Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Postfix - příjem a předávání pošty pro neexistující uživatele  (Přečteno 4040 krát)

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Dobrý den,

1) server nejakyhosting.cz přijímá poštu pro xxx.cz
2) server na server.xxx.cz tu poštu odtamtud pomocí pop3 stahuje. sedí uvnitř LANu a koncoví uživatelé na LANu jej mají jako pop3 a smtp server.
3) mimo LAN existuje server mail.xxx.cz (s patřičným MX záznamem) na kterém běží postfix + dovecot v nastavení pro IMAP a obsluhuje 2 emaily neco@xxx.cz. posta pro tyto emaily se na něj dostává přes POP3 z nejakyhosting.cz. ti dva uživatelé mají klienta (TB) nastaveného pro IMAP účet.

Teď samozřejmě nastává situace, kdy uživatel s imapem chce poslat něco uživateli, který není na imapu a odeslání je serverem mail.xxx.cz odmítnuto protože nenajde u sebe odpovídajícího uživatele. Hledal jsem, ale nenašel, proto se ptám - Existuje nějaký způsob jak postfixu říct - i když toho uživatele neznáš, přijmi jakýkoliv email pro doménu xxx.cz a pokud nemáš lokálního uživatele, tak ho přepošli na nejakyhosting.cz.

Díky,

m1727
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Postfix - příjem a předávání pošty pro neexistující uživatele
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2015, 12:37:24 »
1) server nejakyserver.cz relayuje/transportuje (etc/postfix/transports) prichozi postu do nejakych dalsich destinaci vc. xxx.cz
2) server xxx.cz posle zpatky 450, pokud nezna daneho uzivatele (tzn email je na prvnim postfixu "bounced" ..
3) jestli klienti pouzivaji popx nebo imap je uplne jedno a nesouvisi to s dorucovanim posty


to co popisujes mi pripada nejake opravdu divne nastaveni
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:Postfix - příjem a předávání pošty pro neexistující uživatele
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2015, 13:48:04 »
jj, je to matlanice.

ad 2) ano, to vím. a jak mu říct, aby to nedělat, ale poslal dál?
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Postfix - příjem a předávání pošty pro neexistující uživatele
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2015, 17:14:29 »
Prazvláštní, nicméně by to mohl řešit backup relay.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:Postfix - příjem a předávání pošty pro neexistující uživatele
« Odpověď #4 kdy: 31 Března 2015, 20:40:08 »
Díky, pohledám
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:Postfix - příjem a předávání pošty pro neexistující uživatele
« Odpověď #5 kdy: 21 Dubna 2015, 08:17:24 »
Ahoj,

povedlo se to pořešit? Myslím že by to měl vyřešit transport, tabulka bude říkat, že ty dva emaily se odbaví lokálně ostatní pres nejakyhosting.cz
Kód: [Vybrat]
neco@xxx.cz            :
neco2@xxx.cz           :
xxx.cz                 smtp:nejakyhosting.cz:25
jabber: etnyx@jabbim.cz

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:Postfix - příjem a předávání pošty pro neexistující uživatele
« Odpověď #6 kdy: 21 Dubna 2015, 22:07:55 »
Ahoj,

ani ne. spíš ale proto, že jsem všechny uživatele z LANu server.xxx.cz přehodil na mail.xxx.cz a teď jsou na IMAPu všichni.

m.
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.