Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spíše naopak  (Přečteno 2379 krát)

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Spíše naopak
« kdy: 28 Listopadu 2015, 08:07:53 »
Nazdárek přátelé. Už mockrát jsem tu s vámi řešil problém ohledně linuxu, který je mému srdci čím dále bližší a mokrát jsem tu dostal dobrou radu a rozumné řešení - díky moc.
Ted jsem se dostal do zapeklité situace, se kterou bych potřeboval poradit. Sice se nacházím v sekci "Pomoc s instalací a aktualizací", ale potřeboval bych spíše poradit s opakem. Jde o Virtualbox a poslední aktualizaci, které se potřebuji zbavit - oč jde?
Jedu na poslední verzi Xubuntu LTS a v něm jsem měl nandaný Virtualbox ve verzi virtualbox-4.3_4.3.2-90405~Debian~squeeze_i386, se kterým jsem byl spokojený. Nejsem vyznavačem Win 7 a tak jsem měl v něm stará XP, ve kterém jsem dělal různý věci, podle potřeby. Podotýkám, že v té verzi fungovaly nejenom XP, ale i Win 7 a 8, no verze 10 byla nějaká těžkopádná - ty jsem zrušil.
Jenže předevčírem vyšly aktualizace a mezi nimi i pro Virtualbox - ty jsem stáhnul, v domění, že je vše OK. Jenže ale ouvej. Když jsem chtěl v něm spustit ta XP, naskočilo mi okno, že to nejde a mají nějakou chybu a jestli chci informaci odeslat? To jsem udělal, aby hošíci měli přehled, co mi spáchali, aby měli možnost problém odstranit. Co v tom okně bylo si už nepamatuji a snad to není podstatné. Pro mne ale podstatné je, že když chci ta XP spustit dnes, už ani to okno s chybou nenaskočí, začne najíždět okno, jako že spouštění XP a pak to ve Virtualboxu zhasne a kaput - už se nerozběhnou. Když ta XP z Virtualboxu vyhodím a dám je ze zálohy importovat - nic se nezmění - po spuštění začnou najíždět a zdechnou. Win 7, ale i 8 však jedou bez problémů - ale ty tam nechci.
Moje otázka je - potřebuji pomoct s odinstalací poslední aktualizace Virtualboxu tak, abych to nemusel celé deinstalovat a nanovo nastavovat? Jak na to? Chci tam svoje starý XP - může mi někdo poradit?

Díky  8)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Spíše naopak
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopadu 2015, 11:08:10 »
Možná je problém v zapnutém USB 2.0 či 3.0 ve Virtualboxu pro tento systém. Vypnout a pokud ok, pak zapnout a doinstalovat VirtualBox 5.0.10 Oracle VM VirtualBox Extension Pack.

Jinak není problém normálně přeinstalit stávající verzi starší. Virt.systémů se to nedotkne.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Spíše naopak
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2015, 14:10:53 »
Tak ono to problém je, protože když to chci přeinstalovat, at již na starší, nebi novější verzi, tak vždycky to napíše totéž - viz. http://postimg.org/image/mbt3mw05r/ a nepovolí možnost přeinstalace.  :-\

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Spíše naopak
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2015, 14:31:27 »
Staci si precist - napred odinstaluj balik virtualbox, pak budes moct nainstalovat nejaky virtualbox-5.0.

Vypnuti novinky "USB 3.0 xHCI" (resp. zvoleni maximalne USB 2.0 EHCI v sekci USB v nastaveni konkretni virtualni masiny) ti fakt nepomohlo?
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Spíše naopak
« Odpověď #4 kdy: 28 Listopadu 2015, 14:51:16 »
No bohužel - výsledek je tuten s instalací starší verze: http://postimg.org/image/iho98qj3h/ . ::)

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Spíše naopak
« Odpověď #5 kdy: 28 Listopadu 2015, 14:55:31 »
A odinstaloval jsi napred balik virtualbox ?

sudo apt-get remove virtualbox
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Spíše naopak
« Odpověď #6 kdy: 28 Listopadu 2015, 15:06:12 »
Asi si původní dotaz špatně četl, kde jsem psal: Moje otázka je - potřebuji pomoct s odinstalací poslední aktualizace Virtualboxu tak, abych to nemusel CELÉ deinstalovat a nanovo nastavovat?   ???

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Spíše naopak
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2015, 15:13:17 »
Jaky je problem odinstalovat balik a nainstalovat novy (resp. v tomto pripade "stary")? Konfiguracni soubory zustanou, to uz psal Milhouse, tj. nic znova nastavovat nebudes muset (samozrejme krome pripadne instalace odpovidajiciho Extension Packu).
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Spíše naopak
« Odpověď #8 kdy: 28 Listopadu 2015, 15:19:18 »
To jsem nepostřehl, že by nastavení zůstalo beze změny - já to nevyčetl. Aha, už to vidím - pak pardon. No zkusím to a dám vědět, jak to dopadlo. Zatím díky.  ;)

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Spíše naopak
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2015, 15:24:33 »
Je to špatný. Po deinstalaci a při snaze nainstalovat tu starší a fungující verzi mi okno napsalo http://postimg.org/image/mq2c37bxp/ . :-X

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Spíše naopak
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2015, 16:19:42 »
Tak ted uz musi pomoct nekdo s nainstalovanym Ubuntu.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Spíše naopak
« Odpověď #11 kdy: 28 Listopadu 2015, 16:34:10 »
Ahojte,

Citace
A odinstaloval jsi napred balik virtualbox ?
sudo apt-get remove virtualbox

Keď si dobre pamätám, mal som podobný problém odstrániť VirtualBox. Niečo tam vždy zostalo aj po použití "remove".
Ziaľ už si nespomínam, či som to vymazal natvrdo alebo použil iný príkaz.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Spíše naopak
« Odpověď #12 kdy: 28 Listopadu 2015, 16:48:24 »
Při nové instalaci z Centra softwaru (bez virtuálek zůstat nechci, i za cenu, že budu muset být na Win 7) a importu zálohovaného XP a spuštění mi to hodilo tuto chybu: http://postimg.org/image/qsgrx2sin/ . Samozřejmě jsem ji dal opět odeslat.  :-[

Sranda je, že když se pokusím instalovat XP znovu z ISO, pak mi to hodí stejnou chybu. Problémy s virtuálními Win 7 nejsou žádné, najedou v pohodě!

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Spíše naopak
« Odpověď #13 kdy: 28 Listopadu 2015, 19:20:15 »
Vytvor novou virtualni masinu bez virtualniho hard disku a nastav ten puvodni virtualni harddisk. Samozrejme konfigurace VM by mela byt stejna (zejmena cipova sada a IO APIC), jinak by to mohlo po prvnim bootu hodit BSOD.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

tojezdenek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
  • Řekl hospodský Palivec: "Stojí to všechno za h..."
Re:Spíše naopak
« Odpověď #14 kdy: 28 Listopadu 2015, 20:00:04 »
Řešení "donnyho" je nad moje znalosti.
Problém úspěšně vyřešen tím, že jsem Virtualbox deinstaloval a vše s ním související v Synaptic. Následně jsem nainstaloval předposlední verzi Virtualboxu a k tomu dodal odpovídající Extension Pack. Je zajímavé, že instalace poslední verze z Oracle opět vykazovala chybu totožnou s tímto http://postimg.org/image/mq2c37bxp/.
Jak říkám, nandal jsem verzi předposlední z řady 5.0, tam problém s instalací nebyl a po doinstalování mi pak Virtualbox nabídnul možnost přepsání této předposlední verze nejnovější aktualizací. Pak stačilo importovat zálohované XP a konečně se to točí, vše funguje bezvadně i pod těmi XP.
Díky přátelé za snahu a rady mi pomoct.  ;)

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Spíše naopak
« Odpověď #15 kdy: 28 Listopadu 2015, 20:34:47 »
Tak hlavne ze to uz funguje.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Spíše naopak
« Odpověď #16 kdy: 29 Listopadu 2015, 06:45:45 »
Tak mi uz taky po aktualizaci na 4.3.34 nejdou spouste nektere systemy ve vritalboxu.

Po 10 minutach vyresene, pro ubuntu 14.04 virtualboxem 4.3.34 s je treba stahnout http://download.virtualbox.org/virtualbox/4.3.34/Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-4.3.34-104062.vbox-extpack a nastavit v Soubor/Nastaveni/Rozsireni, ostranit miuly balicek Oracle VM VirtualBox Extension Pack a pridat ten nove stazeny, bude vyzadovat hleslo, ve virtualnim sytemu to zas pri instalovani pridavku pro hosta po me chtelo  ostazeni jeho nove verze.
« Poslední změna: 29 Listopadu 2015, 07:02:47 od Savalas »
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re:Spíše naopak
« Odpověď #17 kdy: 29 Listopadu 2015, 12:38:45 »
Savalas: Divím se, že se s tím setkáváš poprvé. Aktualizovat Extension Pack je nutné prakticky po každé aktualizaci VirtualBoxu, bez toho nikdy nenastartují virtuální systémy, které mají zapnutou podporu USB 2.0 (resp. 3.0), RDP, PXE boot u Intel karet nebo šifrování virtuálního HDD.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Savalas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 409
Re:Spíše naopak
« Odpověď #18 kdy: 29 Listopadu 2015, 12:58:33 »
Neni se co divit, kompa co zvladne virtualizaci mam jen rok a pul, a doted to jelo.
Kubuntu 18.04/AMD RYZEN 5 3600, Asus PRIME X370-PRO, ASUS DUAL GeForce RTX2060S O8G EVO, RAM Kingston 2x16GB DDR4 2666MHz CL16, 2xWD Caviar Blue 1TB+Seagate BarraCuda 2TB/LVM mirror, Samsung 970 EVO PLUS 250GB, Seasonic M12II-620 Evo, Evolveo Sigma T2, DVD-R/+R Asus DRW-24D5MT, APC Back-UPS ES 700, Eizo EV2450

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.