Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nekvalitní videa  (Přečteno 1897 krát)

titus34

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Nekvalitní videa
« kdy: 07 Února 2016, 07:04:31 »
Ahoj. Dlouho jsem používal Win a včera jsem se rozhodl nainstalovat Ubuntu 14.04. Zatím se mi Ubuntu líbí, vše co zatím potřebuji mě funguje, ale filmy jsou ve špatné kvalitě. Nainstaloval jsem si i VLC a je to stejné. Při tmavých scénách tam jsou černé skvrny, kostičky, jako kdyby jsem nahrával video nějakým starým mobilem. Je to celkově neostré, například kniha ve filmu je kostrbatá apod.
Rozhodně to není špatnou kvalitou filmu. Jsem naprostý laik co se týče Ubuntu a tak nevím, jestli nepotřebuju třeba nějaké kodeky, ovladače grafiky... ale zatím se do toho sám bojím moc hrabat, aby jsem ještě něco nepokazil.

PC mám: AMD Phenom II x2 550 3,1 GHz, 4 GB ram, Gigabyte Radeon HD 6850 1GB DDR5.

Jediné co jsem zatím na PC udělal je instalace Ubuntu, zatrhnul jsem v centrum softwaru volbu partneři Canonicalu, nainstaloval Chromium + flash player a nainstaloval přehrávač VLC. Nic jiného.

Můžete mi poradit co bych měl udělat, aby mi šli ty videa? Děkuji za pomoc.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Nekvalitní videa
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2016, 13:49:08 »
Ahoj
ubuntu-restricted-extras je nainstalováno ?

Pokud ne, nainstalovat :

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras
co se týče ovladačů, všechno potřebné je na wiki : http://wiki.ubuntu.cz/ovlada%C4%8De_grafick%C3%BDch_karet
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Nekvalitní videa
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2016, 20:10:39 »
To bude nějaká chybička, standartně jsou videa ok...
Kubuntu 20.04

jadd

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 977
Re:Nekvalitní videa
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2016, 08:56:50 »
To bude nějaká chybička, standartně se píše standardně ok..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.