, to ten export v plné verzi umí, ale nevím umí-li ho trial.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Tauchy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re:Konverze kódování v DBF
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2015, 20:22:54 »
Ahoj.
Tak problém vyřešen. Kódování jsem vyřešil přes externí program pro Windows, který jsem stáhl na Slunečnici tuším.
Je toho na internetu spoustu.
Jinak většina DBF souborů jdou otevřít v LibreOffice, jenom tyhle soubory se nechtěly nakódovat správně :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.