Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po instalaci grafického ovladače nejde spustit  (Přečteno 1582 krát)

Martin21000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Po instalaci grafického ovladače nejde spustit
« kdy: 31 Ledna 2015, 19:03:33 »
Zdravím,

snažil jsem se prohledat celé fórum ale nikde jsem nenarazil na odpověď, kterou hledám.
Před 3 dny jsem si nainstaloval "vedle" Windows 7 také Ubuntu. Jenže jsem zjistil, že Ubuntu není schopen přepínat mezi dvěma grafickými kartami. Tudíž jsem se rozhodl se porozhlédnout po fóru a trochu zbrkle se inspirovat jedním podobným problémem. http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=70093.0

Do terminálu jsem napsal tedy sudo apt-get install fglrx fglrx-pxpress, nainstaloval jsem si tedy Catalyst Control Center a zkusil restartovat, jenomže po restartu už mi Ubuntu nenajelo a hlásilo mi to chybu "The system is running in low-graphics mode".

Přes tuto chybu se nyní nemůžu dostat a nevím jak dál. Věřím, že se zde najde odborník, který si s tím bude vědět rady. :-)

Budu vděčný za každou radu!

PS: primární graf. karta Intel HD Graphics HD 4000 a sekundární NVIDIA GeForce GT 630M.
PSS: nešlo by to udělat podle tohoto návodu? http://askubuntu.com/questions/141606/how-to-fix-the-system-is-running-in-low-graphics-mode-error
Raději se chci předem zeptat, než udělám zase nějakou unáhlenost a budu muset systém přeinstalovávat rovnou celý.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Po instalaci grafického ovladače nejde spustit
« Odpověď #1 kdy: 31 Ledna 2015, 21:09:30 »
Cože si děláš srandu  ::) instalovat fglrx na nvidii  :-\
Co takhle otestovat ten postup instalace jen místo install použít remove přečti si wiki, tam to máš.
http://wiki.ubuntu.cz/grafické_karty_amd

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Po instalaci grafického ovladače nejde spustit
« Odpověď #2 kdy: 31 Ledna 2015, 21:17:48 »
Catalyst pro grafickou kartu NVIDIA ?????
nedaávej failsafex ale dej root a připoj následujícím příkazem disky i pro zápis:
Kód: [Vybrat]
mount -o remount,rw /potom odinstaluj Catalyst:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get purge fglrxPak se zkus přihlási a pokračuj podle tohoto návodu: http://wiki.ubuntu.cz/bumblebee
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Martin21000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Po instalaci grafického ovladače nejde spustit
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2015, 14:56:14 »
Postupoval jsem takhle. Pustil jsem si root a do něj napsal
Kód: [Vybrat]
mount -o remount,rw / a poté
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get purge fglrx. Odstraňovaná velikost odpovídala velikosti balíčku, který jsem instalovat. Takže jsem si myslel, že už bude po problémech, jenže nebylo. Stále to hlásilo stejnou chybovou hlášku.

Zkusil jsem tedy i druhou radu. Znova jsem najel do rootu a zadal kód
Kód: [Vybrat]
mount -o remount,rw /. Po něm jsem zadal
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev* xorg-driver-fglrx a pak ještě
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon ale stále beze změny.

Netušíte, jak bych mohl postupovat dále?

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Po instalaci grafického ovladače nejde spustit
« Odpověď #4 kdy: 01 Února 2015, 18:30:57 »
no určitě bych odstranil xorg.conf, měl by být v /etc/X11, pak restart a snad systém naběhne do otevřeného ovladače.
Pak pokud by to nenaběhlo možná reinstal vesa, asi nějak takhle
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install xserver-xorg-video-vesa

Martin21000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Po instalaci grafického ovladače nejde spustit
« Odpověď #5 kdy: 02 Února 2015, 19:45:30 »
Odzkoušeno a také bez výsledku. Vymazal jsem všechny soubory co začínaly xorg.conf. Příkaz také odzkoušen a nic.

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Po instalaci grafického ovladače nejde spustit
« Odpověď #6 kdy: 02 Února 2015, 19:55:15 »
mysím si že toto se nemělo odstraňovat
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install --reinstall xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon

Martin21000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Po instalaci grafického ovladače nejde spustit
« Odpověď #7 kdy: 02 Února 2015, 20:15:27 »
marun:
To jsem ani neodstraňoval.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.