Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: XFCE Zmena velikosti okraju okna  (Přečteno 1934 krát)

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
XFCE Zmena velikosti okraju okna
« kdy: 20 Března 2016, 10:07:17 »
Ahoj, chtel bych se vas zeptat jestli nevite jak nastavit velikost okraju nebo oken. Vzdy kdyz chci okno zvetsit, tak mi trva dost dlouho nez spravne najedu do praveho spodniho rohu okna abych ho mohl okno zvetsit/zmensit. Mozna je jiny zpusob jak to vyresit. Me napadlo nejak zvetsit okraj oken (jen nevim jak:). Nevite nekdo jak to resit? diky!


TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:XFCE Zmena velikosti okraju okna
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2016, 10:23:04 »
Bud by si musel editovat temu ktoru pouzivas alebo si skus zvyknut na Alt+F8.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

do2o

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re:XFCE Zmena velikosti okraju okna
« Odpověď #2 kdy: 20 Března 2016, 10:34:57 »
diky za radu, o zkratce jsem nevedel a myslim ze to s tim pujde.
diky!

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:XFCE Zmena velikosti okraju okna
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2016, 20:48:10 »
Používám Xfce a je pravda, že pravý spodní roh je občas problém, ale kupodivu pravý horní roh je v pohodě. Asi to závisí na použitém témátku, ale změna velikosti okna pomocí pravého horního rohu u mě funguje v pohodě.

A ještě tecnická, co dělá Alt+F8 - v mém případě totiž tato kombinace nedělá nic. (Xubuntu 16.04)

BlueManCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:XFCE Zmena velikosti okraju okna
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2016, 23:15:54 »
Alt + F8
Používám Unity a v mém případě, pokud mám okno zmenšené (není maximalizované), tak stisknu Alt + F8, myší kliknu někam do prostoru okna a zároveň táhnu na libovolnou stranu. Tím se okno roztahuje/smršťuje.
Pokud vyřešíte problém určitého vlákna, připište do předmětu prvního dotazu [VYŘEŠENO].

Počítač: GA-Z170-D3H / IC i5-6400 SkyLake / Intel HD Graphic 530 / HyperX Fury 8GB RAM / WD10EZEX (WD Blue 1TB) / ATX-400PNF / ML X801
Distribuce: Debian 9.0 (x86-64)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:XFCE Zmena velikosti okraju okna
« Odpověď #5 kdy: 30 Dubna 2016, 18:38:32 »
Alt + F8
Používám Unity a v mém případě, pokud mám okno zmenšené (není maximalizované), tak stisknu Alt + F8, myší kliknu někam do prostoru okna a zároveň táhnu na libovolnou stranu. Tím se okno roztahuje/smršťuje.

Díky za info.
V Xfce 4.12 (alespoň ve verzi, která je použita v Xubuntu 16.04) tato zlávesová zkratka nedělá nic.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.