Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Klávesnice ani SSH po aktualizace nefunguje  (Přečteno 1524 krát)

Bari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Klávesnice ani SSH po aktualizace nefunguje
« kdy: 01 Dubna 2015, 21:47:37 »
Zdravím.

Mám takový dost velký problém. Dělal jsem upgrade z 12.04 na 14.04 u svého domácího serveru (Ubuntu Server bez GUI) a po upgrade nefunguje ani klávesnice ani SSH.

Klávesnice v BIOS normálně funguje, ale jak nabootuje Ubuntu, tak už nic. Ani CAPS LOCK nejde přepnout. Zkoušel jsem i jinou klávesnici (obě USB) i jiný port a stále stejný výsledek. Když zkusím Recovery mode, zasekne se to na stavu viz příloha. (APC CS 500 je moje UPS připojené přes USB, když ji odpojím, tak se to zasekne na tom řádku md0: p1 o jedno výš)

U SSH se mi vůbec nenaváže spojení. Při pokusu o spojení pomocí ssh adresaserveru dostanu chybu ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host. Problém stejný v rámci lokální sítě i z internetu a zkoušeno jako z Putty na Windows, tak i z Debianu 7.

Co teď s tím? Další služby na serveru zdá se běží v pořádku (Apache, Samba), ale jsem úplně odříznutý od něj...

Nejsem si ale 100% jistý, jestli náhodou není problém jen se zobrazení grafiky. Že já tam třeba něco píšu, ale jen to nevidím... Protože já jsem tam měl doinstalované i grafické rozhraní a už po minulém upgrade vím, že jsem s tím měl dost problémy, než jsem to dal zase dokupy, aby i grafika jela. Jen už si nepamatuju, co jsem s tím dělal a jaký tam byl opravdu problém. Ale tehdá mi fungovalo alespoň SSH :D
« Poslední změna: 01 Dubna 2015, 22:13:01 od Bari »

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Klávesnice ani SSH po aktualizace nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2015, 00:00:05 »
Jestli máte null-modem sériový kabel a sériák na serveru a na něčem přenosném, zkuste komunikovat přes něj (ale k tomu se musí na serveru po bootu spustit getty (asi; nevím co přesně v Ubuntu) na ttyS0/ttyUSB0/... -> nutnost editace initskriptů).
« Poslední změna: 02 Dubna 2015, 00:02:41 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Bari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Klávesnice ani SSH po aktualizace nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2015, 08:39:01 »
Tak to bohužel nemám... Napadá mě jen nabootovat offline z flashky a zkusit zprovoznit SSH editací konfigurátků, případně kontrola hosts.deny apod. Ale nevím, na co se přesně zaměřit, jestli to vůbec půjde nebo jestli neexistuje nějaké lepší řešení.

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:Klávesnice ani SSH po aktualizace nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2015, 10:29:45 »
K tomu md0: p1 jsem nic nenašel. Zkuste v grubu zeditovat cmdline tak, aby tam bylo verbose a break=y
https://wiki.archlinux.org/index.php/Boot_debugging
break=y by mělo spustit nouzový shell.
« Poslední změna: 02 Dubna 2015, 10:31:49 od Jakub Vaněk »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Bari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Klávesnice ani SSH po aktualizace nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2015, 17:32:35 »
Tak první částečný úspěch :) Přes parametr 1 v GRUB jsem nabootoval v single user mode. Jako první jsem se zaměřil na SSH, takže jsem dle rad na internetu zkontroloval hosts.deny, kde jsem ale svoji IP nenašel, tak jsem ale do hosts.allow zadal ALL: ALL a SSH už funguje :)

Teď ještě vyřešit, proč nenabíhají Xka, což je i nejspíš problém, proč nefunguje klávesnice lokálně na serveru. Na co se zaměřit? Nebo kde hledat chybu?

Bari

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Klávesnice ani SSH po aktualizace nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 05 Dubna 2015, 13:13:30 »
Další částečný úspěch. Klávesnice již funguje, podaří se mi i lokální přihlášení, ale pak mám jen prázdné pozadí plochy. Nenaběhnou ani ikony na ploše ani hlavní panel. Zkoušel jsem všechno možné, několik hodin pokusů a hledání na intnernetu a nic. Zkoušel jsem odstranit a znovu nainstalovat ovladače grafické karty nvidia-331, úplně odstranit grafické rozhraní a znovu nainstalovat ubuntu desktop, unity i xorg a stejně nic.

Co s tím? Existuje třeba nějaký log, ze kterého by šlo vyčíst víc informací? Nebo jak dál?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.