Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: virtual box + instal ubuntu + nastaveni sdileni + flash v chromiu VYŘEŠENO  (Přečteno 8385 krát)

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Zdravicko. Jsem uplna lama a uz par let si s tim nevim rady
nechcu nic extra - dva virtualni disky pod W7 64 bit
ted pouzivam virtual box ale nebranim se funkcni zmene a v nem mam ty disky
na obou ubuntu nebo neco podobneho s 32bit
a v tom aby mi jelo chromium nebo neco podobneho s moznosti par scriptu a flash-e
na nic jinyho ubuntu a ty disky nevyuzivam

Kdysi mi to instaloval kamos a jelo to, od ty doby to postupne zacalo blbnout a ve finale mi odesel MBR tak sem instaloval znovu cely pc

a ted k problemu
nainstaluji novy VB
nahraju ze zalohy stary ( uz driv blbnouci ) virtualni disk ale ten jede blbe jak predtim
( napr. nefunguje z win copy a vlozit v Ubuntu do prohlizece - pokud znovu nainstaluji novy pridavky pro hosta naskoci chyba s grafikou ??? a je to silene pomaly pritom mam nastaveny az 128mb graf pameti, 8 gb virtual disk HDD...dynamicky
nebo
dnes jsem nainstaloval znovu novy disk
virtual box-novy disk - virtualni hdd s linux-ubuntu 32
nejak se to nainstalovalo. Po spusteni jsem do toho dal nejnovejsi ubuntu 32 bit, ulozeny na mem hdd ve windows. Nainstalovalo se to.
ve velkym okne virtualniho disku vidim asi 1/6 okynko ubuntu
v ubuntu dam pridat pripravky pro hosta ( mam novou verzi ) a otevre se cedecko virtualboxlinuxaddition nejaky cislo. spustim, pridavky se nainstaluji, vysunu cedecko a restartuji ubuntu
nejde vlozit text ulozenej ve schrance
ubntu jsem tam dal tu novou verzi 32 bit
vypis z ubuntu-virtual boxu:
ubuntu32bit
pamet 1014-2048 ( zkousel sem ruzne )
video pamet 32 - 128 mb
uloziste sata port 8-16 gb
zvuk win direct sound
sit karta i intel pro /1000mt desktop realtek family controller
usb filtry zarizeni 0(0)aktivni

prosim poradte co s tim at mi to konecne jede. Nebranim se ani zmene na jiny virtualni program

dik
« Poslední změna: 10 Května 2015, 16:34:32 od Lama su »

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2015, 17:22:53 »
1. Zkus si najít ISO image s Ubuntu, které je připravené pro virtualizaci, třeba tady: http://www.osboxes.org/ubuntu-14-04-trusty-images-for-virtualbox-vmware/ a to použít.
2. Zapnout podporu virtualizace v BIOSu není-li.
3. Podívat se někam na stránky o W7 a uvést si systém do pořádku.
4. Pokusit se najít nějaké informace na virtualboxím fóru, třeba: https://forums.virtualbox.org/
« Poslední změna: 23 Dubna 2015, 17:24:35 od Myrmica »
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2015, 17:59:38 »
Chlape Ty ses hlavicka !
1. tam sem nasel v7 nebo jak se ta priiloha jmenovala ale ne iso
3. win 7 64 bit mam nove nainstalovany na novy disk po padu MBR na starym :( a dle hodnoceni samotnych nejvyssich windows vse ma hodnoceni kolem 7,5 pouze hdd kolem 5,4 takze asi v poradku. Blblo to i predtim i potom
4. na foru jsem nenasel nic co bych nevedel nebo co jsem zkousel a tak...

ALE v biosu sem mel disable virtualization. Zmenil sem na enabled pak nainstaloval znovu a svete div se ono to funguje, a to pomerne rychle.
jediny co mi zatim ne uplne funguje je asi nejaky problem s pameti nebo grafikou

takze chyba byla v tom biosu ( mozna soucasne mezi zidli a klavesnici u mne ) jen nevim zda se to preplo samo nebo to  tam vubec nebylo zaply ani predtim
moc dekuji za rady :)

jak pisu vyse trosku je to vyrazne lepsi ale trochu pomalejsi nez ve win , napr spustim chrome nebo ff a nez naskoci tak to cca 5x jakoby preskoci a postupne se to barevne upravuje ( cely to muze trvat tak 1-2 vteriny )

ve VB ve win 7/64  mam nastaveny pamet 2 GB ( z 8 ), 1 rezervovany CPU ( z 2x4 ) graficka pamet ted 12 mb ( z 128 )


navrhujete prosim nekdo nejaky zmeny v tom nastaveni ?

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2015, 20:41:40 »
Citace
ve VB ve win 7/64  mam nastaveny pamet 2 GB ( z 8 ), 1 rezervovany CPU ( z 2x4 ) graficka pamet ted 12 mb ( z 128 )
A když zvedneš paměť na cca 4 GB a zvýšíš počet použitelných jader, a zvětšíš grafickou paměť, tak se výkon nezlepší?
Pokud ano zkus najít optimum...
Výkon virtuálu bude vždy o něco nižší než výkon hostitelského OS.
Pokud ti výkon ani po tomto ladění nebude vyhovovat, popřemýšlej o dualbootu.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2015, 02:49:15 »
Takze...
sem zvedl CPU na 2, video na maximum - 128 mb ale...
nevim co to znamena ale v nastaveni disku ve virtual boxu jsem mel zaskrtnuto ukazovaci zarizeni Tablet a ted jsem to zmenil zkusmo na ps2 ( tedy netusim co to je, tak se to nainstalovalo )

a...
Vypada to, ze je vse v poradku
jeste budu testovat kdyz tak se ozvu :)
ja ty virtual disky pouzivam 2, k tomu nejaky prohlizece ve windows bo sem trochu zavislak na FB mafii, proto nechci moc zvedat tu zakladni pamet

diky moc za rady

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2015, 07:13:41 »
ja ty virtual disky pouzivam 2, k tomu nejaky prohlizece ve windows bo sem trochu zavislak na FB mafii, proto nechci moc zvedat tu zakladni pamet
Pokud používáš virtuály dva, používáš je společně? Pokud ano pak je na místě šetřit s ní nebo to vyřešit jako já, mám teď 16MB paměti a mohu jí přidělovat kolik je potřeba. Pokud je nepoužíváš společně, klidně přiděl ty 4GB.
Mám dojem (doma virtuál nemám, tak střílím od boku), že tohle nastavení paměti je jen maximum, virtuál si vezme jen tolik kolik potřebuje a hlídá si nepřekročení maxima. Tak klidně můžeš zkusit dát oběma virtuálům 4 GB.
Pro jistotu upozorňuji, že to používám trochu obráceně než ty. Hostitelský systém je Ubuntu a virtuál windows.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2015, 15:48:16 »
no... kdyz sem pred 3 lety stavel novy pc, nekdo mi rikal ze W7 neumi vic nez 8 giga. podivam co pisou u Guglů
pokusil jsem se nainstalovat ten druhy disk, pouzil nastaveni jak pisu vyse . Pouzil jsem verzi ubuntu-14.04.2-desktop-i386.iso 32 bit a mam tam opet problem s hostem. Nainstaloval jsem ho ale z nejakeho duvodu mi tam nefunguje ctrl-c ve win a vlozit do ubuntu. Okynko na vlozit je neaktivni. Proc, na to jsem neprisel tak jsem naklonoval ten disk jak pisu vyse ze jsem rozchodil
Vsiml jsem si, ze ten puvodni disk ma snad jiny system ( asi moje chyba pri instalaci ) Ve spravci VB mi to pise Oracle solaris 64 bit a ten co jsem instaloval nove pise ubuntu 32 bit
Ale ted mi funguje copy-paste mezi systemy ( mozna to zacalo fungovat potom co jsem restartoval cely wokna )
Jeste mam jeden problem ale asi je an jinou diskusi jinde
nainstaloval jsem do toho chromium ( ve ff mi ta hra a pluginy blbne ) pres spravce a... nemam tam flash. Nabidne mi to stahnout z adobe, zadam system naskoci mi spravce a hlaska balik flash nebyl nalezen. Co s tim prosim? - VYRESENO smazanim chromia a instalaci CHROME
« Poslední změna: 10 Května 2015, 16:16:14 od Lama su »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2015, 16:15:58 »
Jaky myslenkovy pochod te v roce 2015 vedl k instalaci 32bit OS?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 26 Dubna 2015, 16:38:48 »
no kamos kdyz mi kdysi pred lety instaloval pod w7/64 ty virtualni disky pod Virtualbox rikal, ze na to je pro mne lepsi 32 bit, ze 64 se pouziva pokud vyuzivam vic jak tech 3 giga pameti... nemel pravdu ? 3 roky ago ? :)
 

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 26 Dubna 2015, 19:47:19 »
O kus vys pises ze mas 8GB:

ve VB ve win 7/64  mam nastaveny pamet 2 GB ( z 8 )
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 26 Dubna 2015, 22:26:48 »
mozna sem to napsal spatne
mam procesor 2x4 amd
RAM 8gb ( zitra budu mit snad tech max 16 )
hlavni system W7 premium OEM/64 bit

pod nim mi bezi virtualbox
a v nem mam dva virtualni disky s ubuntu. O tech mluvim

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 26 Dubna 2015, 23:03:35 »
OK. Zkontroluj si ze mas VBox 64bit, a to ubuntu 14.04 nainstaluj taky 64 bit na *novy virtualni disk.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 27 Dubna 2015, 02:52:27 »
vbox je 64 a nainstaloval jsem ten novy ubuntu-14.04.2-desktop-amd64.iso
na prvni pohled se to zda byt rychlejsi. Mam zde opet problem s tim, ze kdyz ve win dam ctrl-c a kliknu na ubuntu, nemam aktivni volbu vlozit :( pokud otevru ten puvodni disk 32, data ze schranky vlozit dou. Do toho novyho jsem taky vlozil pridavky pro hosta a ostatni nastaveni ve VB mam stejny
« Poslední změna: 27 Dubna 2015, 02:56:54 od Lama su »

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 27 Dubna 2015, 10:28:47 »
aha dik :)
takze ted to nejak zatim jede. ale..
v mym puvodnim Ubuntu a stejne ve Win funguje toto:
mam treba ve ff nebo chrome adresni radek a kliknu na nej - cely se zvyrazni a tlacitko delete ho odstrani. V tom novym Ubuntu disku kliknu na adresni radek a pouze se mi objevi kurzor. Ani tazeni mysi ze bych to tim oznacil nefunguje. co s tim prosim ?
« Poslední změna: 27 Dubna 2015, 11:11:56 od Lama su »

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 27 Dubna 2015, 16:11:38 »
Přetahování myší je na soubory, kopírovat by mělo jít přes ctrl-x + ctrl-v a přes vyjmout-vložit.
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 27 Dubna 2015, 20:10:03 »
Zkus dvojklik na adresní řádek.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 27 Dubna 2015, 21:37:17 »
Nebo  Ctrl+L

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 28 Dubna 2015, 01:58:59 »
tak su asi blazen. Najednou to funguje
nevim, treba to ma souvislost s tim ze jsem doinstaloval na 16 GB RAM
predtim to prave fungovalo ok ( na tom starym malofunkcnim systemu a na novym ne
ted jsem vlozil +8gb ramky a jede to snad v poradku
kliknu na adresni radek a cely se oznaci, kliknu dvakrat v radku a oznaci se jedno slovo, kliknu jinam vratim se na adresni radek a zase je to ok. a tak
a diky vsem za rady

Nyni se zeptam na dalsi vec... v ty hre (mafiawars na FB ) je rozklikavaci okno. V nem treba "travel to New york apod. Kliknu na travel konkretni mesto, vyjedu z rozeviraciho okna a ono se ma samo zavrit. stejne to funguje i u ostatnich rozeviracich oken, pod win v Torch, Chrome, Sleipnir i Dragonu. V ubuntu mam chromium a driv to fungovalo ok. Ted s tim novym systemem to dela toto - kliknu na mesto, odejdu mysi bokem a okno zustane otevreny. Musim kliknout nekam bokem a pak se teprve zavre. Nekdy jo, nekdy ne podle toho kam kliknu.Driv mi to nedelalo. Dela to tak nejak ted u vsech oken.  Kde muze byt prosim chyba?
A snad posledni vec. V tom chromiu mi stale nejde nainstalovat Flash - vyreseno nainstaloval jsem misto toho chrome
diky
« Poslední změna: 10 Května 2015, 16:04:05 od Lama su »

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 28 Dubna 2015, 11:26:30 »
jeste mam problem se sdilenim mezi hostujicim W7 a hostovanym Ubuntu
vyreseno... v instalacnim baliku chybel v zakladu jakysi spravcovsky balik, nebylo videt uzivatele a prava..doinstalovano viz.nize
vyreseno
« Poslední změna: 10 Května 2015, 16:06:44 od Lama su »

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 28 Dubna 2015, 14:24:06 »
nainstaloval jsem i chrome pro 64 linux, tady mi jede ten flash ok ale stale stejny problem. Ve win kliknu na rozeviraci okno a v nem na polozku urlodkazu a okno se zavre
to stejny udelam pod linuxem v chrome a tady se to nezavre

jde o jakesi odkazy jako tento:
https://facebook-ca2.mafiawars.zynga.com/mwfb/remote/html_server.php?xw_controller=travel&xw_action=travel&xw_city=11&tmp=a1de1dbf19&cb=b10952&xw_person=132431&destination=10&from=index&nextParams=&menu=travel

co je prosim spatne ?

Jakub Vaněk

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 752
    • Web programátora a studenta Jakuba Vaňka
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 28 Dubna 2015, 15:16:13 »
Notebook: Lenovo Thinkpad X200, Xubuntu 16.04

Lama su

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:virtual box + instalace ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 08 Května 2015, 11:52:00 »
SDILENI mezi Win7 virtual box-Ubuntu14 lts
no jelikoz jsem to nenasel, nepochopil, neudelal ani nikdo neporadil, vzal jsem si na to odbornika. tak aspon pro ostatni napisu jak to udelat

Vytvor adresar ve win treba c:\Virtualbox\sdileni\
ve spravci VirtualBox -oznacit virtual disk ktereho se to tyka-klik na  nastaveni -sdileni -
pravym mysi klik na adresar na prave strane a vytvor sdileni - oznacit slozku kterou chcete sdilet
v mem pripade  c:\Virtualbox\sdileni\
V Ubuntu v terminalu spustit:
sudo apt-get install gnome-system-tools
pokracovat --- y
Spustit v ubuntu "Uzivatele a skupiny" ( vyhledat v :pocitac" )
Spravovat skupiny
Najdi skupinu (pravo) vboxsf a oznac ji a Klikni na vlastnosti
Oznac uzivatele, kteremu chces priradit pravo a klikni na "Budiz"
overit heslem
Vse potvrt a zavri
Odhlas se a prihlas se v Ubuntu (nebo restartuj Ubuntu)
slozka je v
pocitac-media-sf_sdileni

ten problem byl snad jen v tom, ze v zakladni instalacni sade nebyl ten balik "system tools"
tak treba to nekomu pomuze
ps. vim, ze pro nekoho je to jednoduche, ale pro nas Lamy ne... dik vsem za rady
« Poslední změna: 10 Května 2015, 16:17:26 od Lama su »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.