Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Double Commander - Start v určené složce  (Přečteno 4261 krát)

SAiMi

  • Host
Double Commander - Start v určené složce
« kdy: 30 Března 2015, 10:18:28 »
Přátelé,
ovládla mě slepota že nevidím tuhle možnost, nebo není v nastavení jak zadat ve kterých složkách bude Double Commander startovat?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #1 kdy: 30 Března 2015, 14:31:11 »
Nj, taky jsem to nenašel. A to jsem si myslel, že to tam je. Dříve bylo "uložit pozici okna" či tak nějak, nyní to tam není.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #2 kdy: 30 Března 2015, 15:12:39 »
vyber si danou složku, kterou chceš mít jako default, pak
PTM na záložku -> Předvolby záložky -> následně vybrat dle potřeby (já mám např. nastaveno "Uzavřeno s povolenou změnou adresáře")
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #3 kdy: 30 Března 2015, 16:05:38 »
Ahoj; nevadí, že se přidám z otázkou ?

Když jsem si vybíral FM pro Linux, tak jsem, po přečtení vašich názorů a popisů jednotlivých možností, se přiklonil právě k DC.  Velmi mne zaujaly věty o tom, že DC podporuje pluginy pro Total Commander. Nicméně se mi nepodařilo žádný nainstalovat - nevíte jak se to dělá? Nebo to bylo jen připodobnění (formulace však vedla k této domněnce) a DC má vlastní pluginy? A ty, kdyžtak, seženu kde?
Hezký den.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

SAiMi

  • Host
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #4 kdy: 30 Března 2015, 18:43:52 »
macu
Perfektní, děkuji moc! ;) K+

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #5 kdy: 30 Března 2015, 18:51:50 »
a DC má vlastní pluginy? A ty, kdyžtak, seženu kde?
Hezký den.

Na internetu : http://www.strejda-google.cz/#double+commander+plugins
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #6 kdy: 31 Března 2015, 17:48:35 »
Hlavně mi šlo o tu odpověď, jak to je. Přečetl jsem článek na Root.cz a tam je psáno, že podporuje zásuvné moduly pro TC. Ale nevyplývá mi z toho jestli jen ten pro Win nebo jestli to umí i ten v Ubuntu. A jestli ano, tak mě se to nepovedlo a pak jsem to dělal špatně a ptám se jak to dělat dobře.

? ? ?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #7 kdy: 31 Března 2015, 22:04:08 »
Tak jestli jsi ten článek četl, víš, že je tam napsáno :

 "Jednou z největších výhod Total Commanderu je dle mého soudu podpora zásuvných modulů (wcx, wdx, wlx)"

To samé u Double commanderu. Takže ten odkaz by měl být : http://www.strejda-google.cz/#total+commander+plugins

To samé další věta

 "Instalace je zcela bezproblémová jak ve Windows, tak také pod Ubuntu, takže se nedá předpokládat, že by tomu někde mělo být jinak. "

Pročíst ještě jednou : http://www.root.cz/clanky/double-commander-umi-vyuzit-rozsireni-z-total-commanderu/
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Pablos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
  • Linux Mint 17.3 MATE
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #8 kdy: 02 Dubna 2015, 10:36:14 »
Bezproblémová je len inštalácia samotného programu, ale pluginy písané pre windows verziu mu na linuxovéj nebudú fungovať, načo ťa upozorní aj samotný program. Iba ak by všetko nainštaloval do wine-u.

Ešte komentár od autora DC.
Plugins from Total Commander without recompiling can be used only under Windows version of Double Commander.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #9 kdy: 03 Dubna 2015, 01:12:20 »
No jasně, dej mi mínus, že já se s tím vůbec zabejvám...
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

SAiMi

  • Host
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #10 kdy: 03 Dubna 2015, 01:19:35 »
Dal jsem ti K+, aby se to srovnalo ;)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #11 kdy: 05 Dubna 2015, 12:08:41 »
Chlapi v pohodě - není třeba někoho mínusovat, za to, že se s někým nemazlí. Jsem tu od toho, abych se něco přiučil - pohlazení hledám jinde. Naopak jsem vděčný každému, kdo se tu ve svém volném čase zabývá druhými.

Někdy holt nastane situace, kdy se odkazuje na nějaký ofiko článek a ten článek není napsán tak úplně slohově správně. A pak je možná dvojí interpretace - někdy i trojí :-) - a může vzniknout nedorozumění. A to je i případ tohoto článku. Autor to nešťastně formuloval s přímou návazností na věty o pluginech, ale evidentně se ukázalo, že se ve skutečnosti vrátil k samotné počáteční instalaci samotné aplikace a tu popisoval jako jednoduchou a bezproblémovou v obou typech OS.

Všichni +
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Double Commander - Start v určené složce
« Odpověď #12 kdy: 05 Dubna 2015, 17:59:02 »
Citace
Plugins from Total Commander without recompiling can be used only under Windows version of Double Commander.

Tohle by mě zajímalo - ta možnost kompilace.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.