Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomalý náběh systému PŘED načítáním prostředí  (Přečteno 1997 krát)

polyfenes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Dobrý den,
mám nainstalovaný Mint 17.2 s MATE, 64 bit a systém jako takový je svižný a od přihlášení nabíhá relativně rychle. Co mě ale zaráží je prodleva od spuštění do přihlášení. Myslím ti zmáčknutí hlavního vypínače. Takových 20 sec je tam black screen a nic se neděje. Sice to není nijak závratný problém, ale rád bych systém vyladil a tahle drobnost je taková poslední vada na kráse :-( Rady na fórech obvykle řeší pomalost po přihlášení, což není můj případě

Díky za rady

4 GiB RAM
Intel® Core™ i5 CPU M 540 @ 2.53GHz × 4

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Pomalý náběh systému PŘED načítáním prostředí
« Odpověď #1 kdy: 03 Srpna 2015, 22:45:38 »
Bootchart by ti mohl napovědět: https://wiki.ubuntu.com/BootCharting
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Pomalý náběh systému PŘED načítáním prostředí
« Odpověď #2 kdy: 04 Srpna 2015, 04:36:53 »
není problém v Biosu/Efi?

polyfenes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Pomalý náběh systému PŘED načítáním prostředí
« Odpověď #3 kdy: 04 Srpna 2015, 10:19:34 »
Bootchart:

Nainstaloval jsem ho pomocí terminálu:

Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install bootchart
a po restartu by měl vyhodit png soubor s grafickým zobrazením. Po restartu se ale nic neděje :-(

polyfenes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Pomalý náběh systému PŘED načítáním prostředí
« Odpověď #4 kdy: 04 Srpna 2015, 10:24:34 »
není problém v Biosu/Efi?

Tím myslíte aktuálnost verze nebo třeba boot priority? Má vliv úplné odpojení portů jako je třeba eSATA, sériový port, express card slot,... Prostě ty, které jsem nikdy nepoužil. Win7 s tím ale problém neměl, ten se načítal věky až po zadání hesla.

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Pomalý náběh systému PŘED načítáním prostředí
« Odpověď #5 kdy: 04 Srpna 2015, 13:27:43 »
Dobrý den,
mám nainstalovaný Mint 17.2 s MATE, 64 bit a systém jako takový je svižný a od přihlášení nabíhá relativně rychle. Co mě ale zaráží je prodleva od spuštění do přihlášení. Myslím ti zmáčknutí hlavního vypínače. Takových 20 sec je tam black screen a nic se neděje. Sice to není nijak závratný problém, ale rád bych systém vyladil a tahle drobnost je taková poslední vada na kráse :-( Rady na fórech obvykle řeší pomalost po přihlášení, což není můj případě

Díky za rady

4 GiB RAM
Intel® Core™ i5 CPU M 540 @ 2.53GHz × 4

Jaký je tam disk? Pokud je tam klasický plotnový a ne SSD, jsou hodnoty kolem 20 vteřin myslím velmi dobré.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Pomalý náběh systému PŘED načítáním prostředí
« Odpověď #6 kdy: 04 Srpna 2015, 13:30:30 »
Bootchart:

Nainstaloval jsem ho pomocí terminálu:

Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install bootchart
a po restartu by měl vyhodit png soubor s grafickým zobrazením. Po restartu se ale nic neděje :-(

Png by malo byt v /var/log/bootchart/
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Pomalý náběh systému PŘED načítáním prostředí
« Odpověď #7 kdy: 04 Srpna 2015, 14:49:40 »
Citace
Pokud je tam klasický plotnový a ne SSD, jsou hodnoty kolem 20 vteřin myslím velmi dobré
Môžem potvrdiť, mám rovnaké distro, klasický disk a je to okolo 20s.
Veď netreba vypínať, stačí uspať do pamäte a potom je štart cobydup.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

polyfenes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re:Pomalý náběh systému PŘED načítáním prostředí
« Odpověď #8 kdy: 05 Srpna 2015, 14:26:57 »
Tak jsem to měřil :-) A je to 34 sec. Budu ho nechávat spinkat a vypínat jen sem tam.

Bootchart:

ve  /var/log/bootchart/ jsou 4 složky, každá se jmenuje podle počítače/OS/datum a uvnitř jsou vždycky 3 soubory .log a jeden header.

Díky všem za rady

Jo a ještě poslední dotaz - jaké máte reálně zkušenosti v porovnání MATE vs Xfce v Ubuntu, co se rychlosti a zátěže CPU týče? Moc se mi Xfce nelíbí, ale měl jsem s ním čest v OpenSUSE a bylo rychlejší, jenže to nebylo Ubuntu resp Mint.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Pomalý náběh systému PŘED načítáním prostředí
« Odpověď #9 kdy: 05 Srpna 2015, 21:41:19 »
Citace
jaké máte reálně zkušenosti v porovnání MATE vs Xfce v Ubuntu
Keď som porovnával MATE a Xfce v Linux Mint 17.1 tak MATE bolo o chlp pomalšie. Ale to som mal starý stroj s 1GB RAM. Keď máš 4GB RAM, tak smelo do MATE keď sa ti páči viac.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.